Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

AirPods Pro

  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#37
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016
Eu am testat multe casti in-ear inainte sa-mi iau airpods. Am avut niste JBL-uri care se intrerupeau cand aveai vreun obstacol intre casca si telefon, apoi am testat niste casti Beats care costau sub 1000 ron acum 2 ani, mai multe modele, niciuna nu m-a satisfacut. Problema e ca nu prea esti lasat in magazine sa testezi castile. Voi trece la Airpods Pro fara nicio ezitare.

#38
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,669
  • Înscris: 06.08.2004

View Postalicadoba, on 30 octombrie 2019 - 23:16, said:

Multumesc pentru cele scrise, exact ce vroiam sa stiu si putin mai mult. Daca nu am ocazia sa le incerc pe undeva, probabil stau cu ce am, mai ales ca am achizitionat dopuri din silicon, care se pun peste Airpods si ajuta cu izolarea zgomotului.
Pe mine ma interesa calitatea audio, de restul beneficiilor oferite, nu prea am nevoie, la modul meu de utilizare.

Acum, "calitate audio" si mers la sala de sport sau pe strada nu prea sunt compatibile. Vei calitate audio, stai in fotoliu in camera ta, cu dac-uri dedicate si altele.
Sigur, noise-canceling-ul e un aspect pozitiv, dar totusi..

View Postgigiultrafin, on 31 octombrie 2019 - 11:58, said:

Ar fi mai bune powerbeats pro? Ce părere aveți? Autonomia clar mai bună, nu intrăm nici în detaliile carcasei și mărimea acesteia. pur și simplu ca sunet ? Ați încercat să-mi spuneți și mie ? Nu știu pe care varianta sa merg. Eram chitit pe powerbeats că nu mă așteptam să apară airpods anul acesta...

Si încercați să vă dați seama pe doapele astea mici de calitatea sunetului. Nu modelele care acoperă în totalitate urechea. Acelea încă nu pot fi egalate
Cred ca principala calitate airpods e integrarea in ios. La calitate audio sunt alternative mai bune. Nu ca ar conta prea mult, dupa cum spuneam.

#39
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Sunt în avion acum (adică, chiar acum). Am carat intenționat qc35 și airpods... și le tot pun on/off când pe unele când pe altele.

Impresii :

Zgomotul puternic de la motoare este filtrat super decent (cam la 90% din ce pot qc35).
Calitatea audio a mizicii a scăzut ( gama dinamica), se aude cu o gama mult mai mica decât când ascult în mediu office. Bănuiesc ca dso-ul intern se adaptează dinamic la nivelul de zgomot și face ce poate el mai bine.
Fără muzica se aude un zgomot alb de tonalitate ridicata... La qc35 zgomotul alb e în gama frecventelor joase, mult mai plăcut și mai puțin deranjant.

All in all... sunt impresionat de ce au reușit inginerii de la Apple cu airpods astea... sincer, nu ma așteptam.

Sunt niște căști care fac un compromis decent intre dimensiune, aspect, portabilitate, autonomie, calitate audio și calitate de noise cancelling. Nu excelează la nici unul din puncte dar le atinge la nivel super decent pe toate.

Salutari din nori :)
Attached File  5686955A-A7B7-49C3-9074-A935A467D242.jpeg   381.79K   78 downloads

Edited by ro_explorer, 31 October 2019 - 13:27.


#40
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View PostCris007, on 31 octombrie 2019 - 12:46, said:



Acum, "calitate audio" si mers la sala de sport sau pe strada nu prea sunt compatibile. Vei calitate audio, stai in fotoliu in camera ta, cu dac-uri dedicate si altele.
Sigur, noise-canceling-ul e un aspect pozitiv, dar totusi..


Cred ca principala calitate airpods e integrarea in ios. La calitate audio sunt alternative mai bune. Nu ca ar conta prea mult, dupa cum spuneam.

Pai powerbeats e fix același lucru, aceeași integrare. Nu știu totuși care se aud mai bine

Edited by gigiultrafin, 31 October 2019 - 13:27.


#41
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
De ce ma rog nu sunt compatibile? Nu vorbim de nivel audiofil aici, dar totusi intre casti se aude diferenta. Unele care se aud mai bine decat Airpods sunt Bose Soundsport free, dar nu au calitatea conexiunii la fel de buna, Jabra Elite, iarasi se aud mai bine, dar dupa o vreme, ale mele au inceput sa aiba intreruperi in anumite medii.
Powerbeats pro nu am incercat.

#42
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postro_explorer, on 31 octombrie 2019 - 09:35, said:

Și o glumiță care nu prea e glumiță...
https://www.geekcult...hives/2654.html
cam la fel cu orice produs apple, asa se intampla an de an...

#43
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016

View Postgigiultrafin, on 29 octombrie 2019 - 18:34, said:

Maxim o ora jumătate spre doua cu utilizare intensa, volum la maxim. Va spun ca le-am încercat la sala ssu pe la alergat, de noi ...
Ma aștept sa țină cumva mai putin cu acest moise canceling activat de acum

Testat ieri castile noi AirPods primite din service. Nu sunt chiar noi pentru ca dupa ce le-am folosit complet un ciclu aveau diferenta de 5% intre ele, arata ca noi insa probabil ca sunt refurbishate. Cand le-am primit pe cele noi nu au existat diferente intre ele timp de aproape 20 luni. Oricum, sunt mai bune decat cele pe care le aveam si care se descarcau mai repede.
Rezultate:
Ascultat muzica dance la volum 100% timp de 3 ore si 45 minute, pana au scazut la 10%. Apoi le-am incarcat la 100% in 20 minute.

Edited by 2Unlimited, 01 November 2019 - 08:53.


#44
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Pro-urile după 4h30m de utilizare cu noise cancelling on (vreo 30 min cu transparency). Volum cca 75-80%.

Attached File  5AF592AB-D150-4FA4-8213-7A6B7A17B5C1.jpeg   229.75K   69 downloads

#45
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Siii ... cam 50 de minute dureaza sa se incarce la loc pana la 100%. Dupa ce am pus mesajul de deasupra le-am bagat in cutiuta ...
Acum arata asa:

Attached File  IMG_3775.jpg   122.39K   33 downloads

Edited by ro_explorer, 01 November 2019 - 19:35.


#46
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Un review excelent, cu ceva versus comparativ cu Sony-urile pe care vroiam sa le cumpar initial (dar am luat pro-urile pana la urma).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PDdNGsqi1Ho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si inca un review unde se vede si calitatea audio a convorbirii telefonice (cum te aude cel/cea cu care vorbesti):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N-n4U3-j9dw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] la 5:03 e testul audio in convorbire.

#47
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postro_explorer, on 02 noiembrie 2019 - 13:12, said:


nu exista urma de indoiala ca sony ramane in top si anul acesta. Airpods pentru integrare in ecosistem, clar. Daca nu ar fi contat asta, categoric nu s-ar fi cumparat atat de tare airpods-urile, dar sa nu uitam ca Apple a cam dat startul cu nebuniile astea...

Edited by December, 03 November 2019 - 09:12.


#48
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Pacat ca trebuiesc aruncate la gunoi in stare impecabila in vreo 2-3 ani cand se vor buli bateriile.

#49
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZXLn8MokI9M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și acesta e un review destul de pertinent venind din partea unui om care o spune că nu vrea să fie prins în ecosistemul Apple și chiar dacă acesta pare că ridică în slăvi airpods-urile, părerea lui e că la noise canceling sunt chiar mai bune decât Sony, chiar face un test audio. Îl veți auzi în review. Deci părerile sunt împărțite la greu. Pods'urile sunt undeva pe la mijloc: grozave cât să-ți faci treaba cu ele, calitatea recentă în convorbiri și pentru că Apple.
Singura chestie enervantă așa cum au spus-o și cei de la The verge: devin reciclabilele. Nu poți înlocui bateria și le atunci la gunoi după 2-3 ani...

#50
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
A folosit cineva pana acum Airpods/ Pro cu android? Stiu ca exista anumite limitari, dar sunt utilizabile?

Nu gasesc alte casti normale confortabile, bune si carora sa le mearga microfonul cum trebuie in apeluri.

#51
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Airpods 1&2 Sunt utilizabile la modul ca se conecteaza, se aud bine.

Nu poti insa vedea nivelul bateriei si nu functioneaza tapping ca sa dea skip la melodie sau ce alte functii poti programa in IOS.

Airpods pro insa prolifereaza functiile de transparency/noise cancellation si in Android (vazut in review). Deci le poti folosi la performanta maxima, minus functiile programabile "sqeeze".

#52
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View PostLex404, on 03 noiembrie 2019 - 11:16, said:

A folosit cineva pana acum Airpods/ Pro cu android? Stiu ca exista anumite limitari, dar sunt utilizabile?
Când ajung acasă am sa le leg la android sa vad și pun feedback. Pana acum le-am cuplat doar cu un Microsoft surface (ca sa ma uit la filme în avion) și au mers fără probleme. Modurile se schimba normal, cu presat pe "băț".
Bănuiesc ca e aceeași experienta și pe android.

#53
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

View Postro_explorer, on 03 noiembrie 2019 - 11:32, said:

Când ajung acasă am sa le leg la android sa vad și pun feedback. Pana acum le-am cuplat doar cu un Microsoft surface (ca sa ma uit la filme în avion) și au mers fără probleme. Modurile se schimba normal, cu presat pe "băț".
Bănuiesc ca e aceeași experienta și pe android.


Apropo, inca o chestie.

Poti vedea daca stiu sa stea cuplate la 2 device-uri simultan (dar sa redea de pe unul)? Ca sa nu fie nevoie de pairing constant intre device-uri.

ps

Ready to send:
2-3 weeks
Free delivery

Valeu inca nu-s lansate :lol:

Edited by Lex404, 03 November 2019 - 11:59.


#54
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Nu știu sa stea simultan cuplate la 2 device-uri dar memorează pairing ul cu 2. După ce ai făcut pairing inițial dai Doar "connect"  data viitoare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate