Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Surface 7 Pro vs iPad Pro vs Galaxy Tab 6

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Pe partea de video, Youtube, Netflix ipad-ul e naspa din cauza formatului 4:3. Ma batea si pe mine gandul sa imi iau un iPad Air (2019) dar pana la urma o sa merg pe Tab S6.

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
M-am re razgandit astazi.

Am luat Tab S6 si tastatura pe care inca nu stiu s-o fixez sa stea cu toti sfintii acolo.

#21
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Tab S6 merge "imperecheat" cu S10+-ul in sensul ca poti prelua (initia) apeluri, mesaje de pe telefon pe tableta .
Husa cu tasta e ok doar ca partea din spate (cu suportul gen Surface) nu as lua jos prea des. Nu stiu de ce nu au copiat sistemul de suport de la Surface si au preferat o husa care se lipeste ...  Sper la Tab S7 sa vedem un sistem de prindere mai bun daca raman la acest tip de husa cei de la Samsung. Partea cu tasta e ok (fata de ce a mai scos Samsung pana acum) mai ales ca are si pad.
Tab S6 este varianta cea mai portabila din cele 3. Datorita display-ului AMOLED si formatului 16:10 este cea mai portrivita pentru multimedia.
Cel mai bun inlocuitor de laptop de departe Surface Pro. Totusi tendinta mea de a-l folosi mai mult ca si laptop m-a facut sa ma intreb de ce vreau totusi o tableta cu Windows10.
Ipad Pro de 11" este o tableta excelenta cu aplicatii clar mai bine optimizate pt. tableta (fata de ce ofera Android-ul) dar nu-ti ofera un laptop replacement asa cum o face un Surface si nici libertatea de "miscare" a Android-ului. Pentru cine a investit in produse Apple este clar ipad-ul este tableta ideala. Pentru cine nu are produse Apple poate fi un inceput (periculos ... pentru buzunar).

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
In afara de husa, sunt multumit.

Dar keyboard cover are un design foarte prost la prindere. Nu e lipici. Nu e magnet. E sugatoare. Adica face vacum de aer. Problema e ca nu rezista.

Asa ca am apelat la 3M. Acum o sa stea acolo pe vecie, ca la surface. Ideea de kickstand ca la surface mie mi-a placut foarte mult, dar aplica multa forta pe supapa aia si daca are orice mic design flow, nu tine.

Am imperecheat-o si cu un mouse Logitech M590 care stie sa stea conectat la 2 device-uri simultan (work pc + tab). Si cu niste casti Sony wf 1000xm3.

#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
No amu am no laptop challenge 3 saptamani.

Sa vedem cum se descurca :)

#24
radubsm

radubsm

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.12.2019
Eu detin un surface pro 3 luat in 2014, inafara bateriei totul  functioneaza impecabil, nu i-am reinstalat windos-ul de vreo 3 ani, am incercat sa-i schimb bateria acum un an  dar nimeni nu s-a incumetat sa o schimbe, prea complicata treaba si riscanta...acum se joaca fetita pe ea dar mai mult de 2 ore nu mai duce bateria.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate