Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cea mai buna reteta de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
1776 replies to this topic

#1711
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Eu iti dau 60 dar te rog tine-mi si mie un set ca tare ma tem sa nu raman fara. Lingura e de argint, nu?

#1712
BicaAurel

BicaAurel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.11.2016
Stiam sigur ca nu pot fi castroanele originale , acum este confirmarea, , pret 50 lei, castroane contrafacute care te ingrasa. Cele originale sunt  399,99 lei dar merita, sunt magice.

Edited by BicaAurel, 14 March 2018 - 14:04.


#1713
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postvinciun, on 14 martie 2018 - 13:49, said:

Lingura e de argint, nu?

Dacă doriți argint, vă sfătuiesc să apelați la Top Shop sau alți asemenea care încearcă să vă vândă produse de slabă calitate. Argintul este depășit, doctorii nutriționiști din întreaga lume sunt împotriva acestui material Lingura Magic SpoonTM patent pending este realizată din platină sfințită.

#1714
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Dacă mănânci rahat cu lingura aia slăbești garantat.

#1715
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Sunt interesat de aceste castroane magice. Ajuta la potenta ? Intreb pentru...un prieten.

#1716
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004
Aud in masina azi ca daca nu vrei sa te ingrasi, trebuie sa mananci ciocolata dimineata.  Titlu: Ora la care putem mânca dulciuri fără să ne îngrășăm. Au efect invers! Link: (cautati pe net titlul si veti gasi articolul. Nu am voie aparent sa postez linkul)

In basca mea, daca mananci in fiecare dimineata vreun kil de ciocolata te faci cat un porcusor destul de repede. Daca mananci o ciocolata seara, dar mentii deficit caloric sau un echilibru calorii arse-consumate, slabesti sau te mentii.

E plina mass-media de stirile astea care ametesc mintile oamenilor.
Ajung oamenii sa nu stie de ce sunt grasi. Cica te poti ingrasa de la stres, nu ca ai fi stresat si mananci fara masura. SAU, ajungi sa te ingrasi ca nush ce glanda are nush ce activitate anormala. Inspaimantator.

P.S. 1. Acum in mai imi iau un purcel, il bag in cotet, ii dau la deadline-uri, ii cer bani pe chirie (desi stiu ca n-are) si nu ii dau nimic de mancare. De nu se face porcusorul meu de 150-200 kg, sa-mi ziceti mie cutu!
2. Aveam un coleg de serviciu de 120 kg. Prin 2010, nu stiu cum ii zic eu: mai, dar mai sari peste mese, el "nu, ca-ti strici stomacul".
Tot el mi-a zis ca apa calda ajuta la slabit. Tot el imi zicea ca mananca mai putin ca mine (eu am vreo 75 kg; amandoi sunt la 180 cm). Avea dreptate. Acum are vreo 115 kg (o fi de la apa calda)

VREI SA SLABESTI??????? MANANCA IN BASCA MEA MAI PUTIN. DAR NU OCHIOMETRIC SI PE PRESUPUNERI. NUMARA NAIBII CALORIILE ALEA. SI AI NAIBII RABDARE. CEL PUTIN 2 LUNI SA VEZI NISTE MICI REZULTATE.

Edited by predatus, 26 March 2018 - 18:42.


#1717
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Stie autorul articolului ceva dar e puțin pe langa...
Corect ar fi, daca vrei să mănânci neapărat ciocolată, dimineata ar fi momentul prielnic in care s-ar putea sa nu se depuna.
Nu intram deocamdată în detalii.

#1718
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015

View Postrichelieu, on 11 ianuarie 2018 - 22:33, said:

Personal, mi-e egal Posted Image. Recunosc ca ma interesează pentru mine răspunsul, însă poate interesează și pe alții. De-asta am întrebat public.
Foarte  simplu :

Umflatule  /umflato, mananca mai putin !
Auzi, 96  de pagini pentru o tema  care  priveste  o minoritate.
Multumesc  pentru  cenzura.
Daca  ai niste  butoane  in plus  nu inseamna  '' a  priori  '' ca ai si dreptate.
Era  un articol  preluat, fara  atacuri  nominale.
Alea  jacta  est !Posted Image Posted Image Posted Image

#1719
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
De ce ma citezi pe mine când postezi chestia asta?!
Ai citit despre ce e vorba și la ce făceam referire când am scris postarea aia in Ianuarie?!
Ce legătura avea cu ce spui tu?
Despre ce butoane vorbești? Despre ce cenzura?!

#1720
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Un moderator  de pe  aici a sters ce am scris eu ieri.
Din ce  vad, esti  singurul  moderator de  pe aici.
Daca  nu esti cel care a sters, mea culpa !
Chiar  a fost  sters.....ma mir  ca :

  - nu a fost  sters si ce am scris mai sus
-  nu am fost  penalizat
Sau imi scapa  mie  ceva ?
Multumesc  mult.Posted Image

Edited by Adrexx, 17 April 2018 - 11:34.


#1721
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Pai vezi tu....moderatorii au drepturi doar pe anumite arii, nu peste tot. Eu moderez in aria de religie si spiritualitate, aici sunt doar un simplu utilizator, ca tine.

#1722
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostAdrexx, on 17 aprilie 2018 - 09:39, said:

Auzi, 96  de pagini pentru o tema  care  priveste  o minoritate.

În primul rând, persoanele supraponderale nu sunt o minoritate, ba chiar o majoritate, media la nivel european fiind de peste 50% persoane considerate supraponderale. Iar persoanele respective au probleme în a pierde din greutate. Există foarte multă dezinformare în domeniu, diete făcute pe genunchi, e bine că există 96 de pagini despre asta.

View PostAdrexx, on 17 aprilie 2018 - 09:39, said:

Multumesc  pentru  cenzura.

În al doilea rând, ăsta nu-i forumul tău, nici al meu, nici al lui richelieu. Așa că libertatea de exprimare nu ni se aplică, ca un drept. Moderatorul ariei e îndreptățit să șteargă ce consideră el de cuviință, fără să ți se încalce ție dreptul la libera exprimare în acest proces. Așa cum mie nu mi s-ar încăla vreun drept dacă tu nu mi-ai permite să pun poza lui Ceausescu pe pereții casei tale, așa nu ți se încalcă nici ție când ți se șterg postările.

#1723
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Tot ce se poate, dar multi gandesc ca mine.
Peste  50 %.
Adica  nu ii suporta pe  grasi si  nesimtirea  lor.
Grasii  sunt indolenti.
Dar ii suportam cu greu.
Cine este moderator  pe aici ?
Nici macar  nu se semneaza ....asta spune  multe...Posted Image

#1724
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Când te uiți pe pagina principala, vezi cine moderează aria.
Dar e mai puțin important. Articolul respectiv (ca mi-am amintit despre ce e vorba), e tendențios și chiar nu avea ce sa caute aici.
Motivele pentru care unii oameni sunt grași pot fi multe și mare parte dintre ele țin de afecțiuni psihice.
Sa tratezi un om după aspectul fizic pe de alta parte, e semn de imaturitate. Nu vorbim aici despre anumite meserii, unde e clar ca nu se potrivește oricine și aspectul contează, ci de oamenii de pe strada.
In alta ordine de idei, exista in contrapartida și oameni cărora chiar le plac oamenii grași. Știu bărbați (de regula niște uscați), cărora le plac femeile grase. Nu grăsuțe, ci obeze de-a dreptul.

#1725
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Trebuie sa ai un program bine stabilit a meselor zilnice. Suntem cam haotici in ceea ce priveste orarul meselor si pe langa asta noi inca suntem in perioada in care iubim tot ce inseamna uns, gras si prajit.

Atata timp cat ai un orar stabil al meselor, atata timp cat nu bagi in tine ca-n spital, atata timp cat nu faci abuz, atata timp cat tot ce inseamna junk food - ai in meniu doar din cand in cand, atata timp cat eviti sucurile carbogazoase nu este voie sa te ingrasi.

Dar of course te gandesti ca mai bine merge o fripturica si niste cartofi cu acele muraturi si un cola la pranz cand la dejun ai mancat o omleta cu de toate si la cina te gandesti ca ar merge bine o pizza cu bere si de ce nu o inghetata sau un chips asa in fata TV-ului in timp ce Vin Diesel isi etaleaza corpu in ultimul sau film, sau ronaldo da un gol de senzatie ridicand tot stadionul in picioare.

Orice dieta tinuta nu are efect de lunga durata atata timp cat nu-ti schimbi stilul alimentar. ca faci 14 zile dieta daneza, slabesti 10 kg si in 4 luni le pui dublu inapoi ca mananci ca un cersetor de de a castigat la lotto :D

#1726
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Femei  plinute = BBW ?
Parca  asa li se zice....hmmm....dar nu conteaza...

Doua  dame  mai plinute care au blog despre  nimic  altceva decat.....da, ati ghicit, frumusete....la marele  fix !Posted Image

Si alte doua  specimene de  barbati  fatali, oh, yeah !

In rest  urez  persoanelor  plinute  succes  maxim la curele  de slabire, nu glumesc !Posted Image

Attached Files



#1727
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007

View Postrichelieu, on 17 aprilie 2018 - 20:38, said:

Motivele pentru care unii oameni sunt grași pot fi multe și mare parte dintre ele țin de afecțiuni psihice.
Adica exista grasi care mananca sub RMB și totuși nu slabesc? Caci dacă nu e așa atunci e vorba doar de educatie, vointa, autorespect...
Pe cei cu probleme psihice ii excludem căci daca e asa atunci trebuie sa se trateze inainte.

#1728
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Majoritatea obezilor au o buba la caput, care ar trebui adresată înainte de a începe o dieta.
Mâncatul necontrolat, rar se întâmpla fără o cauza psihică :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate