Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Cat de reale sunt ofertele de black friday

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
120 replies to this topic

#109
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
I'auzi, plm, vanzatorii incearca sa-si faca meseria, ca sa mai aiba si peste o luna salarii... Uau, ce faza de tot rahatul. :)

#110
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005

View Postdexterash, on 18 noiembrie 2019 - 15:45, said:


I'auzi... si zici ca pe afara se cumpara doar de BF si in restul timpului nu cumpara nimeni, nimic?!


Posted Image

Pana nu infiintati Oficiul de Stat pentru Dictarea Preturilor / Nomenclatorul de preturi a lu' Nea Ceasca, varianta 2020, nu va lasati, nu?

Dexterash: nu am zis ca cei de pe afara n-ar cumpara nimic dar dpdv al cuiva care chiar a locuit mult pe afara (inclusiv US) pot sa iti zic ca se vaneaza reducerile ca si pe aici, in State chiar mai agresiv.
Legat de preturile umflate, le compar cu cele din alte tari, multe chestii sunt mai scumpe la noi. Deci cineva le umfla, nu trebuie sa am o lista de preturi statndard, vreau doar sa cumpar la pret corect pt produsul respectiv.

#111
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostI2O, on 18 noiembrie 2019 - 02:56, said:

Eu Daca as conduce ANPC,as proiceda in felu urmator,in functie de gravitatea faptei le-as inchide magazinu o saptamana,,2,3,o luna...etc
Sa vezi ce corecti ar fi atunci baetii
Si a doua zi ai fi zburat de acolo.

Problema e de la legea pe care o poate aplica ANPC-ul, ca in rest poate ca n-ar fi o problema atat de mare sa se aplice sanctiuni in functie de cifra de afaceri, nu sub forma de seminte cum e acum.
Carrefour pt toate neregulile alea din vreo 18 magazine parca, de-abia a luat o amenda cumulata de 300.000 lei

#112
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 28.09.2008
Am cautat azi prin ofeftele de pe la noi un scaun de gaming.
Am gasit:
- la Altex reducere 40% Scaun gaming MARVO CH-106, negru la 420 lei
-acelasi model si aceeasi culoare la PC Garbage Scaun gaming Marvo CH-106 black la 752 lei !!!!!
La prima vedere am gasit un chilipir la Altex insa am gasit un review din 2018 la acest model si era specificat pretul de 520 lei !!!!
Se pare ca pretul de la Altex e cel corect fara nici un fel de reducere.
Ne joaca astia pe degete ca pe niste papusi si ne ametesc cu niste reduceri fictive.
Cred ca sunt de fapt vorbiti intre ei si azi stabilesc ca anumite produse sa fie crescute pe un site ca sa para la reducere pe alt site iar maine procedeaza unvers si tot asa.....
In relitate platim preturi fara nici o reducere.

Edited by mariusixy, 26 November 2019 - 17:11.


#113
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

View Postmariusixy, on 26 noiembrie 2019 - 17:11, said:


Ne joaca astia pe degete ca pe niste papusi si ne ametesc cu niste reduceri fictive.

In realitate platim preturi fara nici o reducere.

Corect! La noi e Fake Black Fridey.

Am cautat pe 2 site-uri diferite aceleasi produse, un site romanesc, altul din UE dar care trimite inclusiv la noi produse. La noi de Fake Black Fridey 159lei, la ei la oferta 109lei, transportul e cam la fel, pe ambele site-uri este gratuit la comenzi  peste 350lei. Pretul normal al produsului fara vreo oferta e cam 150-160lei.

#114
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postsandu222, on 28 noiembrie 2019 - 16:07, said:

Corect! La noi e Fake Black Fridey.

Am cautat pe 2 site-uri diferite aceleasi produse, un site romanesc, altul din UE dar care trimite inclusiv la noi produse. La noi de Fake Black Fridey 159lei, la ei la oferta 109lei, transportul e cam la fel, pe ambele site-uri este gratuit la comenzi  peste 350lei. Pretul normal al produsului fara vreo oferta e cam 150-160lei.
Doar ca la ei salariile sunt mai mari....

In toate tarile vestice de sarbatori se reduc preturile,in Romania se scumpesc,cu toate ca sunt aceleasi companii si la noi si la aia din vest,diferenta e ca acolo statu respectiv are un cuvant de spus...in Romania nu e liber la japca

#115
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
La unele chestii la care m-am uitat eu, au fost ceva reduceri.
Nu mari dar reduceri.

Attached Files



#116
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostI2O, on 28 noiembrie 2019 - 18:37, said:

In toate tarile vestice de sarbatori se reduc preturile,in Romania se scumpesc,cu toate ca sunt aceleasi companii si la noi si la aia din vest,diferenta e ca acolo statu respectiv are un cuvant de spus...in Romania nu e liber la japca
Minciuni scornite de romulani cu pamant sub unghii. Realitatea e cam asta:
https://www.theguard...s-genuine-which

Quote

Just one in 20 Black Friday deals are genuine, according to damning research by Which? that concluded the annual shopping event was “all hype”.
The consumer group price checked 83 items on sale on Black Friday last year and found that nearly all were cheaper or available for the same price at other times of the year.

Exista Google Translate pentru cei care n-au ochelari de engleza...

View Postsandu222, on 28 noiembrie 2019 - 16:07, said:

Corect! La noi e Fake Black Fridey.

Am cautat pe 2 site-uri diferite aceleasi produse, un site romanesc, altul din UE dar care trimite inclusiv la noi produse. La noi de Fake Black Fridey 159lei, la ei la oferta 109lei, transportul e cam la fel, pe ambele site-uri este gratuit la comenzi  peste 350lei. Pretul normal al produsului fara vreo oferta e cam 150-160lei.
I'auzi... si alt site din afara nu ai gasit care sa-l vanda mai scump? Toate siteurile din UE le vindeau la fix 109 lei + transport gratuit?

#117
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
la muricani vad ca un samsung galaxy s10+ e doar 1700 lei de vinerea neagra.

#118
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 12.12.2011
Cine sunt ãștia?

#119
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Americani

View Postiri_rim, on 29 noiembrie 2019 - 23:10, said:

la muricani vad ca un samsung galaxy s10+ e doar 1700 lei de vinerea neagra.
ei nu au tva, taxe vamale, e piata mult mai mare si au putere de negociere

#120
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Si la emag au fost telefoane la 2 lei amu vreo 2 ani. Ce'or fi zis americanii atunci?

#121
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019

View Postgumball3000, on 29 noiembrie 2019 - 23:58, said:

Americani


ei nu au tva, taxe vamale,
Crezi tu ca nu au.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate