Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 

Siguranțe uși

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Pentru că bebe își bagă trompa pe unde nu este cazul, m-am decis să-i blochez accesul la dulapuri, sertare și uși până poate înțelege ce nu are voie și ce este periculos.

Așadar v-aș ruga să-mi recomandați niște siguranțe pentru uși și sertare care se pot lipi și pe care le-ați testat. Citind majoritatea părerilor clienților pe e-mag, am observat că nu prea rezistă la "atacurile" copiilor.

Deși are doar un an, pare să tragă de ușile de la mobilier cu forță destul de mare.

Mulțumesc!

#2
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Banda adeziva (scoci) este o solutie buna, nu poate da gres.

#3
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
Eu am folosit cu succes produsele de la Ikea pentru scopul asta. Ieftine si trainice

#4
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011

View Postspooky51, on 11 octombrie 2019 - 08:07, said:

Banda adeziva (scoci) este o solutie buna, nu poate da gres.
eu am trecut de episodul soldat cercetas. scotch nu ( de lipit ma refer, de baut da :D ) . banda izolatoare.aia isi face treaba. estetic nu ne intereseaza ca oricum casa e vraiste cu bebe in ea:))

#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,483
  • Înscris: 30.08.2017
Eu am luat d-astea magnetice, au mers foarte bine. N-am incercat sa le fortez, dar nu vad cum un bebe are forta necesara cat sa dezlipeasca acel mecanism prin fortare.

https://www.amazon.c...0NsaWNrPXRydWU=

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,357
  • Înscris: 11.08.2003
Gasisem odata (cred ca pe la Lidl) niste arici cu banda adeziva pe spate.

#7
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ar trebui niste cleme sau lacate ceva ....montate cu ceva in lemnul mobilei ..nu mai te chinui cu banda adeziva care se poate dezlipi in timp...ceva ieftin pentru ca oricum no sa aiba forta sa rupa un lacat mic

#8
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Iti recomand ceva de genul: https://www.aliexpre...2963126555.html

Am comandat si folosesc. Nu am gasit la noi la un pret care sa merite cumparate.
Am observat ca cele care sunt in exterior, atrag atentia si trage de ele pana le scoate (ma refer la cele prinse cu banda adeziva).

#9
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005

View Postpacapaca, on 11 octombrie 2019 - 08:19, said:

Eu am folosit cu succes produsele de la Ikea pentru scopul asta. Ieftine si trainice
Și eu le recomand.

#10
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017

View Postdisturbed, on 11 octombrie 2019 - 10:08, said:

Iti recomand ceva de genul: https://www.aliexpre...2963126555.html

Am comandat si folosesc. Nu am gasit la noi la un pret care sa merite cumparate.
Am observat ca cele care sunt in exterior, atrag atentia si trage de ele pana le scoate (ma refer la cele prinse cu banda adeziva).
Poate tu ai un copil mai fortos dar pe cele luate de la Ikea nici eu nu le pot dezlipi deci le-am lasat acolo in continuare :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate