Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

S10+ burn-in

  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

View Postloock, on 08 noiembrie 2019 - 09:03, said:

La S9 pe basic arata culorile natural, si pe orice alta setare arata turbate cretin.
Nu doar pe vivid arata imbecil, dar si pe hdr arata fortate artificial ridicol, stupid, artificial si oribil.

Daca o imagine anume are nevoie de alta saturatie cromatica mai mare sau mai mica, se proceseaza ea in particular asa.
E o aberatie sa turbezi aiurea culorile, arata artificial.
Si evident ca solicita mai mult si luminozitatea subpixelilor, deci ii uzeaza mai repede, insa n-as suporta culorile alea turbate chiar si fara sa tin cont de uzura.
Groaznic.terifiant.inspaimantator. click!

#56
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Eu nu am schimbat niciodată niciun amoled. Nu am folosit nici AOD mi se pare o porcărie inutila...dar indiferent de marca, Samsung, Huawei, HTC, nu am avut burn in.

#57
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009
D aia folosesc eu Waze pe Iphone :D
Glumesc, dar chiar imi folosesc mărul de la muncă fix numai pt Waze si email.

#58
mihai_ysp

mihai_ysp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.12.2006
Buna seara , incredibil dar din pacate adevarat am fost in acesta seara la reprezentanta Samsung din Ploiești de la Afi si la telefoanele s10 si s10+ aveau burn in , incredibil de vizibile si raspunsul doamnei a fost ca este normal ce se intampla deoarece acele telefoane stau deschise non stop de un an jumatate in conditiile in care telefonul are mai putin de un an de când a fost lansat . Nu cred ca este normal sa prezinți telefoane cu defect pentru eventualii clienti .

Edited by mihai_ysp, 28 January 2020 - 20:30.


#59
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 22.09.2012
Este normal, pentru ca stau si pe imagini statice mult timp. Se stie ca Super Amoled se degradeaza ceva mai rapid decat Oledul simplu.

#60
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Este perfect normal , orice amoled indiferent de producator in timp declanseaza burn-in ul...

#61
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 23.08.2017

View PostPoll77, on 29 ianuarie 2020 - 12:53, said:

Este perfect normal , orice amoled indiferent de producator in timp declanseaza burn-in ul...

Am un S7 simplu, nu Edge, vechi de 6 ani, folosit in mod constant, fara AOD, cu filtru albastru activat si luminozitatea la 50%. NU are nici urma de burn in. Deci nu e valabila chestia ca 'ORICE' amoled declanseaza burn in. Orice utilizator care nu are habar de amoled declanseaza burn in..

#62
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020
Ia-o ușor, că ai grijă de ecran și nu ai burn-in e posibil.
Dacă-l folosești ca un om normal, luminozitate blană, navigație și AOD plus folosești foarte mult whatsapp sau in general tastatura sigur faci burn-in.

#63
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010
*#15987# bagi pe tastatura codul - in functie de cat de mult "rosu" bifezi 1-2-3-4 pana dispare - sper sa functioneze codul si sa reusesti .bafta.
(codul il tastezi pe tastatura)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate