Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Tigari din afara UE

Maitre Gims - Est-ce que tu m'...

Solutii incalzire portabile
 Tot ce era alb este roz acum,de ce?

Windows 11 + hdd vechi

Scara lemn pe vanguri

Ce telefon sa-mi iau?
 Cum circula banii intr-o economie...

ortoped foisor contact-ruptura LIA

Gingia creste peste masea

Comutatoare si RCCB 18 mm
 Despre setarile OBS Studio !

Cum reacționezi ca tata cand...

Camera auto Zenfox T3 DUO

Identificare Jante

Soft gratis, pentru calcul salar angajati in deplasare? Ingrijiri la domiciliu

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

HUHA

HUHA

Junior Member

• Grup: Members
Salut.
Daca am deschis topicul unde nu trebuie, va rog sa-l mutati unde trebuie.
Ma intereseaza sa ma indrumati spre un soft gratis, care sa-l pot instala pe un web hosting, prin Cpanel sau fara Cpanel , pentru o firma care se ocupa cu ingrijiri bolnavi la domiciliu.
Am gasit in softaculous , un program , FENG OFFICE, care nu face exact ceea ce am nevoie, este mai mult pentru Task management. Am reusit sa il fac sa-mi calculeze salarul, dar la nivel de ora , eu am nevoie la nivel de zi.
Acuma testez OPENERP 6.1

Scopul meu final este sa notez  ziua cand a plecat angajatul la munca in deplasare, cand s-a intors si sa-mi calculeze cati bani trebuie sa-i dau pentru acele zile de munca. La inceputul lunii sa pot calcula pentru luna precedenta cati bani trebuie sa dau la fiecare angajat in functie de cate zile a fost in deplasare .
Daca mai are alte optiuni extra
-sa notez la ce client a fost angajatul si perioada.
-sa notez date despre angajat cum ar fi contul iban,
-sa pot scana si salva actele lui de angajare, cereri de concediu, si sa le pot vedea online.
-Programul sa fie accesibil online si de pe telefon, daca se poate.
In acelasi timp sa poata lucra mai multi useri pe soft, care actualizeaza datele.
Daca se poate ca banii sa-mi separe in  salariu + diurna .
etc

Ceva sugestii ?

Multumesc

Buleandra94

Buleandra94

Member

Ai putea sa faci o foaie pe Google Sheets cu calculele care iti trebuie, si poti sa adaugi si imagini sau ce alte date mai sunt necesare. De cati angajati vorbim? Daca sunt sunt peste 10-20, s-ar putea sa fie mai greu cu actualizarea datelor.

HUHA

HUHA

Junior Member

Sunt mai multi de 50 de angajati.
   As putea sa fac si in excel sau google sheets, dar numai o persoana pe rand poate adauga date in fisier.

Edited by HUHA, 05 November 2019 - 22:16.

cspot

cspot

Guru Member

• Grup: Senior Members

View PostHUHA, on 05 noiembrie 2019 - 22:15, said:

Sunt mai multi de 50 de angajati.

Deci sunt mai mult de 50 de angajati si nu te descurci cu salariile.
    Da-ti demisia !

HUHA

HUHA

Junior Member

Daca as lucra acolo, as lucra in excel, dar ei nu se descurca in excel. Se doreste prin browser sa lucreze.

stlk

stlk

Spartan Officer

• Grup: Senior Members
Unele softuri sunt de obicei gratuite DOAR pentru persoane fizice, nu pentru scopuri comerciale (pentru firme etc)! Asa ca firma sa scoata banul din buzunar ca sigur se gaseste cineva sa faca un soft pe gustul firmei! Toate firmele fac profit dar vor softuri de pomana!? Hai ca mai merg softurile gratuite pentru firme non-profit, la tine nu cred ca e cazul. Cel care a facut softul/sau face softul trebuie si el platit!

Edited by stlk, 05 November 2019 - 23:02.

Tiger36

Tiger36

Junior Member

View Postcspot, on 05 noiembrie 2019 - 22:38, said:

Deci sunt mai mult de 50 de angajati si nu te descurci cu salariile.
Da-ti demisia !
Ai  fost vreodata in postura de a plati cuiva salariile? Daca da, e bine, desi banuiesc ca nu te-ai descurcat. Daca nu, ar fi mai bine sa tii ideile pentru tine.

Buleandra94

Buleandra94

Member

View PostHUHA, on 05 noiembrie 2019 - 22:15, said:

As putea sa fac si in excel sau google sheets, dar numai o persoana pe rand poate adauga date in fisier.

Pot sa lucreze mai multe persoane in acelasi timp pe acelasi Sheet pe Google (si ai si istoricoul tuturor modificarilor).

Edited by Buleandra94, 06 November 2019 - 00:06.

bogdanmc204

bogdanmc204

Junior Member

AppOn face exact ce iti doresti tu, plus inca 100 de lucruri ajutatoare. Problema e ca nu e tocmai FREE, dar poti cere o oferta, poate te avantajeaza. Softul e demential as spune. Mi-a ridicat nivelul de management al datelor angajatilor foarte sus.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate