Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Melodie City Matic

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
O zi fara topicuri tampite e o zi fara fun, deci, stie cineva ce melodie se canta in City Matic? Pentru cei neinitiati, este vorba de WC-urile bucurestene City Matic.

Mi-ar place sa stiu a cui e vocea aceea linistitoare care iti ureaza "bine ati venit". Poezia suna cam asa:

"Bine ati venit in toaleta automata City Matic.
Toaleta se spala si dezinfecteaza in mod automat.
Pentu urgenta, apasati butonul rosu de langa iesire."

Versurile acestea sunt antiteza poeziei bacoviene. Autorul le recita exact la momentul oportun, cand stii ca urgenta a trecut si ti-ai recapatat libertatea si independenta.
Cuvintele acestea pot fi asociate cu fericirea, singura imagine bacoviana aici fiind in cazul in care cineva inaintea ta s-a c.a.cat pe jos si a aruncat sticla e cola in wc.

Dupa toata aceasta poezie urmeaza o melodie ambientala super linistitoare, asa de placuta incat parca iti pare rau ca e momentul sa parasesti cabina, si ai vrea sa ai acea coloana sonora si acasa in baie. Din pacate Shazam nu a dat rezultate cand l-am folosit in buda.
Deci, daca stie cineva muzica si versurile, as vrea sa le propun pentru premiile Grammy.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Înregistrează 10 minute de melodie și ți-o multiplic eu o fac de 3 ore, îți pui un sistem la budă să te fericească și-acasă.

Sau

Quote

CityMatic
Adresa: Bucuresti, sector 1, str. Buzesti nr. 61, bl. A6, sc. A, et. 7, ap. 48
Here is the address.
Telefon:
(+4)021 311.00.11
Email:
[email protected]
[email protected]

Suni la ei și le spui că te-a impresionat melodia din budele lor și că ești dispus să dai o sticlă de vin doar să ți-o dea și ție.

Acum prietenește așa, eu îți recomand să faci o schimbare ceva în viața ta.
După mine, e ceva ciudat dacă te-a fericit în halul ăsta o melodie auzită într-un WC.
Fie el și Matic.

#3
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Se vede ca nu ti-a iesit niciodata in cale o buda din asta in momentele de urgenta, chestia asta iti poate schimba cu totul perspectiva asupra vietii timp de vreo 15 minute :D .

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă tot vorbim de asta, eu am probleme cu toaletele. Acasă și-n rest doar forțat obligat. Și încerc să n-ating nimic.

Ai sunat la ei să vezi dacă-ți dau melodia ?

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postspooky51, on 04 noiembrie 2019 - 10:30, said:

Melodie City Matic
Asta e melodia care o auzi in wc-urile City Matic ?
https://www.citymati.../?page_id=12753
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NMWiFLB6k7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apropo, era mai frumos daca intrebai scurt si la obiect cum se numeste melodia fara sa oferi informatii inutile si plcitisitoare.

#6
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View Postsuper8, on 04 noiembrie 2019 - 11:17, said:

Apropo, era mai frumos daca intrebai scurt si la obiect cum se numeste melodia fara sa oferi informatii inutile si plcitisitoare.
Am oferit toate aceste informatii pentu cei ce inca mai stiu sa citeasca, nu m-am gandit ca ceilalti se vor chinui atat... :D

#7
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
eu la orice zgomot constant gen muzica sau vorbaraie lunga, imi inhiba curiosul sa mai iasa, asa ca e bine ca n-am avut nevoie pana acum in viata mea sa-mi fac nevoile fiziologice oriunde altundeva decat acasa.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am aflat că Shazam nu are acoperire în WC-urile City Matic.
Căci în ambianţă normală, şi nu urgentă, a dat următorul rezultat:
ABSTRACT REALITY - Abstract Reality (Dark Dreams Version)
Titlul este sugestiv pentru senzaţiile trăite într-un WC, şi anume cele pre-uşurare.
Spunea cineva de o sticlă de vin? Deci, am de luat? Posted Image

Mie nu prea mi se pare relaxantă această melodie, dimpotrivă, efectul este exact unul contrar, mă face să ies mai repede din WC (presupunând că se aude în timp ce, sau după aia).

Edited by PSC, 04 November 2019 - 15:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate