Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Samsung A50 vs Xiaomi mi A3

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mihu30

mihu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 09.07.2009
Salutare tuturor . As vrea unul din aceste 2 telefoane si nu ar strica putin ajutor de la cunoscuti

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Poate de la niste cunoscatori...

https://www.gsmarena...9&idPhone2=9554

Edited by arab, 20 October 2019 - 16:46.


#3
mihu30

mihu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 09.07.2009

View Postarab, on 20 octombrie 2019 - 16:44, said:

Poate de la niste cunoscatori...

https://www.gsmarena...9&idPhone2=9554
ma uitasem acolo, dar ma interesa mai mult de la cineva care le-a butonat sau stie cu ce merita mai mult unul fata de celalat...Eu as merge mai mult pe Samsung pentru ca va avea volte si vowifi de la Digi si din ce am citit ar avea si un ecran mai bun, altfel nu vad vreo diferenta

#4
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Eu zic sa mergi pe samsung , ai ecran ceva mai bun , probabil ca va primi mai mult suport ( a fost scos cu android 9 , fata de xiaomi care a fost scos cu android one). Am avut mai multe telefoane xiaomi  si imi displace MIUI-ul lor , dar deja tine de preferinte ( asta e ceva personal) , probabil camera in specificatii ar fi mai buna pe Xiaomi , dar nu cred ca e atat de mare diferenta. Pe xiaomi va tine mai mult bateria , deoarece ecranu e mai mic si nici nu e full hd. Eu ti-am zis ce as alege.

Edited by exydos, 20 October 2019 - 17:48.


#5
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
A3 foarte clar. camera mai buna, baterie mai buna, android one/actualizari, pret mai mic. posibil sa bata si la sunet si semnal gsm. iar seria A parca nu e chiar asa samsung..

Edited by 41ex, 20 October 2019 - 17:52.


#6
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005
Cu Samsungul o sa ai probleme cu semnalul.Mai slab cu 30% ca la Xiaomi.Chiar dețin A3 si pot sa spun ca încă nu am găsit o problema la el.
De la Samsung am de la munca un A20 e o trompeta de telefon: semnal slab ,se blocheaza uneori,bateria muult mai slaba,camera focalizează cum vrea ea = un telefon pe care nu as da banii niciodata.
Xiaomi a fost cumparat de pe la chinezi și a costat aproape ca Samsungul cu preț de Romania.
Singurul lucru lipsa la A3 e NFC.

Edited by gymy, 20 October 2019 - 18:14.


#7
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 23.10.2013
Mi A3 are camera mai buna (Sony vs. Samsung) cu filmare 4K si poze ceva mai bune in lumina slaba https://www.gsmarena...9&idPhone2=9554

A50 are in schimb NFC, un must pentru multi utilizatori. Ambele au VoLTE.

View Postexydos, on 20 octombrie 2019 - 17:47, said:

Eu zic sa mergi pe samsung , ai ecran ceva mai bun , probabil ca va primi mai mult suport ( a fost scos cu android 9 , fata de xiaomi care a fost scos cu android one). Am avut mai multe telefoane xiaomi  si imi displace MIUI-ul lor , dar deja tine de preferinte ( asta e ceva personal) , probabil camera in specificatii ar fi mai buna pe Xiaomi , dar nu cred ca e atat de mare diferenta. Pe xiaomi va tine mai mult bateria , deoarece ecranu e mai mic si nici nu e full hd. Eu ti-am zis ce as alege.

Ambele au Android 9. Mi A3 nu are MIUI, are interfata stock, similar cu Google Pixel.
Mi A3 va primi mai multe update-uri pentru ca face parte din programul Android One.

#8
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Depinde si de unde cumperi aparatele. Daca A30ul te gandesti sa il iei direct din China, nu ai garantie (din aia reala). Daca il iei din RO eu si as inclina spre xiaomi.

#9
mihu30

mihu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 09.07.2009
nu stiu daca MI A3 are volte si vowifi de la Digi..si da lipsa NFC-ului este o problema .
camera nu este o problema, pentru ce ii trebuie sotiei este suficient.
telefonul il cumpar din RO

#10
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,937
  • Înscris: 18.09.2008
Xiaomi Note 8 Pro. Stiu ca nu are legatura cu cele doua enuntate de tine, dar este peste ele la acelasi pret.

#11
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
8 pro eu il vad la pret dublu fata de A3 pe amazon.

#12
rupart

rupart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 17.06.2013
Pai sa vedem..


Samsungul este mai usor( 174 vs 166), mai mare( 6.4 inch vs 6), procesor mai bun. bateria ii la fel.

Xiaomi-ul are ambele camere mai bune, Gorilla Glass 5 fata de 3 cat are Samsung, telefon relativ mai nou ( iulie 2019 vs februarie 2019 samsung)

Ecranul e superior pe Samsung.

Trage linie si vezi care compromis iti surade.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate