Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Samsung Galaxy S10

  • Please log in to reply
778 replies to this topic

#757
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Uite-te dupa un macar S21. Ar trebui sa il gasesti la 2000 si ceva prin decembrie. S10 face in curand 4 ani de la lansare, cam batran. Si oricum, in 2000 de lei gasesti ceva multmai bun decat s10.
S10 si-a trait traiul, si-a mancat malaiul. Cei care il au deja, daca sunt multumiti il mai pot tine, insa sa cumperi acum de nou un S10.. nu prea este o optiune.

edit
Aprop, m-am uitat la emag si nu vad decat s10 vandut de selleri, nu de emag direct. Ai grija ce versiune iti vine, baterie etc.. Poate te trezesti cu ceva venit pe filiera gri, baterie praf, umflata etc. Nu se mai produce de mult, deci daca trebuie sa ii schimbi bateria dupa 3 luni, te mai costa 150-200 lei.

Edited by MembruAnonim, 17 November 2022 - 17:29.


#758
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.05.2006
Mulțumesc pentru info!

#759
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 01.09.2002
Am descoperit și eu azi ceva, poate oi fi ultimul care nu știam și postez degeaba dar na, să fie.
La dublă atingere a ecranului pe o zonă liberă, deci nu pe shortcut-ul vreunei aplicații, se închide ecranul. E de maximă utilitate pentru mine care eram obișnuit să folosesc o aplicație specială de închis ecranul care făcea figuri și necesita restartarea deasă a telefonului ceea ce m-a făcut să o dezinstalez și foloseam butonul de power, chestie care tot încercam să evit. Azi din prostie am închis ecranul doar atingând-ul și mis-a părut ciudat, am mai insistat și mi-am dat seama de chestia cu ”dublu click”.
Nu știu voi dar eu sunt super mulțumit de acest telefon, eu îl port fără husă și am dat jos și folia cu care a venit că se desprinsese într0o parte și arăta aiurea. Așa arată super telefonul, beneficiez din plin astfel de aspectul lui, cu riscurile aferente evident.

#760
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,917
  • Înscris: 10.07.2014
E optiunea in setarile telefonului/caracteristici../miscari...

Attached Files



#761
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 01.09.2002
și a existat de când a apărut telefonul și eu m-am chinuit ca prostu cu aplicații specializate ?

#762
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,917
  • Înscris: 10.07.2014
E foarte bine atunci cand cumperi un telefon sa-i studiezi intai setarile sa vezi cu ce te poate ajuta. 🙂

#763
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 01.09.2002
Nu cred că a fost de la început, la fel ca opțiunea de a limita încărcarea la 85%. Probabil a venit cu android 12.

#764
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostXAN, on 09 mai 2023 - 08:56, said:

Nu cred că a fost de la început, la fel ca opțiunea de a limita încărcarea la 85%. Probabil a venit cu android 12.

A fost de la inceput pe S10 din 2019 de cand a aparut. Am avut telefonul. Mi s-a parut superba optiunea. Nu stiu daca si pe S8 si S9 a fost.

#765
newPhelipe

newPhelipe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 01.07.2015
camera foto, incarcare wireless, wifi, lanterna etc.... ai aflat ca are ? :))

#766
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 01.09.2002

View PostnewPhelipe, on 09 mai 2023 - 11:06, said:

camera foto, incarcare wireless, wifi, lanterna etc.... ai aflat ca are ? Posted Image)
măcar eu, entuziasmat fiind de marea descoperire, m-am gândit la voi să vă împărtășesc minunea, tu când ai descoperit lanterna ai mers pe burtă.
Acum lăsând glumele proaste la o parte, anul trecut pe 29 iunie (pagina anterioară) întrebam ce aplicație de închis ecranu folosiți că nu-mi mai mergea ”Screen Off”. Al naiba dacă s-a găsit unu să mă scoată din negura necunoașterii.

#767
vmtopan

vmtopan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 14.06.2005
salutare! de ieri, cand deblochez ecranul, imi apare pt cateva secunde mesajul: "Conexiune la retea esuata." Mentionez ca telefonul nu pare a avea vreo problema cu conexiunile. Netul merge bine, atat pe date cat si pe wi-fi, apeluri pot primi/efectua... etc. N-am observat nicio problema de functionare. dar, totusi, de ce imi apare acest mesaj de fiecare data cand deschid ecranul? Aveti idee? multumesc anticipat

#768
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010

View PostMembruAnonim, on 20 iulie 2022 - 19:12, said:

Pot face sa nu mai apara notificare pentru update la android 12? Nu vreau sa trec la android 12 si tot imi apare notificarea respectiva.
Salut! Ai reusit sa rezolvi problema? Poti pune un link, te rog?

#769
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am facut update. Aia e. Oricum, era ultimul update suportat.

Edited by MembruAnonim, 20 June 2023 - 10:23.


#770
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
A gasit cineva o modalitate de a deschide o aplicatie cu butonul Bixby cand ecranul este stins?

#771
newPhelipe

newPhelipe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 01.07.2015
salut, vreau sa inlocuiesc bateria, stiti de unde pot cumpara o baterie noua originala ?

#772
Akalino

Akalino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.01.2023

View PostnewPhelipe, on 25 iulie 2023 - 10:33, said:

salut, vreau sa inlocuiesc bateria, stiti de unde pot cumpara o baterie noua originala ?
Pai si TU vrei sa inlocuiesti bateria ? Trimiti la ESD ca au ei ce trebuie...

#773
newPhelipe

newPhelipe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 01.07.2015

View PostAkalino, on 25 iulie 2023 - 20:12, said:

Pai si TU vrei sa inlocuiesti bateria ? Trimiti la ESD ca au ei ce trebuie...

Da, EU vreau sa inlocuiesc bateria pentru ca este foarte simplu si imi place sa mesteresc :), doar ca nu prea am incredere in site-urile care spun ca vand baterii "originale". O sa cumpar si kit-ul de adeziv original si iese ca la ESD. Din cate stiu trebuie si un factory reset sau o resoftare daca ii pui baterie noua.

#774
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 01.09.2002
primim și noi android 13 ? Văd că deja se vorbește și de 14

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate