Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

BMW X6 2020

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
Salut. X6, modelul nou. Imi place cum arata. Configuratorul e pe site de cateva saptamani. Nu stiu daca au adus deja masini in showroom. Auzisem ca productia incepe in Noiembrie dar am vazut una in week-end pe DN cu numere rosii - s-a dus insa repede, n-am apucat sa ma uit prea bine. Interesant de vazut cum sunt suspensiiile pneumatice.

Oare a apucat cineva de aici de pe forum sa se dea cu ea? Curios de impresii. Am citit si vazut tot ce exista dar e ff putin, inca nu au aparut masinile la vloggeri pentru reviews.

#2
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
urat mai e camionul Posted Image

#3
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Spatele lui X6 pare o revolta a departamentului de design de la BMW: nu are nici cea mai mica legatura cu restul masinii. Nu inteleg cum au reusit sa valideze o asemenea schita....

#4
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
e benveul lui batman..sau batgay...

#5
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
In ultimul timp tot designul BMW pare o incercare nereusita la departamentului de design. Eu unul nu as lua X6 daca as avea bani de asa ceva nou as lua orice numai nu X6, chiar si X5-ul nou e super piesa mai ales in Packet M si faruri laser comparativ cu asta. Aparent in China e foarte apreciat si China e cea mai mare piata. Totusi, daca la Merc si Audi s-au asezat liniile BMWul pare ca a fost desentat de un copil nehotarat.
Singurul X6 care mi-a placut, primul X6M in vopsea albaPosted Image cu jante negre

Attached Files



#6
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
mda, mai rari gandacii albi.. :/ ce o fi frumos nu stiu

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Cat de urat poate sa arate spatele. Imi este greu sa inteleg cum poate cumpara cineva asa ceva cand la banii aia poate lua un X5 sau un seria 5 cu dotari serioase.

#8
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
de cand a aparut modelul tot o oratanie a ramas

 george_alexandru, on 17 octombrie 2019 - 20:04, said:

Imi este greu sa inteleg cum poate cumpara cineva asa ceva cand la banii aia poate lua un X5 sau un seria 5 cu dotari serioase.
am auzit ca un x6 creste iq si lungimea sculei

#9
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
Nu e un facelift?

 marcusdefeis, on 17 octombrie 2019 - 20:49, said:

am auzit ca un x6 creste iq si lungimea sculei
Eu am auzit ca invidiosilor li se intampla, dar invers, cand vad un x6, hop putza mica, si evident si iq-ul... :D

#10
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
Ca design mi se pare ok, poate colturile alea de la stopuri trebuiau lasate un pic mai jos, dar merge...

[ https://i.imgur.com/QH7x36K.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/t8EtAXp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/tYVql9y.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/6IvEzjW.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/e7EG9sb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
Suna-l pe Becali.El i-a cumparat unul acum o sptamana lui Tudor (fostul arbitru).
https://www.sport.ro...imit-cadou.html
sau :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_fjIJnUgihk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by C63AMG, 18 October 2019 - 06:35.


#12
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
asta o fi fost pe DN1, al lui Tudor Posted Image, il ducea inapoi. Pe mine unul ma intereseaza mai mult cum e la interior, cum sta pe strada, suspensiile astea pneumatice - am avut pe Audi si VW, nu pe BMW, nu stiu cum sunt.
Sper sa ajung in 2-3 saptamani la un test drive (daca or avea masina).

Edited by adilushu, 18 October 2019 - 08:04.


#13
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.01.2010
Interiorul e identic cu al X5-ului, tinuta de drum aceeasi. Poti testa un X5, daca esti curios, pana vine X6. Pana acum puteai avea pneumatica doar pe spate la X5/X6 si era confortabila (depinde si de marimea jantelor), masina statea bine pe drum, mai bine decat concurenta. Dar se simtea masiva din pricina dimensiunilor, nu era prea agila din cauza lor si a transferului de mase, masina avea cca 2 t. In linie dreapta totul OK.

#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
Prima oara au dezvoltat design-ul pe rahatul de X2, dupa care l-au aplicat si la X4 si ulterior la X6 (in special spatele), care pur si simplu nu se potrivesc cu restul masinii. Au facut dintr-o masina foarte frumoasa o mizerie. GLE Coupe-ul este de 3 ori peste X6 ca design in momentul de fata.

X5-ul 2020 de la BMW ramane forta lor pe suvuri.

#15
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

 business11, on 18 octombrie 2019 - 09:06, said:

Prima oara au dezvoltat design-ul pe rahatul de X2, dupa care l-au aplicat si la X4 si ulterior la X6 (in special spatele), care pur si simplu nu se potrivesc cu restul masinii. Au facut dintr-o masina foarte frumoasa o mizerie. GLE Coupe-ul este de 3 ori peste X6 ca design in momentul de fata.

X5-ul 2020 de la BMW ramane forta lor pe suvuri.
Da vezi sa nu, foarte frumos! Au pus acolo-n scarba 2 tablete chinezesti, nici macar nu s-au sinchisit sa le intelegreze cumva in bord....

#16
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007

 Cumulus, on 18 octombrie 2019 - 08:17, said:

Interiorul e identic cu al X5-ului, tinuta de drum aceeasi. Poti testa un X5, daca esti curios, pana vine X6. Pana acum puteai avea pneumatica doar pe spate la X5/X6 si era confortabila (depinde si de marimea jantelor), masina statea bine pe drum, mai bine decat concurenta. Dar se simtea masiva din pricina dimensiunilor, nu era prea agila din cauza lor si a transferului de mase, masina avea cca 2 t. In linie dreapta totul OK.

X5 am avut. O masina foarte buna dar nu mai vreau - nu mai am nevoie de atat spatiu. Fara suspensii pneumatice pe spate. OK dar odata cu varsta Posted Image as vrea suspensii mai moi - care sa nu strice prea mult tinuta de drum. Am vazut ieri un video nou cu un X6 - nu mi-a placut - tetierele din spate atingeau plafonul - teoretic 99% din timp nu sta nimeni inalt in spate dar totusi, arata ciudat, mai rau ca la X6 actual. Am trecut pe la showroom - praf - nu era nimeni la vanzari, doamna de la casierie zicea ca nu au inca X6 la test, in noiembrie. Poate am vazut pe strada un X4...tot dansa zicea ca nu au livrat inca X6 nou. Astept.

Edited by adilushu, 19 October 2019 - 17:01.


#17
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007

View Postfilipxxx, on 17 octombrie 2019 - 19:39, said:

In ultimul timp tot designul BMW pare o incercare nereusita la departamentului de design. Eu unul nu as lua X6 daca as avea bani de asa ceva nou as lua orice numai nu X6, chiar si X5-ul nou e super piesa mai ales in Packet M si faruri laser comparativ cu asta. Aparent in China e foarte apreciat si China e cea mai mare piata. Totusi, daca la Merc si Audi s-au asezat liniile BMWul pare ca a fost desentat de un copil nehotarat.
Singurul X6 care mi-a placut, primul X6M in vopsea albaPosted Image cu jante negre
farurile lu peste de pe noile modele BMW sunt oribile. Orbesc in ultimul hal

[ https://66.media.tumblr.com/93ae83fae9412c521e9372395b45ee7a/815338fcdc64a798-12/s1280x1920/7a6b3b80a9012d9b4e30ddc2d53331f95a909ce5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
asta nu e bine. banuiesc ca totusi respecta standardele de pe diverse piete. Astept sa vad si noul GLE, n-am idee cand apare si asta in showrooms, configurator inca nu exista pe site-ul lor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate