Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

AirPods Pro

  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#397
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
pai fiecare are urechi diferite, de aici si 3 tipuri de dopuri in pachet. Eu unul folosesc dop mic in dreapta si mediu in stanga, am urechile diferite :)

#398
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Si eu folosesc tot silicoanele medii. La inceput mi-am pus silicoanele mici, si ma durea urechea, trebuia sa le bag mai adanc in ureche ca sa stea.
Apoi le-am pus din nou pe cele medii. Castile trebuie sa stea in ureche fara sa le simti, si sa fie fixe.

#399
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
880 lei la altex in noaptea asta. Super pret!

#400
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.08.2007
Am facut comanda la Altex. Dupa cele citite aici , sper sa merite diferenta de pret fata de airpods 2 pe care le detin.

#401
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

 vibeo, on 30 ianuarie 2022 - 21:33, said:

Am facut comanda la Altex. Dupa cele citite aici , sper sa merite diferenta de pret fata de airpods 2 pe care le detin.

Diferența este uriașă, vei trece intr-o alta lume… noise canceling-ul face toți banii


#402
gino...

gino...

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 14.04.2007
Am primit o pereche de airpods pro fara caseta de incarcare. Voi putea folosi, imperechea castile cu o caseta sh de pe olx  si sa mearga cu iphone-ul meu?

#403
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
O intrebare pentru toti care au Airpods Pro-urile:
  • cum se aude cand aveti call-uri pe ele si sunteti pe strada? Mi-au zis anumite persoane ca se aude foarte naspa mai ales cand am NC on, daca dau transparency, se aude putin mai bine.
Oare am eu ghinion si sunt defecte cumva?

#404
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,325
  • Înscris: 28.10.2018
toate castile se aud naspa pe strada. Toate marcile toti producatorii.

#405
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007
E ceva normal. Daca le tii pe transparenta cel cu care vorbesti aude zgomotul din jurul tau, te aude si pe tine mai tare. Daca dai pe anulare zgomot (ANC), atunci cind esti in zone cu zgomot, acel ANC taie zgomotul din zona ta pe fundalul convorbirii, iar vocea iti este alterata astfel ca e posibil ca tu sa te auzi mai incet sau chiar indescifrabil, depinde cit de puternic e zgomotul din zona ta in momentul apelului.

#406
testme26082018

testme26082018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.02.2019
Ce parere aveti de calitatea sunetului la airpods pro? Mi se par la fel ca beats flex care sunt de 5 ori mai ieftine… as incerca si airpods max, dar sunt multe mai scumpe si sunt uriase, oricum varianta perfecta nu exista, nici macar la Apple.

#407
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
cauta pe la sennheiser. Airpods Pro ofera (dupa parerea mea) cel mai bun raport calitate/compromis pentru niste casti BT "multifunctionale"

#408
testme26082018

testme26082018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.02.2019
@ovydiks: le-am returnat pentru ca imi cadeau din urechi, si am ramas cu beats flex, mai ieftine- mai putine asteptari..

#409
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016

 2Unlimited, on 14 noiembrie 2019 - 12:38, said:

Mi-au ajuns castile noi AirPods Pro si le-am ridicat astazi de la emag.

Dupa exact 2 ani si 5 luni de la achizitie, si o inlocuire in service, castile inca sunt cel mai bun si util gadget pe care il detin. Au devenit parte din rutina zilnica, Ascultat de muzica zilnic, minim 1-2 ore. Am garantie extisa pana in noiembrie 2023. Daca apar altele pana atunci le schimb. Le-am avut si in Egipt anul trecut la plaja, mi-am depasit fobia de a nu le scapa pe nisip. Ce sa mai zic, Apple products forever...

Edited by 2Unlimited, 14 April 2022 - 09:43.


#410
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

 Clayman, on 11 februarie 2021 - 10:30, said:

intre timp eu am schimbat-o si pe cea stanga.

 2Unlimited, on 03 martie 2021 - 09:58, said:

A început să-mi facă figuri casca dreaptă, gâjâie în momentul basului. Distorsiunea se manifestă și la 70% din volum. Am refăcut conexiunea, am ultima versiune de soft, am ascultat și la alt telefon, și pe altă aplicație, la fel face. Cu alte căști se aude perfect, sigur este de vină casca dreaptă. Am trimis-o în service prin showroom-ul emag, către Depanero. Am trimis căștile cu tot cu cutie.
Sa vedem cât durează, ei spun ca maxim 15 zile, sper sa nu dureze chiar atât.

Am si eu o pereche din Decembrie si aseara am observat ca la bass gajaie casca stanga.

Cum trebuie sa procedez in aceasta situatie? Pot sa mă duc la iStyle Baneasa? Trebuie sa le las castile acolo sau mi-o schimba pe loc?

Este prima oară cand interactionez cu o garanție de la Apple și voiam sa mă asigur.

LE: folosește cineva MagSafe la telefon și la casti? ma tot gandesc daca să-mi iau un incarcator magsafe.

Edited by armag3d0n, 16 June 2022 - 11:05.


#411
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Eu am magsafe, incarc și telefonul și căștile cu el, e foarte confortabil mai ales cum e cu magnet nu stai sa cauți poziția unde se încarcă.

#412
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016

 armag3d0n, on 16 iunie 2022 - 11:04, said:

Cum trebuie sa procedez in aceasta situatie? Pot sa mă duc la iStyle Baneasa? Trebuie sa le las castile acolo sau mi-o schimba pe loc?

Le duci unde ai garantia asigurata si le lasi acolo (daca ai garantie de 2 ani). Nu cred sa dureze mai mult de o saptamana. Daca ai garantia Apple, cea internationala de 1 an, le duci la orice partener Apple (Depanero, iStyle, etc...).

 Poll7777, on 20 iunie 2022 - 12:40, said:

Eu am magsafe, incarc și telefonul și căștile cu el, e foarte confortabil mai ales cum e cu magnet nu stai sa cauți poziția unde se încarcă.

Magsafe incarca si castile, insa carcasa de la casti nu are magnet, numai telefonul, model nou.

#413
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Si noile AirPods Pro au MagSafe.

Intrebarea era daca exista vreo sansa sa imi schimbe casca pe loc?
Sunt luate de la eMag si inca mai am din garantie de la Apple.

#414
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Nu se schimba pe loc. Emag ti le-a vandut, insa garantia o ofera Depanero. Le duci la Emag si le lasi la ei, mie mi-au venit schimbate in 4 zile (cu tot cu weekend, 6). Se schimba ambele casti.
Nici iStyle nu le schimba pe loc, si parca la ei dureaza mai mult. Nu ti se da alta carcasa, se schimba doar castile.

Nu stiam ca noile carcase Airpods Pro au si suport magsafe.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate