Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...
 Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Huawei HG8143A

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

jeolis

jeolis

Senior Member

• Grup: Senior Members
Astăzi au sosit la noi un lot nou de ONT-uri Huawei HG8143A cu port CATV și 4 porturi LAN din care 3 active. Voi reveni cu poze și prezentare.

xeleron

xeleron

Suflet de campion...

Sigur ala e numele? Nu gasesc nimic pe net despre el.

jeolis

jeolis

Senior Member

Mâine voi posta poze. Exact așa scrie și pe el.

Ultimul de jos
Mâine voi afișa poze cu el direct din cutie

Attached Files

valirex

valirex

Muzeul Lampilor

Este de fapt HG8143A5,are catv,1 port de voce si 4 de net din care unul este GE si restul FE.

xeleron

xeleron

Suflet de campion...

Logica Digi, toate abonamentele sunt gigabit dar dau aparatură cu porturi fast ethernet. Zău dacă nu, pe partea de home, Digi dă cam cele mai nasoale aparate.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
2020 maine poimâine si nu sunt in stare sa aduca un ont decent cu catv integrat, porturi gigabit si wifi 3x3mimo, sau chiar 4x4.

Restul toti pot si ei au ramas cu toate improvizațiile (rebuturile) astea...

diZy

diZy

Senior Member

Inutil mimo ala cand majoritatea clientilor sunt 2x2.
Si nu vad fezabil sa dea echipamente de peste 100 de euro pe gratis la abonati, pt ca nu poti cere bani pe un echipament necesar sa mearga serviciile.

Edited by diZy, 09 November 2019 - 10:03.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

Sa aduca unul calumea si sa ceara in plus 5lei, cum cer pentru kaon. Vrei ceva mai bun, platesti, nu... iti dam un fiberhome sau ce mai avem in depozit, plus mininod.

diZy

diZy

Senior Member

Nu o sa aduca nimic din ce visati voi. O sa aduca doar echipamente de baza pt "average Joe".

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

Asa a zis la un moment dat si Nokia...

xeleron

xeleron

Suflet de campion...

Eu n-am înțeles de ce au trecut de la onturile ZTE și Huawei din trecut destul de ok la fibrehome ca apoi sa revină la aceste Huaweiuri.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

E vorba doar despre bani. Anul trecut zte a avut probleme foarte mari si n-a mai livrat nimic o grămadă de timp.

Echipamente gpon produc foarte multi, deci au de unde alege. Acum probabil ca huawei-ul asta nu costa mai mult de 10-15euro. Un deal bun, mai ales daca iti ofera la pachet si solutia de management.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

Eu nu vad de ce s-ar da la Romani echipamenete (ONT-uri / CPE-uri) de marca (Cisco, Alcatel / Nokia, etc) care costa destul cand se pot da echipamente mai ieftine si de care nu ti se rupe sufletul cand aflii ce fac Romanii cu ele. Ca asa suntem noi ca natie, trebuie sa ne bagam nasul unde nu ne fierbe oala (doar nu e oala noastra). Cand vom deveni o natie de oameni civilizati poate vom primi de la ISP si ceva echipamente de la producatori mai rasariti. Pana atunci ura si sla gara cu ZTE, Huawei, FiberHome si alte astfel de echipamente.

xeleron

xeleron

Suflet de campion...

Nu mă refer la mărci de genul, dar UPC a standardizat al lor connect box (cel vertical) și e net superior acestor aparate. Telekom din nou oferă acel SagemCom (deși acesta mai face gesturi) care e superior ONT-urilor DIGI. Ce nu înțeleg e de ce se complică în a tot aduce alte aparate mediocre pe post de ONT, măcar dacă ar aduce ceva semnificativ mai  capabil pentru 2020.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

Duc gigabit acele ONT-uri aduse de RDS? Duc. Deci nu vad cu ce sunt mai incapabile ca alte scule de la alte scule de asa zisi ISP. RDS ofera conexiune la internet nu ofera conexiune la internet over wifi ca Romanii doresc wifi ca e la moda nu e problema ISP-ului.

valirex

valirex

Muzeul Lampilor

xeleron, on 09 noiembrie 2019 - 11:17, said:

Eu n-am înțeles de ce au trecut de la onturile ZTE și Huawei din trecut destul de ok la fibrehome ca apoi sa revină la aceste Huaweiuri.
Din motive de economie,astea noi sunt mai "lite"

KyKyKyKy

KyKyKyKy

Guru Member

addelin, on 09 noiembrie 2019 - 10:08, said:

Sa aduca unul calumea si sa ceara in plus 5lei, cum cer pentru kaon. Vrei ceva mai bun, platesti, nu... iti dam un fiberhome sau ce mai avem in depozit, plus mininod.

Eu aș vrea unul numai să știu că atunci când e o problemă să nu-i aștept pe ăia doar ca să scoată ONT-ul din priză.

Neaceasca85

Neaceasca85

You do the math

ONT-ul meu e din 2012 si nu l-am scos vreodata din priza. Idem routerul sau amplificatorul CATV care e din 2005.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate