Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Traducere pagina principala statica in Wordpress

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Dragi prieteni, vin din nou cu o problema.

Am reusit cu ajutorul unui user de pe acest forum sa implementez plugin-ul WPML in Wordpress pentru a putea traduce paginiile dorite (templatul este Busiway, in cazul in care are importanta) si imi apare in main menu switcherul pentru limbiile dorite.

Eu am o pagina principala statica, care o pot edita din Design > Customizer foarte usor. Problema este urmatoarea, nu reusesc sa traduc pagina principala. In Customizer nu pot schimba dintre limbi, deci ramane in limba standard. Orice pagina poate fi tradusa fara probleme, dar pagina principala nu (sau cel putin nu stiu eu cum).

Exista cineva care ma poate ajuta cu problema mea, ma tot chinui de 8 ore si nu gasesc nici o informatie.

Site-ul este https://www.datasafe.at/wp/ (nu este reclama pentru ca oricum este in germana si nu se afla absolut nimic pe el).

Va multumesc mult de tot.

Edited by business11, 04 November 2019 - 17:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate