Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisuri anvelope?

Valabilitate permis auto cat. A s...

Caramida aparenta peste termosistem

Linistea din timpul penelor de cu...
 Achiziție laptop baterie det...

Cenzura in masa comentarii youtube

Inscriere copil la scoala in Roma...

exista adaptoare pentru baterii P...
 Sa folosim antivirus, antimalware?

SMS suspect livrare "posta ro...

Film original sau pirat?

Cum poti inregistra CD-uri in for...
 Ceainaria celor pasionați de...

Probleme la acoperis din cauza in...

Transferuri instant intre bancile...

player video cu preview cadru pe ...

Recomandare abonament TV+Internet

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

lau83

lau83

Member

• Grup: Members

View PostThe_Mack, on 05 noiembrie 2019 - 16:52, said:

tot astazi am fost contactat iar si de catre UPC - acum mi-au spus ca au retea si ei in zona. eu nu inteleg - saptamana trecuta nu aveau, acum au. in fine a ramas ca trimit si ei tehnicul (iar) pe teren (sper ca nu cel care a fost saptamana trecuta) sa confirme ce si cum. daca chiar au retea, alegerea este clar ei tinand cont ca acum am un super pachet (zic eu) la ei, pe care il pot transfera la noua locatie. ramane de vazut
Ai si Akta si Upc dupa constructia retelei.Sfat la net ia Akta si la tv Upc

marius664

marius664

Senior Member

• Grup: Senior Members
Zici ca e mai bun netul Akta decat al UPC? N-as prea crede, la UPC sigur prinzi o oferta mai buna decat la Akta, plus wi-fi gratuit prin connect box...Daca ai si mobil la Vodafone clar e rost de vreun discount...Vezi ca pana pe 8.11 e oferta cu o tableta cadou daca te abonezi online :).Iar pretul e 69 net+TV...Intra pe site si vezi...

lau83

lau83

Member

View Postmarius664, on 05 noiembrie 2019 - 23:43, said:

Zici ca e mai bun netul Akta decat al UPC? N-as prea crede, la UPC sigur prinzi o oferta mai buna decat la Akta, plus wi-fi gratuit prin connect box...Daca ai si mobil la Vodafone clar e rost de vreun discount...Vezi ca pana pe 8.11 e oferta cu o tableta cadou daca te abonezi online Posted Image.Iar pretul e 69 net+TV...Intra pe site si vezi...
Cel putin netul la Akta este pe utp nu prin cablu coaxial ca la upc

marius664

marius664

Senior Member

Da, dar ai vazut vitezele si pretul...Parca-i mai bun adsl de la Telekom...

The_Mack

The_Mack

Member

Din ce au ofertat la mine (AKTA) sincer, nu imi pare mult daca si reteaua este stabila si duce acea viteza. Tot referitor la net, eu dupa multe scandaluri cu digi si sictirit de politica lor de rahat fata de clientii vechi, am riscat (spun asta considerand review urile extrem de negative) si m am mutat la UPC, primind o super oferta 59 ron: pachet tv full inclusiv all HBO si, HBO go, telefon fix si internet 500. De cand am montat totul a mers fara probleme - daca pot beneficia de servicii asemanatoare la acelasi pret oferite de UPC la noua mea adresa, nici nu stau pe ganduri!

Edited by The_Mack, 06 November 2019 - 10:04.

The_Mack

The_Mack

Member

Update

Cei de la AKTA vad ca se misca cu mare talent. Tocmai ce am fost sunat de catre tehnicul lor care imi confirma ca la locatia mea (era acolo) pot sa cableze si sa ofere tv digital si internet chiar de 100 mb. Cablarea in casa se face pe coaxial tv si utp internet. Acum omul imi spunea ca este necesar traseu / cablarea de la teava lor la casa mea si ca el o sa faca un necesar ce va fi comunicat catre sediu. Spera sa primeasca aprobare...asta nu suna prea bine :-))) sper sa primesc in timp util si verde de la UPC, daca nu, se pare ca o sa devin client AKTA

Edited by The_Mack, 06 November 2019 - 12:51.

marius664

marius664

Senior Member

Atat timp cat nu semnezi nimic...Cand te suna pentru instalare servicii spui ca nu esti in locatie si revii peste x zile...Acum depinde si  cat de repede vrei sa ai servciile in locatie...

The_Mack

The_Mack

Member

Entuziasmul a fost mai mare decat putinta.....:-( am primit raspuns de la AKTA ca trebuie sa extinda reteaua la mine si nu vor sa faca ca e prea scump, iar pe cei de la UPC ii doare la banana....nu sunt in stare sa vina pe teren sa confirme casa noua la o adresa pe care ei nu o au actualizata in sistem. Numarul alocat casei mele de catre primarie in urma redenumirii strazilor, coincide cu un abonament activ UPC. Le am explicat ca nu sunt eu, si ca unde sunt eu nu are cum sa fie abonament activ ptr ca pana sa fac eu casa, la locatie era un teren fara imobil, dar nu ai cu cine. In cazul de fata se pare ca o sa merg pe net de la telekom ADSL si lighean de satelit (probabil Orange). La ce sa ma astept de la telekom in privinta net ului? Mail, un youtube, browsing, si un torrent din an in paste, merge sau nu?

Edited by The_Mack, 11 November 2019 - 13:06.

The_Mack

The_Mack

Member

L.E.

Cica materialele necesare cablarii inseamna 1150 ron. Distanta este maxim 500, 600 m - ce mama lui de cablu folosesc astia, de haur? Daca platesc, ma cableaza

marius664

marius664

Senior Member

1150 (???)).Aoleu...pai platesti abonamentul tv+net pe aproape 2 ani din banii astia...Merg torentele(depinde de site) pe ADSL,merge si youtube, netflixul, telekomtv etc.Daca tot mergi pe netul lor, de ce nu iti si televziune de la ei...S-ar putea sa iesi mai ieftin...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate