Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Import produse cosmetice din China

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Mai clar decat chinezul care nu trimite in UE pentru ca nu sunt omologate/testate pentru UE ce vrei?

#20
Crinaaa17

Crinaaa17

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.10.2019

View PostGlue, on 18 octombrie 2019 - 10:49, said:

S-au adunat toti pareristii sa arunce cu hate. V-a pus o intrebare pertinenta si cauta SFATURI, nu parerile voastre de hateri obositi.
Omul vrea sa-si dezvolte un produs, eventual o afacere si cauta sa o faca LEGAL, nu cu gainarii de-ale voastre de genul "pui 1000 de produse in 1000 de colete". Daca stiti legislatie care ar putea-o ajuta, bine, daca nu, taceti naibii din gura si ramaneti la bisnita voastra in spate la Obor.
🙏🏻 Mersi mult. Eu nu sunt o persoana conflictuala de fel, dar aprob ce ai zis tu mai sus.

View Postdexterash, on 18 octombrie 2019 - 14:43, said:

Mai clar decat chinezul care nu trimite in UE pentru ca nu sunt omologate/testate pentru UE ce vrei?
Hello again. Nu toti producatorii mi-au dat raspunsul acesta, doar unii si tocmai pentru ca mi-a trezit suspiciuni am zis sa intreb la ce se refera mai exact. Ce anume e greu de adus in tara si de ce? Ca sa stiu de ce ingrediente sa ma feresc. Si in cazul in care gasesc ceva ce e legal de adus in tara, care sunt peocedurile legale. Atat ma intereseaza.

View Postromeo_cj, on 13 octombrie 2019 - 13:55, said:

Tu vrei sa creezi cosmetice sau sa faci afaceri cu cosmetice?
Ambele.

Edited by Dany_Darke, 18 October 2019 - 17:17.


#21
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostCrinaaa17, on 18 octombrie 2019 - 16:16, said:

Ca sa stiu de ce ingrediente sa ma feresc. Si in cazul in care gasesc ceva ce e legal de adus in tara, care sunt peocedurile legale. Atat ma intereseaza.
Intreaba la agentiile care se ocupa cu standardizarea / punerea pe piata a produselor. Ce e asa de greu?

#22
Crinaaa17

Crinaaa17

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.10.2019

View Postdexterash, on 18 octombrie 2019 - 17:34, said:


Intreaba la agentiile care se ocupa cu standardizarea / punerea pe piata a produselor. Ce e asa de greu?

Pai cred ca majoritatea intrebarilor de pe acest forum s-ar rezolva daca lumea s-ar duce sa intrebe persoanele specializate in domeniu, insa inainte sa apelez la cineva specializat si contracost am zis sa intreb aici, poate aflu ceva detalii de la cineva care stie.
Nu inteleg care este problema ta cu mine. Daca te simti atacat personal de aceasta postare poti sa nu mai raspunzi sa stii.

#23
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Unde a spus chinezul ca nu trimite in UE ? Unde a spus ca nu sunt omologate ?

#24
Crinaaa17

Crinaaa17

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.10.2019

View PostPaz, on 18 octombrie 2019 - 18:21, said:

Unde a spus chinezul ca nu trimite in UE ? Unde a spus ca nu sunt omologate ?
Mda nici eu nu stiu. Mie mi-au zis ca sunt complicate procedurile vamale si costisitoare si vreau doar sa stiu ce inseamna asta😩

#25
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostCrinaaa17, on 18 octombrie 2019 - 19:57, said:

Mie mi-au zis ca sunt complicate procedurile vamale si costisitoare si vreau doar sa stiu ce inseamna asta
Eu banuiesc ca vamesii iti gasesc nod in papura ca sa ceara dreptul sau ca sa protejeze piata pt "membrii de partid". De-aia ti-am zis de coruptie. Daca mai e cum era pe vremuri, aia e cauza.
Ar fi bine daca ai avea posibilitatea sa treci marfa printr-o vama europeana sau macar prin Ungaria.

#26
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostCrinaaa17, on 12 octombrie 2019 - 17:58, said:

Buna, nu cred ca m-am exprimat bine. Voi lucra cu un laborator acolo, iar ingredientele vor fi la vedere. Nu vor contine ceva si eu voi scrie altceva pe eticheta sub nicio forma.
Iar aceasta practica se face si la companiile foarte mari, nu numai din Romania.


De ce nu iti cumperi materia prima din UE si ti le faci singura.Asa ai iesi si mai ieftin.Calitatea materiilor prime din China e indoielnica mai ales in ce priveste chimicalele.

#27
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostKean, on 20 octombrie 2019 - 15:39, said:

De ce nu iti cumperi materia prima din UE
Si aia care le vand in UE de unde crezi ca le ia ?

#28
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostPaz, on 20 octombrie 2019 - 17:18, said:

Si aia care le vand in UE de unde crezi ca le ia ?

Io nu cred ca cremele alea care se vand cu 200-300€ au materii prime din China.Sau parfumuri sau mai stiu io ce.La scara industriala se folosesc si multe chimicale care pot da nastere la boli in timp.Dar nisa privata ar mai avea un loc cat de mic in industria asta.Nu sa se faca milionari,dar sa supravietuiasca.Se pot folosi multe fructe autohtone pentru prepararea produselor.Pentru asta ai nevoie de informatie, sa stii 1-2 limbi internationale si sa vizitezi multe expozitii si targuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate