Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fotbal pe oculus meta quest 3

Renuntare oferta angajare in detr...

Am joc cumparat si nu-l mai pot f...

Pardoseala foarte denivelata apar...
 Garnitura robinet baie

Probleme dupa fractura picior

Parcare Militari Residence

Taxa pe soare
 din greseala am stropit pomii cu ...

Branduri de card acceptate la pla...

Doctoratul sau al 2-lea masterat ...

Reparatie tabla smulsa in jurul u...
 W11 home , problema cu limba engl...

De unde cumpar o tigaie wok?

Modem 4G LTE (USB) cu sim Vodafone

Cartela cu numar pentru activarea...

Scanare manuală posturi străine / satelit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

pamfil nastase

pamfil nastase

Active Member

• Grup: Members

marius2708, on 04 noiembrie 2019 - 21:59, said:

Trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare.
...

Man, mersi, am mai încercat ce-ai zis. De data asta a mers cît de cît ceva, dar fluctuant.

Am scanat pe 19,2 E cu primele 12 transpondere (din 102!) cu LNB 2 şi mi-a găsit cîteva posturi din cele dorite, doar că nu în varianta dorită: pe cele free HD (televiziunile publice centrale, regionale şi de ştiri din Germania sînt free, aşa e politica lor) mi le-a găsit în varianta SD, iar pe cele private (gen RTL) doar în varianta HD, care nu e free. E voiam invers, cum le-am mai avut, că la cele private (la ei, cu programe mai proaste) mă mulţumesc şi cu SD. Ce să fac, să le iau pe toate cele 102 la rînd? Mă apucă revelionul pînă le găsesc şi le pun în liste de favorite, că am mai trecut prin asta.

Apoi iar a dispărut semnalul şi la cele găsite.

Există pe undeva vreun tutorial detaliat cum cauţi anumite posturi cu rahatul ăsta de conservă? Că pe site ioc informaţii, în loc de sprijin tehnic dedicat, ca înainte, bucla cu apăsaţi jde taste, iar apoi sînt toţi operatorii ocupaţi. De trei ori am încercat azi să sun la ei. Şi nu doar la portocalii e aşa. Mie mi s-a luat de modelul ăsta de biznis: ne ferim de contacte prea multe cu clienţii, le luăm doar banii, nu mai investim şi în service. Maximizare profit prin client muit. Cu iptv aş ieşi mai ieftin şi cu mai multe programe. Uite-aşa încurajează pirateria.

OneTransistor, on 04 noiembrie 2019 - 23:35, said:

Asta înseamnă să fii șmecher Posted Image . Îți iei abonament la DTH doar ca să vezi posturi free-to-air. N-ar fi fost mai simplu o antenă satelit legată direct la un TV cu tuner DVB-S2?

Probabil că da, doar că atunci cînd mi-am făcut abonament, a fost la pachet cu alte chestii de la Orange (nişte abonamente de voce) şi mi-am zis că, dacă tot le au printre extra-canale fix pe alea pe care mi le doream de mult şi mai era şi gratuită instalarea, de ce nu. Nu mi se pare nici o şmecherie, pur şi simplu am considerat oferta convenabilă sau măcar o parte din ea. Dacă aş fi ştiut că apoi îi doare la bască, nu mă mai complicam. A mai fost şi o chestie conjuncturală: asociaţie de locatari cretini, obsedaţi că le strici nu ştiu ce pe terasa blocului, dacă ai tu o antenă acolo + plus paranoia că n-are voie nimeni pe bloc, nu se ştie unde e cheia etc. Aşa, la ligheanul ăsta mic, i-am convins mai uşor că nu se dărîmă blocul şi nu moare nimeni iradiat de programe nemţeşti pe televizorul meu. Altă soluţie nu aveam atunci (nici acum), fiindcă am tot apartamentul spre nord.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

• Grup: Senior Members
Daca vrei doar alea FTA, scoate kitul suplimentar, lasa un singur LNB, regleaza antena pe 19,2 si scapi de stress.

pamfil nastase

pamfil nastase

Active Member

Antena e pe 19,2 E, că așa a fost instalată de la bun început. Doar că nu prinde semnal cu nici un LNB pe satelitul respectiv. Sau îl prinde și apoi se pierde. Nu mă pricep să umblu eu la antenă, plus că am rău de înălțime și nu mă pot sui pe bloc prin chepengul ăla.

Cum service dedicat nu mai au, iar să prinzi un consultant la telefon îți ia trei zile, cred că o să reziliez.

KLM2009

KLM2009

The Punish3r

• Grup: Moderators
Chemi un instalator și te rezolvă sau poate cunoști pe cineva. Dacă e deja pe Astra atunci ai nevoie doar de niște reglaje fine.

pamfil nastase

pamfil nastase

Active Member

Am reușit azi să vorbesc cu service-ul Orange, după așteptat trei sferturi de oră în buclă...

Nu făceam eu nimic greșit, e posibil să se fi defectat LNB2, o să trimită un tehnician în următoarele 48 de ore. Le-am și zis că sînt nemulțumit de modalitatea de contactare a serviciului de sprijin tehnic, practic e inadmisibil să încerci zile la rînd să-i prinzi, cînd ai o problemă concretă. Sper să transmită mai departe.

Mersi tuturor pentru sugestii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate