Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cea mai buna reteta de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
1776 replies to this topic

#1657
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Cine imi spunea cea mai buna reteta de slabit? Persoana are hormonii tiroidieni la pamant.

#1658
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Am facut azi morcovi la abur asa la proba. Merg si daca pui numai sare. Dar am mancat si batoane de peste.
Poate pun pe langa ceva cascaval si fasole boabe din borcan.

#1659
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007
Toată treaba e să ții evidența la tot ce bagi acolo. Adaosurile pot modifica destul de mult numărul de calorii al porției. O shaorma de exemplu, ar fi OK fără cartofi prăjiți și sosuri.

#1660
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
De acord ca toata treaba e sa tina evidenta la calorii, dar daca se antreneaza cu greutati (?) ar trebui sa aiba grija si de raportul dintre proteine si restul. Altfel ii va fi greu sa se refaca.

#1661
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Ieri ma pus draku sa bag în mine un pumn de alune prăjite în ulei și sare. Când mă uit cate calorii am mâncat mi-a căzut fața. 200 kcal a trebuit să le scot suplimentând antrenamentul cardio cu 25 de minute. Se transpiră serios pentru în pumn de alune.

#1662
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Nu are nimic dacă mănânci în plus. Poti a 2-a zi să mănânci mai puțin cu același număr de calorii

#1663
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Eu sunt strict. 5 zile pe minus și 2 pe plus. Nimic nu e la întâmplare. Compensarea se face din efort fizic așa că dacă scap la troacă am pus-o.

#1664
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Cea mai buna reteta de slabit e sa nu mananci; apa si aerul nu ingrasa.
Cum faci?
Asta e mai greu intrucat arderile metabolice lente, de fapt un organism cu un metabolism foare performant si poftele sunt dificil de strunit.

#1665
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005
De slabit nu e chiar asa de greu pe cat pare. Eu am dat jos 20 kg in cateva luni. Rabzi de foame, insa ce sunt trei - patru  luni intr-o viata de om?!
Greul vine dupa. De cativa ani, sunt foarte atenta la ce mananc, fiindca indata ce scap caii (pardon, caloriile Posted Image ) se vede. Basca sala, care nu lipseste.

Edited by Aprilia, 16 July 2017 - 19:30.


#1666
biluta28

biluta28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.05.2016
De mai bine de o lună țin dietă, m-am îngrășat foarte mult si am zis ca e cazul sa iau dinou masuri sa reduc din greutate. Așa că m-am hotărât să merg la doctor, un alt doctor fata de cel de data trecuta.  Astfel ca doctorul, specializat în diabet și boli de nutriție, mi-a prescris dietă, multa miscare si un stil nou de viata.  Adio dulciuri pline de zahăr, adio... cam tot ce-mi plăce sa mananc si nu e sanatos.
Singurul dulce pe care mi-l îngăduie dieta sunt gustările de la 10-11 și de la 16-17, care trebuie să conțină 100 de grame de fructe și unul-doi biscuiți dietetici.
Așa că, a picat cum nu se poate mai bine campania BUZZStore de testare gratuită a biscuiților dietetici Gerble. Multumesc ca am fost admisa #buzzgerble si de o saptamana ma delectez la birou cu toate colegele la gustarea de la ora 10-11 cu acesti deliciosi biscuiti care sper sa ma ajute foarte mult in dieta mea de slabit. Preferati mei sunt cei cu faina de castane si miere dar fetele ii prefera pe cei cu merisoare.
Pentru toate fetele care tin dieta si vor sa slabesca recomand cu placere acesti biscuiti dietetici care nici pe departe nu au gust rau, sunt chiar foarte buni si deliciosi. Posted Image

#1667
Cherubim

Cherubim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.09.2017
Este bine si indicat ca, inainte de fiecare masa sa beti un pahar de apa/minerala.  In felul asta va veti satura mai repede. Vei avea senzatia de stomac plin mai rapid.

#1668
MareleGenghisHan

MareleGenghisHan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 17.09.2017
Sau dimineata o lingurita sau doua de otet de mere la un pahar cu apa .

#1669
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017
Regim hipocaloric si hipoglucidic, pauza intre mese de patru ore, ultima masa la ora 18:00.
Cine are inima buna poate adauga si ceva Euthyrox,Posted Image  pentru accelerarea metabolismului celular.
Fara sport si alte figuri sportive, In trei luni slabiti 20Kg fara un efort deosebit.

#1670
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
Sportul e un stil de viata, nu e "figuri sportive" care ajuta la slabit. Degeaba mananci putine calorii si hipoglucidic daca dupa regim continui ca inainte. Cu sportul vei obtine rezultate mai bune pe termen lung si vei avea si avantajul unui fizic mai estetic, rezistenta la efort si putere mai mare si probabil sistemul hormonal, digestia si toate alea mai bine reglate.

#1671
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015

View Postbiluta28, on 19 septembrie 2017 - 14:05, said:

De mai bine de o lună țin dietă, m-am Ă®ngrășat foarte mult si am zis ca e cazul sa iau dinou masuri sa reduc din greutate. Așa că m-am hotărât să merg la doctor, un alt doctor fata de cel de data trecuta.  Astfel ca doctorul, specializat Ă®n diabet și boli de nutriție, mi-a prescris dietă, multa miscare si un stil nou de viata.  Adio dulciuri pline de zahăr, adio... cam tot ce-mi plăce sa mananc si nu e sanatos.
Singurul dulce pe care mi-l Ă®ngăduie dieta sunt gustările de la 10-11 și de la 16-17, care trebuie să conțină 100 de grame de fructe și unul-doi biscuiți dietetici.
Așa că, a picat cum nu se poate mai bine campania BUZZStore de testare gratuită a biscuiților dietetici Gerble. Multumesc ca am fost admisa #buzzgerble si de o saptamana ma delectez la birou cu toate colegele la gustarea de la ora 10-11 cu acesti deliciosi biscuiti care sper sa ma ajute foarte mult in dieta mea de slabit. Preferati mei sunt cei cu faina de castane si miere dar fetele ii prefera pe cei cu merisoare.
Pentru toate fetele care tin dieta si vor sa slabesca recomand cu placere acesti biscuiti dietetici care nici pe departe nu au gust rau, sunt chiar foarte buni si deliciosi. Posted Image

Ti-ai gasit loc de publicitate...

#1672
HappyHeidi

HappyHeidi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.09.2017
Cel mai simplu este sa incercati Guaran-T Slim. Cautati pe google si gasiti magazinul. nu mai aveti nicio bataie de cap.

#1673
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Doar pentru atât ți-ai făcut cont pe Softpedia?

#1674
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View Postvinciun, on 22 iunie 2017 - 20:50, said:

Cine imi spunea cea mai buna reteta de slabit? Persoana are hormonii tiroidieni la pamant.
poi, daca are afectat metabolismul celular trebuie sa mearga la endocrinolog.
zic si io.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate