Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Allview Soul X6 Xtreme

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Doresc să cumpăr acest telefon și vreau să cunosc părerile celor care îl folosesc deja. Acum utilizez X4 Soul.

Am căutat discuții despre acest telefon cu funcția search și nu a afișat nimic.

#2
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,013
  • Înscris: 06.09.2008
1000lei pe un Alview ?... e de doamne fereste Posted Image
Am avut in familie 3 ieftine si toate au avut probleme.

Vezi Xiaomi sau alte de gen.

Edited by sirgoofy, 10 November 2019 - 18:33.


#3
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Eu am un Allview de vreo 6 ani si n-am avut nicio problema cu el, inca functioneaza perfect, il mai folosesc ocazional sa ascult muzica conectat la boxe, functioneaza de dimineata pana seara fara probleme, abia dupa 3 zile trebuie sa il incarc din nou.

#4
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Vorbiți prostii, adică aveți idei preconcepute, că n-ați avut vreodată așa ceva. Am avut un X2Soul (Elife S5.5) și a fost unul dintre cele mai OK telefoane ce le-am deținut. N-am mai cumpărat și n-aș mai cumpăra din alte motive: suport slab.
Xiaomi recomand și eu. Dar nici ăștia nu stau prea grozav cu suportul. Noroc că mai există xda.

Edited by ursamajor, 10 November 2019 - 19:09.


#5
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Eu am cerut referințe despre Allview X6 Xtreme și voi îmi povestiți despre ce ați avut/aveți voi. Nu mă interesează. Dacă dau sau nu 1000 lei pe acest model rămâne la latitudinea mea. Utilizez smartphone de la acest brand de aproape 10 ani și nu am avut nici o problemă. Recunosc că nu joc jocuri pe el, vorbesc la el, fac poze, navighez online. Deci, cei care dețin acest model și pot să ofere feedback din experiență doresc să îmi spună părerea lor.

#6
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Salut,daca vrei sa ai un telefon cu amoled si fara breton asta este o optiune buna. Acuma ramane de vazut daca bijnitarii astia vor face vreodata update major pentru acest telefon. Din ce am vazut au facut un update care imbunatateste camera,ceva de genul. Cand te gandesti ca la inceput era 16 milioane,la 11 milioane este un best buy. La un pret silar dar cu breton exista Samsung a30. Tu stii mai bine ce vrei. Telefonul dupa care este rebranduit este Archos diamond.

#7
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 16.02.2009
Salut,

@catavencuadelin
Eu îl folosesc de prin septembrie. Nu mă dă pe spate. Am trecut de la X5 Soul Pro la X6 doar pentru lipsa bretonului și a memoriei interne mai mari. În mare, e ok, bateria ține o zi dacă nu abuzezi de telefon, ecranul e ok, încărcarea wireless e mai bună decât la X5. În schimb, îmi lipsește deblocarea facială de pe X5, gesturile cu ecranul închis, iar senzorul de amprentă integrat în ecran nu e foarte precis, în special în ceea ce privește aplicațiile de banking. AVI e parcă un pic mai prostuță pe X6. Deși nu pare, are senzor de proximitate și lumină. Android 9 stock, și asta nu o consider un plus, fiindcă încerc să folosesc cât mai puține aplicații Google din principiu, iar cele instalate din Google Play nu funcționează întotdeauna corespunzător. De asemenea, unele aplicații nu vor funcționa sau nu se vor afișa corespunzător.
Decizia e la tine.

Spor!

#8
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Mulțumesc pentru feedback. Asta chiar ajută.

#9
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Ceva Gcam sau Miui camera pt el ? Pozele cu aplicatia lui sunt cam varza ...

#10
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
NFC are?

#11
motanwoo

motanwoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.10.2007
Salutare! Nu are NFC. Eu sunt incantat de  telefon. Îl am de o luna jumătate, l-am cumpărat în mod special pentru AVI, dar mă sâcâie faptul că nu pot folosi comanda " Watp up Avi" .

#12
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 16.02.2009
Acum ceva timp i-am făcut o resetare. Avi nu mai răspunde la comenzi. Și nici la întrebări. Senzorul de amprentă e la fel de imprecis și sunt curios dacă vreun deținător de X6 SOUL XTREME folosește aplicații de banking, PAGO sau orice altă aplicație care necesită deblocare sau autorizare cu amprentă și cât de bine îi funcționează.

Spor!

#13
motanwoo

motanwoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.10.2007
Salut nu este precis senzorul, eu pun degetul cu vreo cinci milimetri fata de unde îmi arată ei, dar nici atunci nu îmi ia tot timpul amprenta. Nu te poți baza pe senzor din nefericire.

#14
motanwoo

motanwoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.10.2007
Huse și alte accesorii de unde putem lua?

#15
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

 motanwoo, on 01 mai 2020 - 12:58, said:

Huse și alte accesorii de unde putem lua?
Au câteva cei de la Allview pe site.

#16
motanwoo

motanwoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.10.2007

 catavencuadelin, on 16 mai 2020 - 09:03, said:


Au câteva cei de la Allview pe site.
Adică o husă și un capac ,care câteva ? A ,mai are o folie obosită,..

#17
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Dacă nu dorești originale, te poți adresa punctelor de vânzare a accesoriilor pentru telefoane din Mall-uri. Dacă ești din București, este unul în Auchan Titan, de unde eu am cumpărat câtev huse bune pentru modele Allview.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate