Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mediaplayer Xiaomi MI TV Box S

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
498 replies to this topic

#325
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008

 torrice, on 04 decembrie 2021 - 10:09, said:

Și televizorul e conectat la wifi 5g și mi box.  Mi box stă pe televizor.
Incearca de proba sa deconectezi TV-ul de la internet. Daca in cazul asta MiBox-ul merge bine , atunci problema e de la router. E posibil ca sa nu asugure largime de banda necesara cand sunt conectate mai multe dispozitive.

#326
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 03.04.2009
Pe aplicația hbo GO nu am văzut asemenea probleme. Funcționează fără întreruperi.

#327
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008

 torrice, on 15 decembrie 2021 - 06:12, said:

Pe aplicația hbo GO nu am văzut asemenea probleme. Funcționează fără întreruperi.
HBOGO cere mult mai putina largime de banda. Acolo e maxim material 1080p

#328
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 03.04.2009
În ultimă perioadă când intru pe YouTube la fiecare videoclip îmi incarca cam mult. Vreo 5 secunde la fiecare videoclip. Înainte nu țin minte să facă așa? Mai aveți careva aceste probleme?

Attached Files



#329
RaduPro

RaduPro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.11.2020
Salut , voi putea scoate sunet 5.1 cu Xiaomi de pe netflix prin optic - decodor hd rush - sistem 5.1 ? Multumesc.

#330
gombotz

gombotz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.06.2009
Salutare. Am instalat ultima varianta de Kodi de pe Google Play Store pe MiBox S.
Are lag la navigare prin meniuri câteva secunde (rezonabil) Am instalat Add The Oath. Prin meniurile Add ului navighează și mai nasol. Apeși butonul și aștepți până la 45 sec/1min să reacționeze. Am instalat reinstalat de câteva ori, am restartat deviceul (nu doar standby)...tot la fel de greoi....Aveți câteva idee ce nu fac bine?😁 Ms

#331
ovidiu880

ovidiu880

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2021
Bună. Poate că s-a mai specificat pe undeva, însă nu am reușit să înțeleg un lucru...
*Context* intenționez să cumpăr un mi box s cu intenția de a "ocoli" tv-ul.
Întrebarea mea este dacă pot folosi mi box-ul atât pentru funcțiile Smart cât și pentru canalele tv (de la provider, nu stream de pe net) ?
Mulțumesc anticipat și scuzele de rigoare în caz că mi-a scăpat acest aspect la căutare.

#332
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.05.2008
Da-i un reset aplicatiei, am si eu Kodi pe mibox S si nu are lag in meniuri aproape deloc. La fel, folosesc The Oath, asta are un pic de lag dar nimic de speriat, doar ca dureaza un pic mai mult sa gasesca linkuri decat pe telefon.

#333
RaduPro

RaduPro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.11.2020
Din ce m-am documentat eu , netflix 5.1 doar prin hdmi , prin iesirea optica nu merge deoarece netflix este eac3 si optic suporta doar ac3 , nu stiu daca e corect ce spun...s-a rezolvat cumva cu vreun update ?

#334
gombotz

gombotz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.06.2009

 avv15, on 29 decembrie 2021 - 13:09, said:

Da-i un reset aplicatiei, am si eu Kodi pe mibox S si nu are lag in meniuri aproape deloc. La fel, folosesc The Oath, asta are un pic de lag dar nimic de speriat, doar ca dureaza un pic mai mult sa gasesca linkuri decat pe telefon.

Ce versiune de Kodi ai instalata? Ms

#335
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Am două bucăți și de ceva timp daca nu îl folosesc o  perioadă de timp se deconectează de la wifi.
Chestie foarte curioasă că parcă nu am sesizat până acum asta.
La amândouă am setat pe never la intrare in sleep mode.
Să fie de la router dar nu am umblat la nimic acolo.

LE
Nu am problema asta la laptopuri, pc (tot pe wifi e legat) si telefoane

Edited by xymzar, 03 January 2022 - 20:24.


#336
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Exista vreo posibilitate sa folosesc Mi Box S simultan pe casti bluetooth si pe sunetul redat printr-un receiver? Sa zicem ca cineva vrea sa auda mai clar in niste casti bune filmul dar mai sunt si altii pe langa tine ce vor sa auda si ei sunetul.
Am vazut ca la conectarea prin bluetooth sunetul spre receiver este anulat.

De asemenea vreau sa va intreb cum va conectati la bluetooh a doua oara? Prima ora faci pairing-ul, e simplu dar daca ai folosit castile pe alte dispozitive (telefon sa zicem) si seara vrei sa le conectezi din nou la Mi Box, conexiunea nu se va face automat iar daca intri pe castile respective in meniul de Remote and accesories  nu ai optiunea Connect ci doar Unpair si Rename. Eu am reusit doar cu unpair si apoi reimperechere dar e aiurea sa faci asta mereu. Telefonul mobil, spre exemplu, are in meniul Bluetooth si butonul Connect pt a face switch intre diverse device-uri deja imperecheate.

#337
RaduPro

RaduPro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.11.2020
Deci pana la urma cu noul update sau cu ultimele update-uri (eu am cumparat un mi box 3 cu update facut la android tv 9 ), merge 5.1 de pe netflix prin optic . Eu am iesirea optica bagata intr-un audio hd rush care e conectat la un sistem 5.1 cu intrari analog. Trebuie intrat in setarile audio la setarile manuale ale formatelor audio si bifati dolby digital , digital plus , dts ..., veti vedea ca si in aplicatie va aparea semnul de 5.1 dupa semnul de hd ...apoi selectati iesirea optica . Teoretic din ce am citit daca am inteles corect cablul optic nu poate duce dolby digital plus 5.1 cum sunt toate filmele de pe netflix deci va fi convertit in dolby digital 5.1. Atentie la ce cablu optic cumparati , va trebuie unul cu adaptor de 3,5 mm la un capat...s-a mai discutat pe aici.

Am intrebat si topicul hbo go , se poate scoate banda neagra de la subtitrare ? Mai am un tv box h96 pro si acolo are optiunea de a scoate banda...

Edited by Dany_Darke, 07 January 2022 - 21:27.


#338
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Ce viteza o sa am daca folosesc un adaptor usb > rj45?
Acum cu router Asus RT-AC1200G+ pe 5GHz am 139.11 Mbps masurata de Netflix.
O sa fie mai mare?

Multumesc

#339
dorin71

dorin71

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2018
Am incercat sa folosesc telecomanda de la Xiaomi Mi Box S la alt media player cu android si nu functioneaza. Se cupleaza la bluetooth, dar nu functioneaza. A mai incercat cineva ?
Este cumva o solutie pentru a fi utilizata la alt player ?

#340
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postdorin71, on 23 ianuarie 2022 - 10:27, said:

Am incercat sa folosesc telecomanda de la Xiaomi Mi Box S la alt media player cu android si nu functioneaza. Se cupleaza la bluetooth, dar nu functioneaza. A mai incercat cineva ?
Este cumva o solutie pentru a fi utilizata la alt player ?
MiBoxS nu e un player cu android, e un player cu Android TV. Daca incerci sa o legi la o chinezarie cu Android nu vei avea mari sanse.

#341
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 14.02.2006
(Mai) functioneaza Hbo Go pe acest device ? Tocmai am luat un Amazon Fire stick, dar nu am reusit sa instalez si sa fac functionala aplicatia HboGo, asa ca il returnez si ma gandesc sa iau un Mibox S ... daca imi veti confirma ca poate fi accesat HBO (nu ma intereseaza-momentan_altceva !). Multumesc !

#342
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Functioneaza fara probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate