Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

O nouă televiziune cu muzică de petrecere se va lansa în România, Party Mix. Va fi și 4K

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,828
  • Înscris: 06.11.2018
                       O nouă televiziune cu muzică de petrecere se va lansa în România, Party Mix. Va fi și 4K

O nouă televiziune cu profil muzical are de azi licență de la CNA. Forul a analizat în ședința de astăzi o solicitare a societății Bestmixmedia, pentru televiziunea Party Mix, de muzică de petrecere, cu emisie în variantă 4K, HD și SD.

Postul se va lansa cu o investiție de 147.400 de euro, potrivit proiectului depus la CNA, sursa fiind din surse proprii.

Postul va avea în grilă emisiuni precum Happy Party Mix, Hai Noroc, Top 40 Party Mix, Music Box sau Music News.

Laurențiu Megelea, acționarul majoritar al societății, la prezentarea proiectului:

„Venim cu o propunere de a realiza o televiziune muzicală, națională, o televiziune care să abordeze, din punct de vedere muzical, diferit piața de profil. În cadrul acestui proiect, am identificat această oportunitate și dorim să obținem această licență ca să  încercăm să emitem și să aducem în fața publicului programe interesante.”

Pe de altă parte, Gabriel Tufeanu, membru CNA, i-a replicat că noul proiect nu i se pare deloc realist.

„Dumneavoastră mai aveți niște canale. București TV este și SD și HD. Travel Mix-ul aveți și 4K. Eu, cu tot cablul meu, nu văd Travel Mix 4K. Party Mix 4k, HD și SD nu cred că va funcționa. Sunt prea multe variante, prea mult spațiu de ocupat în cablu, mai cu seamă dacă distribuiți canalul 4K. Nu mi se pare realist, eu m-aș axa pe ceva. Cereți de toate că poate o cădea ceva.”

În replică, Laurențiu Megelea i-a explicat că a făcut demersuri pentru a introduce Travel Mix 4K în toate rețelele din România și că există un răspuns al cabliștilor este că nu există suficientă „bandă”.

„Noi nu vedem 4K-ul acesta mâine. Noi îl vedem într-un an de zile, îl vedem în doi ani de zile și producțiile pe care le realizăm trebuie făcute în acest format maxim”, a spus Megelea.

Radu Herjeu, membru CNA, a fost la rândul său reținut în ce privește noul proiect. „Cum justificați dumneavoastră noul proiect? De ce aș vota pentru a mia televiziune de muzică?”
Laurențiu Megelea:

„Am observat așa: uitându-ne la televiziuni muzicale cu profil de muzică populară, am observat foarte multe lucruri care nu sunt ok: adică, emisiuni medicale, foarte mult teleshopping, piese care țin de folclor și nu neapărat de o muzică autentică de petrecere. Noi am făcut proiecte curate și ne dorim ca și acest proiect să fie curat. Nu ne dorim să promovăm muzică din zona Taraf TV sau altfel de muzică. Noi simțim nevoia telespectatorului de a viziona un canal fără acest teleshopping, fără altfel de televiziuni. Efectiv muzică de petrecere.”

Despre genul muzical:

„Vă dau un exemplu, formația Alesis. Cântă și muzică populară, dar și înspre muzică ușoară. Ideea este că sunt o grămadă de piese care nu sunt difuzate de Kiss, de Magic sau de altfel de institutii media, dar care își au locul aici.”

Societatea Mixmedia SRL din Câmpina este deținută de Megelea Laurențiu (95%) și Zamfir Ioana (5%).

Societatea mai deține următoarele licențe audiovizuale: București TV/București TV HD, Travel Mix/Travel Mix HD, Valea Prahovei TV (VP-TV)/Valea Prahovei TV (VP-TV) HD, Travel Mix 4K și Best FM din Câmpina.

Sursa: https://www.paginade...mania-party-mix

Edited by _-KALMAN-_, 08 November 2019 - 14:18.


#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,126
  • Înscris: 10.07.2013
Este o initiativa super ok! Posted Image

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016

View Post_-GEORGE-_, on 07 noiembrie 2019 - 20:34, said:

Gabriel Tufeanu, membru CNA, i-a replicat că noul proiect nu i se pare deloc realist.

Radu Herjeu, membru CNA, a fost la rândul său reținut în ce privește noul proiect. „Cum justificați dumneavoastră noul proiect? De ce aș vota pentru a mia televiziune de muzică?”
Asta mi se pare cel mai ingrijorator, ca acesti sinecuristi adopta un comportament de pui de dictatori care decid ca e destula muzica, sau sunt destule filme pe piata, nu e cazul sa se mai deschida alte televiziuni. Acest organism insalubru, numit CNA, ar trebui desfiintat.

Edited by Manasu, 07 November 2019 - 20:41.


#4
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,500
  • Înscris: 21.02.2009
Un canal foarte bine venit și nu ma supăr ca se poate transmite și muzica ușoară alături de populara/lautareasca, sa ramina taraf TV cu manelele. Un post ok care în clipa de fata transmite o confruntare cu trei candidați la președinție este Supertv care pe partea muzicala se aseamănă cu MTVBalkanica

Edited by gabrielfane, 07 November 2019 - 20:54.


#5
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
daca asta se vrea a fi sigla, e ok, dupa parerea mea.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   29K   23 downloads


#6
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,828
  • Înscris: 06.11.2018
Aceea este sigla, apare si aici [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PuLZAZG59Kk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pacat daca nu vedem si pe Ciorba, Alex de la Cluj, Bogdan de la Cluj Posted Image

#8
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Azur, Gica Petrescu, Nelu Ploiesteanu.. asta sa bage.

#9
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Si de unde scot ei inregistrari 4k cu Gica Petrescu? :w00t:

Dupa mine, toate canalele de muzica sunt depasite, din cauza Youtube-ului., care are avantajul ca nu stai pana baga ei melodia pe care ai ches f-o asculti.

#10
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
Este de bine mai ales ca este romanesc si este si 4k...
Si emisiunile (alea care o fi) sunt sigur ca nu sunt rele..
De ce spun asta?Ptr ca am in grila Travel Mix 4k si Travelmix HD si stiu ce emisiuni produc...
Pacat ca nu o sa-l vada toti..

#11
cosminmares2020

cosminmares2020

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2019
Ce naiba sa vad in 4K... Nicu Paleru - Tuica face pe desteapta remastered...? Minunea 4K - "muzica de petrecere"... asta este de ajuns in 4/3 pe televizorul Platinium cu tub,asezat pe un scaun in prispa casei...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vSWiU1GX1xU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sau Nicu de la Cazanesti - asta ar fi minunat daca ar fi remasterizat in 4K... astia nu sunt zdraveni capului!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V4S8Bo9UNGQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdaniel1976, on 07 noiembrie 2019 - 22:16, said:

Este de bine mai ales ca este romanesc si este si 4k...
Si emisiunile (alea care o fi) sunt sigur ca nu sunt rele..
De ce spun asta?Ptr ca am in grila Travel Mix 4k si Travelmix HD si stiu ce emisiuni produc...
Pacat ca nu o sa-l vada toti..
Muzică 4K vezi oricând pe YouTube. Nu am nevoie să aștept pe TV ce bagă ei. Muzică veche de taraf ar fi ok, un Nelu Ploieșteanu, chiar Alexandru Arsinel. Pentru asta nu am nevoie de 4K.

Edited by _-KALMAN-_, 07 November 2019 - 23:20.


#13
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 03.01.2019
Cu 4K va fi mai greu de introdus,dar varianta SD sigur va fi în must-carry (și HD va fi preluat de unii operatori)

#14
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Post_-GEORGE-_, on 07 noiembrie 2019 - 20:34, said:

O nouă televiziune cu muzică de petrecere se va lansa în România, Party Mix. Va fi și 4K


De cand o asteptam ...  Bine ca a venit.  Stie cineva frecventa ? Ca sa ii dau hidden/erase din telecomanda inca de la inceput. Multumesc.

#15
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
salut orice televiziune care tine pasul cu tehnologia 4k!
astept sa fie introduse canalele travel mix 4K si partymix  4k la toti operatori !

Edited by djmaxx, 08 November 2019 - 13:02.


#16
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Si eu personal abia astept PartyMix!

Edited by _-KALMAN-_, 08 November 2019 - 13:55.


#17
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009
Despre Travel Mix discutați pe topicul dedicat.

#18
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
mie din titlu mi se parea a fi ceva gen tropical house sau tehno...

Edited by karax, 08 November 2019 - 13:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate