Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Samsar prins cu cioara mașina vopistă

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Mașini de state nelovite sunt ca nevestele cu copii și virgine.

#38
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
asta atunci cand e vorba de modele care se comercializeaza/produc si in europa. in definitiv, cumva trebuie sa se justifice si pretul transportului (costa cateva mii de $ sa aduci masina din US in Europa)

#39
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,155
  • Înscris: 15.05.2008
doamne cata prostie si invidie
baiatu asta prezinta masini
daca aveti o masina care merita prezentata,testata se poate
la acel site face reclama la fiecare film facut de el
se face reclama la cola,mec, sunt bune?
a facut reclama si teste la Tesla de numai
nici nu stiam ca a mostenit banii,nu m-a interesat
era mai bine unu de bani gata sa va ia la bataie aiurea sau sa va toace pe drum cu praf in cap?

s-a vazut din anunt ca e teapa
orice anunt care contine in text ”pt pretentiosi” e masluita
plus refuzu vin-ului la tel

#40
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Eu zic ca e pe bune clipul cu samsarul in afara de reclama.. e normal sa faca reclama are un numar de abonati .. sa scoata un ban , sa faca clipurile pe care noi le vedem gratis> costa

#41
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Da' cât şi-a luat samasarul Turc din Germania?   :huh:
Comentariu tare pe YouTube la clip: Maşina a fost lovită de un tren în California şi a aterizat în Germania   :lol:
Probabil a luat ceva bani ca să facă reclamă la acel site, însă acum mă întreb şi eu dacă doar a făcut reclamă sau toată filmarea e regizată.

#42
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Frate ce aveti voi cu reclama omului ? toti fac reclama la car vertical care prezinta masini pe canalul lor.. atata isterie ca ia ala bani ca face reclama.

#43
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostPiticVerde, on 26 octombrie 2019 - 16:50, said:

I-a sa-i dea justitia din Romania puscarie
Ia sa scrii tu "ia" legat.

#44
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019
Germania, adusa oleaca din America.
Si cu toate astea, masina detinuta de pasionat de masini o vinde cu 9 mii de euro in Romania.

#45
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Nu cred ca la banii lui are nevoie sa fie platit pentru reclama, l-am mai vazut vorbind despre diverse site-uri incercand doar sa ajute lumea.

#46
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View PostFREESH, on 26 octombrie 2019 - 21:02, said:

Eu zic ca e pe bune clipul cu samsarul in afara de reclama.. e normal sa faca reclama are un numar de abonati .. sa scoata un ban , sa faca clipurile pe care noi le vedem gratis> costa
e fake.
se simte de la o posta.
daca nu ar fi fost regizat, scenariul ar fi decurs altfel, cu injuraturi etc
e plin youtubu de filme fake pentru ca se fac bani multi din ele

#47
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008

View Post_Smiley_, on 26 octombrie 2019 - 19:50, said:


genul asta de servicii isi obtin marea majoritate a datelor din surse gratuite.
daca dai un search pe google dupa vin-ul masinii din filmulet, o sa gasesti destule site-uri (gratuite) cu datele acelei masini, inclusiv poze de la licitatie (fix pozele din filmulet). practic platesti 70 de lei ca sa caute ei pe google in locul tau.
Aham, in afara de licitatii si detaliile date de constructor(ce se pot afla gratuit prin decodarea vin-ului) restul nu prea sunt grauite pe google. Ia incearca sa vezi daca gasesti poze ale unei masini reparate pe rca in Romania cautand pe google vin-ul masinii.

#48
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
cam de 2 bani topicul, ca si videoul lui andy, care incearca doar sa faca reclama la carvertical care ii da lui o gramada comision cand cineva verifica o masina cu linkul lui...

totusi, cam toata lumea stie de acum de site-urile astea, nu putem sa facem mega-stire ca l-a prins pe samsar, ca masina a avut bara inlocuita...

In Romania lumea isi inlocuieste bari pe casco intr-o veselie, parbrize etc

asta nu inseamna ca masina nu e buna sau ca e intr-o stare tehnica proasta, se urmareste doar senzationalul din nimic etc

era suficient sa ii spuna hai sa nu facem drumul degeaba, astept seria si gata... mult zgomot pt nimic

View Postdualis, on 26 octombrie 2019 - 22:19, said:

Nu cred ca la banii lui are nevoie sa fie platit pentru reclama, l-am mai vazut vorbind despre diverse site-uri incercand doar sa ajute lumea.
hai ma ce naiba, e de notorietate ca promoveaza carvertical cu linkul lui de referal in prostie, in fiecare video practic
si el si toti ceilalti youtuberi din aria auto, dar toti, e putin penibil deja

View Post_-Aether-_, on 26 octombrie 2019 - 21:57, said:

Germania, adusa oleaca din America.
Si cu toate astea, masina detinuta de pasionat de masini o vinde cu 9 mii de euro in Romania.
oare se vinde in europa motorul ala pe benzina?

pretul... ti se pare mic sa inteleg? e o masina de 9 ani vechime...

View Postceanu1980, on 26 octombrie 2019 - 20:29, said:

plus refuzu vin-ului la tel
nu numai refuzul la telefon, ci absenta VIN ului din anunt!

Anuntul nu contine VINul masinii, si/sau numarul de inmatriculare e ascuns: teapa/samsar, de evitat. E simplu.

#49
valentincr

valentincr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 05.05.2008
Fake, masina din SUA avea alte trimuri (silver), asta din clip are trimuri maro. Are alte jante, si este altfel evacuarea. Bordul are alta culoare (e in 2 culori pe cea din SUA). Plus ca nu isi facea oglinzile silver daca vroia sa o vanda.

Puteti vedea masina aici: https://poctra.com/2...Z/SAN-MARTIN-CA

Edited by valentincr, 27 October 2019 - 03:35.


#50
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Videoclip fake clar.. Doar daca esti babalau nu-ti dai seama.
Reclama la un site pentru fraieri. Ce afla aia poti afla si tu scriind seria de sasiu pe google. Alte informatii n-au de unde sa ia aia.. Sau credeti ca au acces la bazele de date din reprezentante...Gizas..

Iar Andy Popescu...un cocalar care o arde pe ''modestul'' si caruia i s-a cacat D-zeu in traista, vanzand o gramada de pamant lasat mostenire.

#51
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View Postammaus, on 26 octombrie 2019 - 23:43, said:

Aham, in afara de licitatii si detaliile date de constructor(ce se pot afla gratuit prin decodarea vin-ului) restul nu prea sunt grauite pe google. Ia incearca sa vezi daca gasesti poze ale unei masini reparate pe rca in Romania cautand pe google vin-ul masinii.
esti naiv daca-ti imaginezi ca aplicatia din filmulet gaseste astfel de poze :)

#52
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postvalentincr, on 27 octombrie 2019 - 03:31, said:

Fake, masina din SUA avea alte trimuri (silver), asta din clip are trimuri maro. Are alte jante, si este altfel evacuarea. Bordul are alta culoare (e in 2 culori pe cea din SUA). Plus ca nu isi facea oglinzile silver daca vroia sa o vanda.

Puteti vedea masina aici: https://poctra.com/2...Z/SAN-MARTIN-CA
Ceva nu bate.
Eu cred că site-ul pla chiar a găsit altă mașină.
Adică nu cred că s-a apucat cineva să schimbe odometrul mașinii.
https://s1.poctra.co...ht-43968329.jpg

vs

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xKOX87zB9OI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View PostXL700VA, on 26 octombrie 2019 - 17:53, said:

Oameni buni eu cred ca acest clip nu vrea sa ne arate "samsarul". Ci mai degraba altceva ...
Am facut un test. Am bagat seria masinii mele. Si am vrut sa ii vad istoricul. Dar nu am putut sa il vad!!! De ce? Ca ma punea sa platesc! 69,99 lei, pret psihologic(adica nu e 70 e 69,99)! Ca sa vezi un istoric trebuie sa platesti ...
Acest clip a fost facut ca o reclama mascata a site-ului acela de verificari ... Pentru ca cineva castiga ceva banuti! Chiar nu puteti sa vedeti o reclama mascata?
Attachment New Picture (2).jpg
Sa nu-mi spui ca esti surprins ca acest serviciu nu este moca. Ai totusi acces la o baza de date care banuiesc ca nu se tine usor.

#54
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

View PostPopaXXX, on 26 octombrie 2019 - 16:45, said:

E fake, vloggeri astia de acum sunt atat de disperati ca insceneaza tot soiul de intamplari si chestii, iar Andy Popescu ala e un distrus, si un narcisist, l-am vazut intr-o zi in oras, intr-o decapotabila pe care scria cu litere uriase "ANDY POPESCU - YOUTUBE", daca te uiti ce clipuri face iti dai seama cam ce de de capul lui.

are clipuri si clipuri, asta cu reclama la carvertical si autovit e cel putin penibil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate