Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco

Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...
 Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Sfat achizitie bmw e92 320d

switch Gigabit POE pentru toate e...
 Triunghi

Relatie, vorbit prin mesaje

Radon!

S-a ocupat Dumnezeu de formarea o...
 Windows 10 Pro - Automatic Repair...

Purici pisica apartament

Romania se afla in top 5 cele mai...

Dividende 2023 declaratia unica A...

Concurs real sau nu?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

VIGame

VIGame

Active Member

• Grup: Members

View PostStecheru, on 16 octombrie 2019 - 14:54, said:

Vezi daca esti in lista de castigatori aici: https://www.delivery..._15.10.2019.pdf

Linkul dat este luat de pe pagina cocursului de aici: https://www.telekom.ro/plus/
In liste nu apar decat cei validati final, nu posibilii castigatori nevalidati. In cazul nevalidarii primului (refuz de validare, refuzare premiu) se va trece la rezerve si abia dupa validarea finala va fi afisatin lista de catigatori cel validat final.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Spune'ne de pe ce numar ai fost sunat?

Florin__Adrian

Florin__Adrian

Member

Daca apare regulamentul concursului la ei pe site normal ca e real.

Kres

Kres

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postsimplul, on 16 octombrie 2019 - 15:21, said:

eu asa am castigat bilete la concertul lui Robbie Williams. II intrebasem de ce si era pentru ca imi activasem factura electronica.

Si eu, dar cei de la BT mi le-au trimis frumos acasa cu curierul dupa ce am trimis adresa pe mail sau am inscris-o pe pagina de concurs. Asa se face, nu sa te sune unii sa te intrebe adresa

ammazon

ammazon

Active Member from Bucharest

Atunci mâine când sună, dacă mai sună, îi dau adresa de serviciu.. :D

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Crezi ca te suna in fiecare zi de acum?

marius664

marius664

Senior Member

Au cerut adresa pentru ca nu toata lumea are adresa de livrare a facturii acolo unde au instalate serviciile.Eu am de la Telekom 3 locatii unde am instalate servicii, facturile imi vin la o singura adresa...Daca iti cerea CNP-ul, vreun numar de card sau cont sau sa trimiti pe la vreo adresa de .yahoo vreo copie de pe CI , era vreun semn de intrebare, cu toate ca nici cu alea nu faci mare branza decat daca dai de vreun functionar corupt...Ti-au cerut adresa, mare schema, ce crezi ca puteau sa-ti vanda apartamentul??? Sau crezi ca-ti trimiteau recuperatorii in caz ca n-ai platit facturile Posted Image))))...

Edited by marius664, 17 October 2019 - 08:24.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
De pe ce numar te-a sunat?

ammazon

ammazon

Am fost resunat astăzi și am dat adresa.
Urmează ca zilele următoare să primesc mingea. :)

VIGame

VIGame

Active Member

View Postmarius664, on 17 octombrie 2019 - 08:24, said:

Au cerut adresa pentru ca nu toata lumea are adresa de livrare a facturii acolo unde au instalate serviciile.Eu am de la Telekom 3 locatii unde am instalate servicii, facturile imi vin la o singura adresa...Daca iti cerea CNP-ul, vreun numar de card sau cont sau sa trimiti pe la vreo adresa de .yahoo vreo copie de pe CI , era vreun semn de intrebare, cu toate ca nici cu alea nu faci mare branza decat daca dai de vreun functionar corupt...Ti-au cerut adresa, mare schema, ce crezi ca puteau sa-ti vanda apartamentul??? Sau crezi ca-ti trimiteau recuperatorii in caz ca n-ai platit facturile Posted Image))))...
Sunt cel putin 2 firme organizatoare de concursuri ce folosesc adrese de yahoo/gmail personale pentru comunicatiile cu potentialii castigatori.

marius664

marius664

Senior Member

Pai una e sa comunice, alta e sa-ti ceara documente cu caracter personal...Asta am zis eu...Iar majoritatea firmele organizatoare de concursuri te contacteaza telefonic sau prin SMS, daca o fac prin conturi de yahoo este ciudat si creeaza suspiciuni.Acum depinde ce-ti cere, in zilele noastre te poti informa despre orice pe net...Cum a facut si colegul de pe forum care a creat acest topic, si pana la urma in datorita  sfaturilor si informatiilor primite a intrat in posesia premiului...

VIGame

VIGame

Active Member

In mod obisnuit la comunicare pentru validare se cere obligatoriu o copie buletin (trimisa prin mail la adresa comunicata prin telefon/sms) daca valoarea premilui este peste pragul neimpozabil, deci necesita declararea acestuia pentru impozitare cu datele respective.
Unii cer copie dupa buletin si la premii mici sub valoarea impozitabila pentru a valida castigul.

Edited by VIGame, 18 October 2019 - 22:48.

ammazon

ammazon

Azi am primit mingea, deci pot să confirm că nu e fake. Posted Image

Attached File  minge.jpg   114.45K   17 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate