Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

De ce Dumnezeu nu mi-a dat nimic special/bun?

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#19
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019
Atunci forumul nu ar trebui sa admita topice de la cei cu anumite conditii.

#20
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Forumul e un loc de socializare pentru cei care vor sa socializeze.
Lumea e ca o banda a lui Moebius. Aparent suntem unii de-o parte, altii de alta. Doar aparent.

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
Cati au talent de-a deschide topice fara noimă?vezi ai si tu un talent.ne freci nervii

Edited by EMPP, 02 November 2019 - 22:49.


#22
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019

View Postmaccip, on 02 noiembrie 2019 - 22:48, said:

Forumul e un loc de socializare pentru cei care vor sa socializeze.
Lumea e ca o banda a lui Moebius. Aparent suntem unii de-o parte, altii de alta. Doar aparent.

Ce e sociabil  despre unul care se vaita? Un om bolnav psihic nu da pe teava ca e bolnav psihic.

In pls ar putea prezenta acte medicale si atunci ADM ii pune o steluta rosie la avatar.

#23
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008

View PostAlynHoliavo, on 02 noiembrie 2019 - 22:22, said:

Să nu mai zic că am depresie și tulburare o sesiv compulsivă pentru care iau tratament antidepresiv și momentan/ temporar sunt pensionat pe caz medical.Iar alțora nu numai că au ceva bun ,calitati ,talente însă au și parte numai de fericire și de bine și d.p.d.v al sanatatii și al vieții sociale,amoroase,financiare,familiale etc
Exista in lume o mare inegalitate din aceasta cauză,unii au de toate,unii nu mai "poate"(pot,varianta corecta)




Talentul.


Toti avem cel putin cate un talent, dar, din diverse motive, nu toti reusim sa gasim acel talent sau chemare catre ceva.

#24
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019

View Postvladutgm, on 02 noiembrie 2019 - 22:51, said:



Toti avem cel putin cate un talent, dar, din diverse motive, nu toti reusim sa gasim acel talent sau chemare catre ceva.
"Ham un baietel....."
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EQLheU8zu4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Forumul e, printre altele, un loc unde putem primi ajutor unii de la altii si eu cred ca subiectul este foarte bun.
Cei care se simt deranjati, agasati, etc. pot face altceva decat sa citeasca aici.

View PostBabalusu, on 02 noiembrie 2019 - 22:55, said:

"Ham un baietel....."
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EQLheU8zu4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aria "Fun" e in alta parte.

#26
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019

View Postvladutgm, on 02 noiembrie 2019 - 22:55, said:

Forumul e, printre altele, un loc unde putem primi ajutor unii de la altii si eu cred ca subiectul este foarte bun.
Cei care se simt deranjati, agasati, etc. pot face altceva decat sa citeasca aici.

De ce nu se duce la biserica sa ceara ajutor? :D Ca cica dumnezo nu i-o dat. Sa se duca si sa ceara.

#27
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Are liberul arbitru sa se duca unde vrea, inclusiv pe un forum cu oameni cu bun simt.
Sa nu trolam gratis si astfel nu vom polua acest subiect.

#28
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012
ti-a dat internet si tu postezi subiecte tampite pe softpedia ... gandeste-te ce s-ar intampla daca ti-ar da bani Posted Image . In plus, daca tu crezi in reincarnare, iti poti da un "factory reset" oricand .. poate dupa "respawn" va fi altfel :P

Edited by Andreysc7, 03 November 2019 - 00:04.


#29
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
In noul testament omul a prmit liberul arbitru, ca sa fie clar ca alegerile lor nu sunt dictate de sus, ca sunt responsabili si raspunzatori pt. actiunile lor, nu sunt doar niste papusi.

Evident insa ca nimic nu e perfect, deci poti sa mostenesti gene proaste, lipsa abilitati, ba mai mult altii pot alege sa-ti faca rau tie direct sau indirect, cu sau fara blesteme...

Daca esti corcolit si protejat, nu mai ai liberul arbitru, esti doar o pausa printre miliarde de alte papusi, irelevanta, meschina si plictisitoare.

Edited by loock, 03 November 2019 - 00:15.


#30
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007

View Postgeorge_alexandru, on 02 noiembrie 2019 - 22:25, said:

Ce te face sa crezi ca talentul le-a picat din cer?
talentul vine din gena pe care o mostenesti. nepoata-mea dpre exemplu, de la varsta de 4 ani stie sa deseneze exceptional pasari, animale. il nmosteneste pe tatal ei. deci, nu e dupa tine, e dupa cum vrea legea naturii

unii se nasc cu ceva care ii poate ajuta in viata, altii nu se nasc cu nimic care sa-i ajute, mai mult altii se nasc cu defecte care le pot marca intreaga viata, cum sunt bolile mentale, si alte boli ca autismul si nu numai

Edited by ClaudiuCC, 03 November 2019 - 00:42.


#31
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostAlynHoliavo, on 02 noiembrie 2019 - 22:18, said:

De ce Dumnezeu sau Creatorul nu mi-a dat nimic deosebit, niciun talent, aptitudine deosebita adică nu mi-a dat niciun talant pe care să-l folosesc.,

Ia legatura cu Jimmy91 si el e fara talent dar se descurca cel putin pe forum.Tu de cand te-ai inscris te tot vaiti.

#32
MartinAdelberg

MartinAdelberg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 23.08.2019

View PostAlynHoliavo, on 02 noiembrie 2019 - 22:18, said:

De ce Dumnezeu sau Creatorul nu mi-a dat nimic deosebit, niciun talent, aptitudine deosebita adică nu mi-a dat niciun talant pe care să-l folosesc.Sunt chiar în carenta gravă de aptitudini și talente.De ce? Alții au, majoritatea au, încă o dovadă că m-am născut blestemat de soartă, de Dumnezeu.Posted Image
Nu bre, ce ai tu se numeste depresie din lipsa de ocupatie.

#33
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

View PostAlynHoliavo, on 02 noiembrie 2019 - 22:18, said:

De ce Dumnezeu sau Creatorul nu mi-a dat nimic deosebit, niciun talent, aptitudine deosebita adică nu mi-a dat niciun talant pe care să-l folosesc.Sunt chiar în carenta gravă de aptitudini și talente.De ce? Alții au, majoritatea au, încă o dovadă că m-am născut blestemat de soartă, de Dumnezeu.:(
Nu te mai lamenta atata. E plina lumea de oameni cărora Dumnezeu nu le-a dat nimic. De fapt 99% sunt așa.

#34
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
N-a avut in ce le depozita. Nu-ti lasi bunurile de valoare in mijlocul ulitei, unde se balega vacile.

#35
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostAlynHoliavo, on 02 noiembrie 2019 - 22:18, said:

De ce Dumnezeu sau Creatorul nu mi-a dat nimic deosebit, niciun talent, aptitudine deosebita adică nu mi-a dat niciun talant pe care să-l folosesc. Sunt chiar în carenta gravă de aptitudini și talente. De ce?
Ba da, ți-a dat multe binecuvantari.

Una dintre ele este faptul ca ai degete.
Alta ca ti le poti misca.
Si poti tasta.
Și ca ai un telefon sau un laptop.

Nu mai zic de faptul ca ai putut merge la scoala...
Ai avut parte de educatie in scoala.
Tu stii cam cati copii in lumea noastra sunt privati de toate acestea de mai sus?

Stii ca ai scris fara nicio greseala postarea de mai sus?
Ai folosit cratima, nu ai mancat litere, ai folosit termeni precum "carente".

Deci, cel mai probabil, Dumnezeu ti-a dat o multime de binecuvantari.
Insa in loc sa-i multumesti, tu te concentrezi pe ceea ce nu ai si te compari cu cei care au mai mult decat tine.
Nu crezi ca ar fi corect sa-i vezi si pe cei care au mai putin?
Si sa fii multumitor cu ceea ce ai?

O atitudine de recunostinta si multumire fata de ceea ce ai, te-ar ajuta sa-ti inmultesti talantii si sa razbati altfel in viata.
Doamne ajuta!

#36
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

View PostAlynHoliavo, on 02 noiembrie 2019 - 22:18, said:

De ce Dumnezeu sau Creatorul nu mi-a dat nimic deosebit, niciun talent, aptitudine deosebita adică nu mi-a dat niciun talant pe care să-l folosesc.Sunt chiar în carenta gravă de aptitudini și talente.De ce? Alții au, majoritatea au, încă o dovadă că m-am născut blestemat de soartă, de Dumnezeu.Posted Image
ce ti-a raspuns duhovnicul tau ? sigur nu te-a pus sa postezi pe softpedia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate