Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Frica de sarcina noua

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Gabriela30

Gabriela30

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.10.2019

 Magicwisewolf, on 17 octombrie 2019 - 13:24, said:

Clasic, suna la sonerie si fuge !
Gaaabiii, unde esti ???
Imi cer scuze,eu citesc tot si raspund. Dar fiind membru nou trebuie sa-mi foe aprobate raspunsurile inainte de a fi afisate pe forum :(

#20
Gabriela30

Gabriela30

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.10.2019

 corinadaniela, on 17 octombrie 2019 - 13:27, said:

degeaba face acum test de sarcina, e prea devreme ca sa iasa pozitiv, in eventualitatea ca ar fi insarcinata.
insa repet, nu avea cum sa ramana.
nu inteleg de ce-i pasa ca ar putea fi judecata de persoanele de la laboratorul de analize. si daca o judeca, ce , se face gaura in cer, sa sfarseste lumea, le este datoare cu ceva ?
eu am impresia ca prietena asta a ta fie are vocatie de drama queen, fie are un pui de depresie post-natala si face din tantar armasar.

S-a schimbat mult dupa ce a nascut.
Mai dramatica decat de obicei. I-am recomandat sa vorbeasca cu un psiholog dar din nou spune ca nu vrea sa fie judecata.
I-am explicat ca are rolul sa o ajute dar zice ca ala se va purta frumos cu ea doar pt ca ii da bani si pe la spate o judeca.

#21
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Asta chiar e un subiect in care trebuie mers la medic si facut testele care se fac.. Nu vad rostu pentru care ne-am da cu parerea pe aici..

A facut-o, a facut-o.. sa se calmeze.. Nu mai suntem pe timpul lu Ceasca cand e interzis avortul..si nici intr-un catun din Retezat unde nu e medic decat la 50km de casa.

Daca nu a luat nici macar pastila de a doua zi.. sa mearga sa discute cu medicul.

Edited by Kres, 17 October 2019 - 13:37.


#22
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
cum sa ramai gravida la menstruatie?Posted Image) voi "duamnelor" stiti cum functioneaza corpul vostru? infinitefacepalm



p.s. nu veniti cu cazuri 1 la 1 miliard. alea nu conteaza
p.s. 2 poate prietena ta totusi nu ar trebui sa faca copii daca habar nu au cum apar. incredibil ma ce lipsa de educatie

Edited by zile_san, 17 October 2019 - 13:53.


#23
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

 LOLkekLOL, on 17 octombrie 2019 - 12:40, said:

avortul parca-i legal, nu vad marea drama... sigur, nu asa se face planificarea familiala, trebuie sa renunte la ideile alea cu "retrasul" ...
Poate fi pe temei religios.


Edited by misu183, 17 October 2019 - 13:49.


#24
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009

 zile_san, on 17 octombrie 2019 - 13:45, said:

cum sa ramai gravida la menstruatie?Posted Image) voi "duamnelor" stiti cum functioneaza corpul vostru? infinitefacelpalm



p.s. nu veniti cu cazuri 1 la 1 miliard. alea nu conteaza
p.s. 2 poate prietena ta totusi nu ar trebui sa faca copii daca habar nu au cum apar. incredibil ma ce lipsa de educatie

nu generaliza, majoritatea stim cum ne functioneaza organismul si ce trebuie sa facem daca ne dorim sau nu o sarcina.
aici e vorba despre un caz particular. oricat de incredibil ar parea, exista destule tinere si femei care habar nu au cum le functioneaza organismul, ce se intampla pe toata durata ciclului menstrual, cand are loc perioada fertila si ovulatia, ce inseamna menstruatia, etc.
urmaresc un forum pentru parinti si copii, te crucesti cu ambele maini uneori cand vezi ce intrebari pun unele, habar nu au pe ce lume traiesc....

Edited by corinadaniela, 17 October 2019 - 13:56.


#25
Gabriela30

Gabriela30

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.10.2019

 zile_san, on 17 octombrie 2019 - 13:45, said:

cum sa ramai gravida la menstruatie?Posted Image) voi "duamnelor" stiti cum functioneaza corpul vostru? infinitefacepalm



p.s. nu veniti cu cazuri 1 la 1 miliard. alea nu conteaza
p.s. 2 poate prietena ta totusi nu ar trebui sa faca copii daca habar nu au cum apar. incredibil ma ce lipsa de educatie

Nu e vorba de lipsa de educatie. E vorba ca in momentul in care e asa speriata se gandeste la acea exceptie pe care chiar si tu ai mentionat-o. Si intervine paranoia "Daca sunt eu exceptia?"
Stie cum se fac copii, stie ca in mod normal ar trebui sa mearga la medic. Ma depaseste de ce prefera sa stea acasa si sa fie dramatica.

#26
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 Gabriela30, on 17 octombrie 2019 - 11:03, said:

Nu mai stiu cum sa o calmez.
Pai de ce nu-si pune un sterilet sau un implant? Dupa nastere numa' bine mergea un sterilet.
Unde stau eu, fetele isi cam pun implanturi, de incepand de pe la 14-15 ani unele, apoi nu mai au treaba. Merg in cluburi, se imbata, se drogheaza, se distreaza, nici nu isi mai aduc aminte cu cine si-au tras-o, si toate astea fara niciun risc de sarcina.

Edited by Karhu, 17 October 2019 - 15:01.


#27
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Dumnezeule mare,cum crezi putem noi sa iti ajutam asa-zisa "prietena"(desi la felul in care ai vorbit tare mi-e ca tu esti aceea persoana),nu mai bine va consultati voi acolo,in familie?!!

 paco rabanne, on 17 octombrie 2019 - 13:02, said:

Cum si-a tras-o in prima zi? Uhh
Femeilii  astea....


#28
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 Karhu, on 17 octombrie 2019 - 14:58, said:

si toate astea fara niciun risc de sarcina.
Dar cu risc de altele.

 Gabriela30, on 17 octombrie 2019 - 11:03, said:

Nu mai stiu cum sa o calmez.
Spune-i că e nevoie de ovul ȘI de spermă. Nu pare să fi fost cazul. E prea stresată.

#29
Gabriela30

Gabriela30

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.10.2019

 Crbl2001, on 17 octombrie 2019 - 15:05, said:

Dumnezeule mare,cum crezi putem noi sa iti ajutam asa-zisa "prietena"(desi la felul in care ai vorbit tare mi-e ca tu esti aceea persoana),nu mai bine va consultati voi acolo,in familie?!!

Femeilii  astea....

Nu vad cum as putea fi eu avand in vedere ca am sfatuit-o la fel ca toata lumea sa mearga la analize sau medic.
Daca as fi personal in situatia asta as merge la medic si nu as cauta pareri online.
M-am gandit ca poate o ajuta sa vada ca orice ii da sfaturile pe care i le-am dat si eu.

#30
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017

 Phoenixxx, on 17 octombrie 2019 - 12:40, said:

Altcineva care isi face cont nou numai pt a intreba pentru un prieten ... si cunoaste o multime de detalii intime
Asa si? La ce ajuta raspunsul tau? Daca initiatoarea este chiar persoana care vrea sa afle cu ce te deranjeaza pe tine?

#31
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,094
  • Înscris: 30.04.2007

 Gabriela30, on 17 octombrie 2019 - 12:47, said:

A venit la mine sa o ajut. Orice ii zic - parca vorbesc cu peretii.

pai si atunci de ce mai intreaba?
daca eram pe vremea lui ceasca, mai intelegeam, se gaseau greu pastilele si balonasele, dar acum??? ori e proasta RAU DE TOT, ori nesimtita cu ea insasi...

#32
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
gabriela, cum adica a venit la tine s-o ajuti ? parca ziceai ca locuiti in orase diferite si ca nu are cu cine sa-si lase copilul nici macar pentru a se duce la laboratorul de analize aflat pe strada ei.

#33
Gabriela30

Gabriela30

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.10.2019

 corinadaniela, on 17 octombrie 2019 - 15:30, said:

gabriela, cum adica a venit la tine s-o ajuti ? parca ziceai ca locuiti in orase diferite si ca nu are cu cine sa-si lase copilul nici macar pentru a se duce la laboratorul de analize aflat pe strada ei.

 corinadaniela, on 17 octombrie 2019 - 15:30, said:

gabriela, cum adica a venit la tine s-o ajuti ? parca ziceai ca locuiti in orase diferite si ca nu are cu cine sa-si lase copilul nici macar pentru a se duce la laboratorul de analize aflat pe strada ei.

Nu a venit fizic la mine. Scuzati exprimarea.
Vorbim prin intermediul telefonului.

#34
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
@corinadaniela,e clar ca e un troll care n-are ce face si a zis sa treaca pe SP pana repara astia serverele la Metin 2,nu stiu de ce va mai bateti capul....

#35
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018

 pacapaca, on 17 octombrie 2019 - 15:24, said:

Asa si? La ce ajuta raspunsul tau? Daca initiatoarea este chiar persoana care vrea sa afle cu ce te deranjeaza pe tine?

Inteleg ca interventia ta este de mare ajutor.
Nu m-a deranjat, doar ca s-au inmultit cei care isi fac cont nou doar ca sa "ajute un prieten" Posted Image, dar par foarte familiarizati cu forumul.
Niste "samariteni" care foarte probabil sunt vechi membri ai forumului si nu vor sa-si mototoleasca reputatia.
Zic si eu

#36
Gabriela30

Gabriela30

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.10.2019

 Phoenixxx, on 17 octombrie 2019 - 17:41, said:



Inteleg ca interventia ta este de mare ajutor.
Nu m-a deranjat, doar ca s-au inmultit cei care isi fac cont nou doar ca sa "ajute un prieten" Posted Image, dar par foarte familiarizati cu forumul.
Niste "samariteni" care foarte probabil sunt vechi membri ai forumului si nu vor sa-si mototoleasca reputatia.
Zic si eu

Intradevar urmaresc forumul. Doar ca pana acum nu am avut nimic personal de intrebat. De aceea am creat un cont abia astazi.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate