Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Raport malware

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Am scanat cu Malwarebytes si a gasit urmatorul fisier. Imi poate spune cineva, va rog, ce face ?

Attached File  raport malware.jpg   110.74K   67 downloads

BloodRa

BloodRa

Senior Member

• Grup: Senior Members
Bănuiesc că știai că astfel de programe de scanare contin de multe ori malware? :)

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

E în Temp. Îl poți șterge fără probleme. E de la un install al unui program

trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

Guru Member

View PostBloodRa, on 16 octombrie 2019 - 17:02, said:

Bănuiesc că știai că astfel de programe de scanare contin de multe ori malware? Posted Image
De unde asa ceva, ai vazut vreun caz, vreun articol ceva ?

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

Bănuiesc că știai că astfel de programe de scanare contin de multe ori malware? Posted Image

Este vorba despre Malwarebytes. L-am luat de pe softpedia.com

antiqque

antiqque

Member

• Grup: Validating
Multe programe in ziua de azi au in installere si alte programe, daca nu esti atent si dai next next te-au rezolvat.
Nu sunt malware dar antivirusul detecteaza chestia asta ca adware asa cum scrie acolo.
Poti sterge fisierul din temp daca vrei dar in general nu e virus daca nu ai instalat programe dubioase.

Rockyy

Rockyy

Member

• Grup: Members
Corect, dupa cum zice colegul antiqque mai sus, probabil ca ai instalat un program care te intreba daca vrei sa mai instalezi si un alt program de care nu ai nevoie. Tu puteai sa refuzi instalarea acelui alt program. Malwarebytes a detectat ca la instalarea programului legitim erai pus in situatia de a instala un alt program, daca nu erai atent si apasai pe butoanele "Yes" si "Next" la fiecare interogare.

jobist

jobist

Senior Member

Care?  Foarte tare asta!Posted Image

View PostMembruAnonim, on 16 octombrie 2019 - 17:00, said:

Am scanat cu Malwarebytes si a gasit urmatorul fisier. Imi poate spune cineva, va rog, ce face ?

Attachment raport malware.jpg

altuser09

altuser09

Senior Member

Eu am incredere in Malwarebytes.

visatorul78

visatorul78

New Member

• Grup: Members
salut tuturor!am reusit si eu performanta sa ma aleg cu un virus cred ca destul de periculos...cca 90% din tot ce am pe hard este compromise.toate fisierele au la sfarsit extensia .lokf si nu se poate deschide cu nimic.am incercat sa redenumesc si sa scot din nume extensia lokf,dar degeaba .din ce am inteles,acestea sunt criptate.problema mea este ca ceea ce ma interesa pe mine,a scapat,adica pozele.daca le-am salvat pe un disc,e posibil sa fi salvat si virusul pe acel disc?mentionez ca asta am facut dupa ce am sters hardul pe care a fost windows si apoi am reinstalat windows.sper sa ma puteti ajuta cu un sfat.multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate