Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Monitor touch pt POS

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
pt POS uri, merg si monitoarele "normale" cu touch?

Utilizeaza cineva in regim de vanzare in magazin, intensiv? Daca da, ce modele?

Sint si monitoare speciale pt POS, dar destul de scumpe, nu stiu daca merita, exemplu: 850 ron pt 17 inch monitor second hand: https://www.diablosc...15l-17-inch-usb

ceva recomandari de la cei care au magazine?

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
850 de lei un monitor dedicat cu touchscreen, cu garantie 12 luni e mult ???
Pai si unul nou, "normal" cu touchscreen cit costa ???

Edited by trollerul_de_serviciu, 16 October 2019 - 19:39.


#3
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Posttrollerul_de_serviciu, on 16 octombrie 2019 - 19:39, said:

Pai si unul nou, "normal" cu touchscreen cit costa ???
am cerut niste sfaturi... daca aveam toate informatiile, nu mai deschideam un topic

e un monitor de 17 inch, totusi, 850 ron pare excesiv

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu pricep la ce t referi. Posurile sunt in magazine, afiseaza preturile, clientul da cu cardul contactles, sau tastaza pinul, nu are contact cu monitorul. La  bancomat, multimat, unde nu stii cine da cu pumnul in display, nomal e e nevoie de ceva mai solid decat un display clasic.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009

View Postrumegus, on 16 octombrie 2019 - 19:44, said:

Nu pricep la ce t referi. Posurile sunt in magazine, afiseaza preturile, clientul da cu cardul contactles, sau tastaza pinul, nu are contact cu monitorul. La  bancomat, multimat, unde nu stii cine da cu pumnul in display, nomal e e nevoie de ceva mai solid decat un display clasic.


Esti paralel.

POS inseamna Point Of Sale.

Aka, totul despre dispozitivul prin care se face vanzarea, inclusiv casa de marcat.

Sunt POS-uri cu casa integrata si au o imprimanta termica mica separata pe unde scoate atat bonul cat si cel de la terminalul bancar.


800 RON pentru un monitor touchscreen nu e mult.

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postunbrutus, on 16 octombrie 2019 - 19:41, said:

am cerut niste sfaturi... daca aveam toate informatiile, nu mai deschideam un topic
e un monitor de 17 inch, totusi, 850 ron pare excesiv
Pai da, dar vezi tu, pe mine NU ma intereseaza problema, ci pe TINE.
Deci, macar sa fi cautat si tu pe google: cit pana mea costa o mizerie de monitor normal da' cu taciscrin
Si dupa aia discutam aici daca costa mult sau daca costa putin.
Poftim, ia d-acilea, mura-n-gura: https://www.pcgarage...re-touchscreen/
Poti sa iei unul nou  la 750 de lei :) , e mai mic, dar are garantie 3 ani (daca-l iei pe firma probabil 1 sau 2, nu stiu exact)

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Firmele ce vand sisteme de POS incearca sa iti bage pe gat ssiteme profesionale, adesea depasite tehnologic si enervant de folosit, pe ideea ca vor rezista mii de ani.

Iesi mai ieftin cu un computer All-in-One cu touchscreen. la oa dica ii iei o garantie extinsa, si gata.

#8
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Nu e mult 850 lei. Sau o fi mult, avand in vedere ca acum vreo 3 ani am luat un PC All in one, de vreo 22 inch, second hand de la Pc madd cu vreo 950 lei. cu touchscreen. Nu cine stie ce configuratie, dar suficient pentru ce-mi trebuia mie.
Vezi daca poti sa faci POS "din bucati". Un PC, imprimanta, ceva soft. Nu stiu neaparat ce implica. Poate iesi mai ieftin si mai personalizat.

#9
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postbai3tzash, on 17 octombrie 2019 - 08:46, said:

Vezi daca poti sa faci POS "din bucati". Un PC, imprimanta, ceva soft. Nu stiu neaparat ce implica. Poate iesi mai ieftin si mai personalizat.
pai man, credeam ca e evident ca pe bucati il fac, de vreme ce scrie sus in titlu ca sint in cautare doar de monitor

PCuri all in one le evit, nu stiu de ce, dar prefer sa iau o cutiuta separat, se gasesc la 400-500 ron calculatoare excelente chiar

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate