Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

pronosticuri Romania-suedia

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

Poll: care credeti ca va fi rezultatul meciului romania- suedia? (41 member(s) have cast votes)

care credeti ca va fi rezultatul meciului din aceasta seara, Romania-suedia?

  1. castiga Romania cu scor mare (3 votes [6.98%])

    Percentage of vote: 6.98%

  2. castiga Romania cu scor mic , chinuit (9 votes [20.93%])

    Percentage of vote: 20.93%

  3. castiga suedia cu scor mare (22 votes [51.16%])

    Percentage of vote: 51.16%

  4. castiga suedia cu scor mic ,chinuit (4 votes [9.30%])

    Percentage of vote: 9.30%

  5. meciul se va termina egal (5 votes [11.63%])

    Percentage of vote: 11.63%

Vote Guests cannot vote

#91
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu! Doar tu crezi asta.

#92
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

View PostTsunnnami, on 17 noiembrie 2019 - 22:41, said:

Nu e vorba de antrenopri si manageri? De competenta?
De dezastrul din Sport?

Da, e vorba de competenţă în sport, şi în toată societatea. Competenţa se vede după rezultatele pe care le are cineva.

#93
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postlupini, on 17 noiembrie 2019 - 14:10, said:

Eu nu. Eu fiind fan al FC Barcelona, cu aceeaşi durere consider Realul cea mai bună echipă. Catalanilor acum parcă li se "împulică" picioarele. Posted Image
Voi il aveti inca pe Messi. Ronaldo inca mai facea fata un an sau doi la Real. Pe Bale au vrut sa-l dea, dar nu l-a vrut nimeni la pretul ala, l-au luat pe impiedicatul de Curtois in locul lui Navas, Hazard o fi fost bun la Chelsea, dar am zis mereu ca nu se preteaza pe stilul lui Real si asa mai departe. Eu zic ca nici Barcelona n-ar trebui sa-l lase pe Suarez sa plece asa usor, ca am inteles ca vrea sa plece.

#94
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Pleaca Suarez, revine Neymar.

#95
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 17 noiembrie 2019 - 22:48, said:

Voi il aveti inca pe Messi. Ronaldo inca mai facea fata un an sau doi la Real. Pe Bale au vrut sa-l dea, dar nu l-a vrut nimeni la pretul ala, l-au luat pe impiedicatul de Curtois in locul lui Navas, Hazard o fi fost bun la Chelsea, dar am zis mereu ca nu se preteaza pe stilul lui Real si asa mai departe. Eu zic ca nici Barcelona n-ar trebui sa-l lase pe Suarez sa plece asa usor, ca am inteles ca vrea sa plece.

Cu Hazard fără Hazard, cu Curtois sau fără, Real Madrid îşi revine, în vreme ce cu Messi, Suárez, Rakitić, Ansu Fati...şi cine mai e pe-acolo, FCB pierde cu Roma 3-0 după ce o bătuse în tur cu 4-1. Pierde cu Liverpool 4-0 după ce-i bătuse în tur cu 3-0...sau...pierde cu Levante 3-1 în campionat după ce-i conduci cu 1-0.

Sunt suporter FC Barcelona, dar astea mă enervează rău după ce Real Madrid a luat trei Liga Campionilor consecutiv (2016, 2017, 2018), după ce cu doi ani înainte (2014) tot ei o câştigaseră.

A zis bine Puyol în vară: "FCB nu-şi alege bine strategia". Eu consider că cei de la Real sunt strategi mai buni în ultimii 6 ani.

Cât despre strategia din meciul România - Suedia, vai mama noastră. Posted Image

Edited by lupini, 17 November 2019 - 23:09.


#96
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postlupini, on 17 noiembrie 2019 - 23:08, said:

Sunt suporter FC Barcelona, dar astea mă enervează rău după ce Real Madrid a luat trei Liga Campionilor consecutiv (2016, 2017, 2018), după ce cu doi ani înainte (2014) tot ei o câştigaseră.
Pai da, dar in afara de UCL, Real n-a mai luat nimic. Un timp am crezut ca Zidane pantaloni rupti e solutia salvatoare, dar si el e depasit. Jucatorii imbatranesc si nu mai vin mari valori din spate.

#97
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 17 noiembrie 2019 - 23:11, said:

Pai da, dar in afara de UCL, Real n-a mai luat nimic.

Îmi amintesc de un jucător, nu mai ştiu de la ce echipă din Liga 1, care în urmă cu ceva ani declara că: "dom'le, nu ştiu cum a reuşit să câştige împotriva noastră echipa X, că în afară de cele 6 goluri marcate n-au avut nici o ocazie !" Posted Image

Liga Campionilor e cea mai tare competiţie din Lume. Cine o câştigă în 5 ani de patru ori, cum a făcut Real Madrid, e ca şi când ar fi câştigat 10 titluri consecutive de campionă în La Liga.

Edited by lupini, 17 November 2019 - 23:23.


#98
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
E clar cea mai importanta, dar conteaza si performantele pe plan intern. La Primera e (zic eu) cel mai puternic campionat din lume, echipele sint aproape toate foarte puternice, apoi mai e si Cupa Spaniei. Chiar nu fac pe modestul, dar cand ma gandesc de cate ori a pierdut Real contra Barcelonei in ultimii ani si la ce scoruri, imi vine sa intru in pamant. Si ati avut si voi o remontada cu PSG.

#99
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,812
  • Înscris: 13.07.2011
Eu am fost la meci si imi pare tare rau ca am dat niste bani sa sustin nationala care si-a batut joc de suporteri si de un popor intreg. Au avut 2 suturi pe poarta si nu au reusit sa lege o pasa sau o schema de atac asa cum trebuie. Au pierdut orice minge posibila si au jucat intr-un mare hal in asa fel incat multi suporteri au inceput sa plece de prin minutele 70.

Echipa aleasa a fost una incredibil de slaba si am jucat toate meciurile calificariilor cu o alta echipa, fara a se oferi sansa ca echipa sa se lege, sa se cunoasca intre ei cat mai bine posibil si sa reuseasca sa creeze o conexiune intre ei. Toate echipele mari din aceasta lume au o echipa de 8-9 jucatori fixi si 2-3 jucatori care se mai rotesc din cand in cat. La noi se schimba echipa in permanenta si Contra a aratat cat de slab este ca si antrenor convocand jucatori de talie slaba.

Tatarusanu care este singurul care joaca meci de meci a facut un meci foarte neinspirat, plin de greseli. Majoritatea mingiilor inalte trimise de el erau catre Mitrita care are 1,50cm si avea langa el fundasi de peste 1,85cm.

Mogos si-a facut debutul la nationala intr-un meci incredibil de important. Jucator care isi pierde timpul in Seria B. Benzar care este de 3 ori superior si care alearga un meci intreg, jucator de banda pe viteza a stat afara.

Ca si mijlocasi l-au ales pe Deac care in ultimele 5 meciuri la nationala nu a facut nimic important si a pierdut orice minge. La CFR alearga de nebun si asta a fost oare motivul convocarii? Jucatori technici si de viteza au avut locul pe banca de rezerve.

Atacul la noi este inexistent, Puscas este printre cei mai slabi atacanti din istoria Romaniei cu o viteza in slow-motion. Alibec a fost convocat din lipsa de alternative, dar la fel si el este mult trecut de perioada sa de glorie, un jucator sters, nesigur pe el si cu o viteza la fel slow-motion.

Chiar si daca trecem de barajul din Nations League nu avem nici un merit sa ajungem la campionat tinand cont de faptul ca noi dintr-o grupa cu Spania, Suedia, Norvegia, Malta si Feroe doar pe ultimele 2 am reusit sa le batem. Si in Nations League am ocupat un loc 3 rusinos.

Exista cativa jucatori cu potential si talent precum Stanciu, Coman, Hagi, Marin, Benzar, Mitrita, dar care pur si simplu nu au posibilitatea sa isi arate calitatiile.

#100
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Sa vina Satana! (Piturca)

#101
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
avem meci cu spania. hai sa facem sondaj si la meciul asta, asa mai pe un ton umoristic: cu cat crezi ca va pierde nationala romaniei? sa dam cate o bere pentru fiecare gol primit !!!!

hai spania !!!

#102
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,847
  • Înscris: 20.10.2015

View Postkarax, on 18 noiembrie 2019 - 17:52, said:

avem meci cu spania. hai sa facem sondaj si la meciul asta, asa mai pe un ton umoristic: cu cat crezi ca va pierde nationala romaniei? sa dam cate o bere pentru fiecare gol primit !!!!

hai spania !!!

Spaniolii deschid scorul in minutul 4
Romania inscrie 5 goluri si bate cu 1-5

#103
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Trebuie sa nu pierdem cu Spania ca sa nu terminam pe locul 4. (unde ne e locul)

#104
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,847
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlost_in_a_dream, on 18 noiembrie 2019 - 18:19, said:

Trebuie sa nu pierdem cu Spania ca sa nu terminam pe locul 4. (unde ne e locul)

Nu citisi ca vom bate Spania - Romania : 1 - 5

#105
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Ah, okay. M-am linistit atunci. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate