Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Microciment DIY?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 12.06.2017
Salut

Am luat un apartament la gri 51mpu si ma gandesc pe jos sa pun microciment, eventual toata baia microciment si sa fac eu lucrarea(nu vreau sa dau 2000 euro cat ar costa cu meseriasi). Camerele au 2.77 m inaltime si daca gresesc inaltimea cred ca imi permite sa remediez, sapa e instalata si nu sunt denivelari sau alte pb.

As instala eu podeaua si as chema profesionisti sa smirgheluiasca podeaua (ca sa nu cumpar scula aceea) .

M-ar interesa:

- de unde as putea cumpara materialul microciment, materialele sa vina cu un set clar de instructiuni, poate un mic training ?
- apoi legat de felul in care se aplica . Trebuie dat tot apartamentul dintr-o bucata sau pot face lucrarea pe mai multe zile gen o camera pe zi, cum se fac imbinarile intre portiunile lucrate in zile diferite ?
- ulterior o sa am nevoie sa dau niste gauri in pardoseala gen sa fixez o sina de ptr usi slide, fixat elemente de toaleta pe pereti . Credeti ca se fisureaza ?

- ar mai fi si urmatorul aspect, tre sa mai slefuiesc si peretii apoi sa dau cu lavabila . Credeti ca ar trebui ca aceasta operatie se face inainte sau dupa instalarea pardoselii ?

-alte consideratii ?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postsnach, on 10 octombrie 2019 - 11:35, said:

materialele sa vina cu un set clar de instructiuni, poate un mic training ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i8522UuyDH4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postsnach, on 10 octombrie 2019 - 11:35, said:


- ar mai fi si urmatorul aspect, tre sa mai slefuiesc si peretii apoi sa dau cu lavabila . Credeti ca ar trebui ca aceasta operatie se face inainte sau dupa instalarea pardoselii ?

Eu zic înainte.

View Postsnach, on 10 octombrie 2019 - 11:35, said:

-alte consideratii ?

De ce alegi asta  ? Mai ales în regim DIY. Dacă dai greș ai aruncat banii pe fereastră.

#3
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Si sigur vei da gres, in regim DIY. Nu tot ce zboara se mananca.

#4
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 18.06.2017
Ai dat gres pana la urma?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate