Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Recomandare smartwatch

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

octav_sergiu

octav_sergiu

Member

• Grup: Members
Bun, deci avem pana acum asa:

Pentru el: Huawei GT2
Pentru ea: Samsung watch active 2, Garmin Vivoactive 4S

Eu ma asigur ca fac ceea ce trebuie dpdv tehnic, iar ea isi da cu parerea la aspect. Se pare ca ii place Vivoactive 4S, ce sa zic.

Edited by octav_sergiu, 19 November 2019 - 10:09.

Poll77

Poll77

Active Member

Eu detin Galaxy Watchul de la Samsung , imperecheat zi de zi cu Samsung S10+.
Personal nu pot sa ma plang de autonomie , intr-adevar ca nu-l folosesc la capacitatile maxime.
Nfc off , nu am aplicatia bancii pt ceas.
Locatie off , momentan nu pot sa fac nici un sport deci nu am de ce sa-l tin activ.
Il folosesc pt a vedea notificarile si eventual sa raspund de pe ceas , la apeluri pt ca masina mea nu are pachet BT si s-a bagat noua legislatie si nu doresc probleme. Telefonul e conectat prin Aux mai mereu in masina , folosesc ceasul pt a schimba melodiile de pe YT Music.
Sunt o gramada de curele pt el , de toate felurile chiar. Rezistenta la apa inca n-am testat-o pt ca nu fac dus cu el pe mana iar la inot inca nu am ajuns de cand il am.
Eu am varianta de 46mm Silver , cu tot ce am enumerat mai sus pe mine ma tine bateria ceasului cam 4-5 zile.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

• Grup: Senior Members
Deși depășește bugetul specificat , totuși merita menționate:

Pentru EA: https://www.bb-shop....6040-57519.html
                https://www.bb-shop....6035-56500.html

Pentru EL : https://www.bb-shop....4026-57237.html
                 https://www.bb-shop....rist-51818.html

diva_hipsterova

diva_hipsterova

Active Member

La ce bancă lucrează?

octav_sergiu

octav_sergiu

Member

Multumesc Andy, cu siguranta o sa le iau in calcul.
Ce relevanta are banca, raportat la topic?

diva_hipsterova

diva_hipsterova

Active Member

Avem câțiva membrii niște probleme la activarea ofertei de Black Friday la unicredit. Orice informație din interior e bine venita.

octav_sergiu

octav_sergiu

Member

Din pacate nu te poate ajuta in acest caz.

diva_hipsterova

diva_hipsterova

Active Member

Ok mulțumim

octav_sergiu

octav_sergiu

Member

Multumesc tuturor pentru recomandari, inca o data. Pana la urma am cumparat un Huawei watch GT2 pentru EL si Amazfit GTS pentru EA.

*Topicul se poate inchide*

rovi

rovi

Senior Member

octav_sergiu, on 26 noiembrie 2019 - 06:26, said:

Multumesc tuturor pentru recomandari, inca o data. Pana la urma am cumparat un Huawei watch GT2 pentru EL si Amazfit GTS pentru EA.

*Topicul se poate inchide*

Poți face on comparație între ele? Care este mai ok? Sunt tentat de GTS. Mersi.

octav_sergiu

octav_sergiu

Member

Vad ca ai deja GT1. In acest caz, nu vad justificarea pentru GT 2. Cred ca mai bine te indrepti catre GTS, sa fie ceva diferit macar (desi fie vorba intre noi nu e).
Eu am GT 2 de 46mm, iar GTS-ul este de 42mm. GT2-ul este masculin, elegant si poate fi purtat cam in orice situatie. Eu detin varianta cu curea de piele, si poate fi destul de elegant. GTS-ul este micut, cumva feminin si nu este asa de elegant/stilat. GTS-ul este varianta aurie cu curea de silicon. Ca functionalitate, nu prea exista diferente intre ele, cel putin in utilizaea noastra. Parca totusi se vede mai mult text dintr-un mesaj pe whatsapp pe GTS fata de GT2 (diacritice nu afiseaza niciunul). Nu folosim deloc functii de sport sau gps sau puls sau mai stiu eu ce, deci le folosim la notificari si cam atat. Ecranul este la fel la amandoua (rezolutie perceputa, culori, contrast, raspuns la atingere). Bateria tine mai bine cu cateva zile la GT2. Fluiditatea meniului este la fel la amandoua si este foarte ok. Pe niciunul nu se pot instala aplicatii. Totusi, GT2 are o memorie interna disponibila utilizatorului de 2 si ceva GB, pe cand GTS nu are deloc. Eu am pe el muzica si podcasturi ce le ascult la casti.
In cazul tau, tinand cont ca detii GT1, nu vad justificarea pentru nici unul din aceste variante. Daca totusi doresti o schimbare, mai sus de GT1 poti sa mergi la Samsung sau Apple, dar e alta categorie de pret si vine si cu o serie de neajunsuri. Daca ma ai intrebari...

Florin_lou

Florin_lou

Senior Member

Pe GT 2 se poate răspunde dacă evantual conduci.

rovi

rovi

Senior Member

octav_sergiu, on 26 decembrie 2019 - 16:33, said:

Vad ca ai deja GT1. In acest caz, nu vad justificarea pentru GT 2. Cred ca mai bine te indrepti catre GTS, sa fie ceva diferit macar (desi fie vorba intre noi nu e).
Eu am GT 2 de 46mm, iar GTS-ul este de 42mm. GT2-ul este masculin, elegant si poate fi purtat cam in orice situatie. Eu detin varianta cu curea de piele, si poate fi destul de elegant. GTS-ul este micut, cumva feminin si nu este asa de elegant/stilat. GTS-ul este varianta aurie cu curea de silicon. Ca functionalitate, nu prea exista diferente intre ele, cel putin in utilizaea noastra. Parca totusi se vede mai mult text dintr-un mesaj pe whatsapp pe GTS fata de GT2 (diacritice nu afiseaza niciunul). Nu folosim deloc functii de sport sau gps sau puls sau mai stiu eu ce, deci le folosim la notificari si cam atat. Ecranul este la fel la amandoua (rezolutie perceputa, culori, contrast, raspuns la atingere). Bateria tine mai bine cu cateva zile la GT2. Fluiditatea meniului este la fel la amandoua si este foarte ok. Pe niciunul nu se pot instala aplicatii. Totusi, GT2 are o memorie interna disponibila utilizatorului de 2 si ceva GB, pe cand GTS nu are deloc. Eu am pe el muzica si podcasturi ce le ascult la casti.
In cazul tau, tinand cont ca detii GT1, nu vad justificarea pentru nici unul din aceste variante. Daca totusi doresti o schimbare, mai sus de GT1 poti sa mergi la Samsung sau Apple, dar e alta categorie de pret si vine si cu o serie de neajunsuri. Daca ma ai intrebari...

E clar, mersi :)

Cannaindica

Cannaindica

New Member

• Grup: Candidate Members
Salut
Ce recomandați la un buget max 800 Ron, pentru soția, Samsung watch active sau Fitbit charger 3, Garmin vivoactive 3.hr sau altceva ???
Insistăm mai mult pe notificări apeluri și mesaje și pe durata baterie cat mai mare.

octav_sergiu

octav_sergiu

Member

Din pacate pe primul loc ca recomandare ar fi GTS-ul, varianta pe gold sau rose gold. E perfect pentru o femeie si vei face si economie la bani. Cu restul nu vei castiga nimic la functionalitate, ci doar o serie de neajunsuri (Garmin - ecran si baterie, Samsung - baterie, etc).

BloodRa

BloodRa

Senior Member

Durata bateriei e calcaiul lui achile cam la toate smartwatch-urile moderne. Si cu cât au mai multe functii, cu atât mai puțin țin.

Cannaindica

Cannaindica

New Member

• Grup: Candidate Members
Pai nu mă gândeam la Xiaomi.
Mi se pare că copiază alte mărci, nu știu cât de bine se descurcă că software și că stabilitate.
Am văzut cum merge Xiaomi pe mobil, adică au hardware bun pentru bani respectivi, dar soft slab

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate