Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Inchid fratii Micula NTV si N24 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#1
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
http://www.hotnews.r...u-la-Oradea.htm

"Vesti din mai multe surse despre televiziunile fratilor Micula. National TV si N 24 isi continua evolutia in zona marjei de eroare a TNS-AGB, institutia care masoara ratingurile, si prin urmare proprietarii vor sa vanda (spun unele surse) sau inchida (spun altele) cele doua posturi. E posibil sa fi vrut ca initial sa le vanda, ca apoi, in lipsa cumparatorului, sa le inchida.

Problema: sculele costisitoare, cumparate de fratii Micula in leasing printr-o combinatie cu Suedia, ceea ce face transferul de proprietate dificil.

Despre Favorit TV, televiziunea de muzica populara, se zice ca evolueaza bine, motiv pentru care fratii o vor pastra. Una dintre surse afirma ca Favorit se va muta la Oradea, de unde va incerca sa devina televiziune transfrontaliera (pe motivul ca manelele si muzica de petrecere nu au granite prin Balcani si Mitteleuropa).

Acolo va fi si centrul national media al miliardarilor European Drinks, pe viitor.

Dintr-o alta sursa, neconfirmat: prima pravalie inchisa de fratii Micula va fi "Realitatea romaneasca" un cotidian care exista, dar e greu de gasit pe taraba."

#2
eyer

eyer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 09.03.2006
Miliardari de carton... afaceri de carton... televiziuni din confetti... Micula Viorel & Micula Ioan... fââââssss !!

[ http://www.sfin.ro/pictures/2484_poza_1126301222.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acuma cica asteapta sa umfle sute de milioane de euro/dolari/coroane suedeze/whatever de la statul roman pe care l-au dat in judecata ca a eliminat facilitatile fiscale exact in zona defavorizata unde a investit mega-concernul Micula Bros. - alias Izvorul Min(ci)unilor.

#3
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Pai sa fiu sincer eu in afara de meciurile din Divizia A nu ma uit la altceva pe NTV. Insa ma uit destul de des la Emisiunea lui Doru Braia de pe N24.

#4
Adventure Pal

Adventure Pal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.05.2005
Pacat de investitie, ca a inceput bine. Acum fratiorii nici nu prea au ce vinde, de fapt: sculele sunt luate in leasing, statiile (National si N24) au audiente subunitare, nu au nici cine stie ce mari nume pe piata, iar licentele de emisie nici macar nu sunt terestre, ci pe cablu. Vai de capul lor, dar daca au pus producatori de sucuri sa faca televiziune, asa le trebuie!

#5
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

iar licentele de emisie nici macar nu sunt terestre, ci pe cablu

NTV are licente terestre in cateva orase din tara.

#6
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 eyer, on Mar 13 2006, 16:53, said:

Miliardari de carton... afaceri de carton... televiziuni din confetti... Micula Viorel & Micula Ioan... fââââssss !!
de ce sunt miliardari de carton ? te bazezi pe ceva cand afirmi asta ?
au reusit sa faca una dintre cele mai mari firme romanesti, i-au suflat piata cativa ani la rand companiei coca cola si altele.

#7
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
n24 se pare ca va fi vindut BNS-ului.

national tv ... se gaseste un cumparator ...

favorit tv ... da, va ramine in formatul actual

#8
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Mie imi placea National TV. Pacat, daca ar inchide

#9
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Ar fi foarte bine sa o vanda lui Tiriac , tot vroia el sa aduca RTL in Romania din nou ....

#10
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005
Dar cu National Fm si Favorit Fm ce se va intampla ? Poate o sa vanda din licente la Total Sport Fm care vrea sa devina retea nationala, dar nu cred.

#11
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

 eyer, on Mar 13 2006, 16:53, said:

Miliardari de carton... afaceri de carton... televiziuni din confetti... Micula Viorel & Micula Ioan... fââââssss !!

[ http://www.sfin.ro/pictures/2484_poza_1126301222.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acuma cica asteapta sa umfle sute de milioane de euro/dolari/coroane suedeze/whatever de la statul roman pe care l-au dat in judecata ca a eliminat facilitatile fiscale exact in zona defavorizata unde a investit mega-concernul Micula Bros. - alias Izvorul Min(ci)unilor.

te roade ca nu esti si tu un "miliardar de carton", asa e ?

#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
shobi crezi ca e motiv de mandrie sa fii un asemenea miliardar? sau sa glorifici asemenea oameni?

#13
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

n24 se pare ca va fi vindut BNS-ului

Asta nu stiu daca este legal. Conform legii uniunile sindicale nu cred ca au voie sa aiba in proprietate ziare sau televiziuni proprii. Sau stiu eu prost ?

#14
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
E posibil sa se inchida National Fm?Pai la o asemenea retea nu cred ca se va intampla asa ceva.Ce ziceti?

#15
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Reteaua radio nu o vor vinde...odata cu aceste posturi radio ar disparea si reclama gratuita la produsele bihorene...ori se stie...,,reclama e sufletul comertului,, cu-atat mai mult cu cat e gratuita.
La Radio sunt mai multe statii...care fiecare aduc un venit mai mic sau mai mare dupa caz.Un post radio nu e atat de costisitor precum e unul tv.Cred ca reteaua radio o vor pastra......

#16
_Patrick99

_Patrick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.01.2005
Sau poate o sa vina cineva din afara si o sa cumpere radioul.Se zvonise ca un mare radio din vest ar dori sa vina in romania.hmmmmm

#17
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

 _Patrick99, on Mar 13 2006, 20:11, said:

Sau poate o sa vina cineva din afara si o sa cumpere radioul.Se zvonise ca un mare radio din vest ar dori sa vina in romania.hmmmmm
Chiar acuma sa discutat pe favorit despre situati fratilor si chiar a posturilor.Sper ca ati urmarit si voi .Eu as vrea sa dispara posturile astea 2 si sa ramana macar Favoritul ca este mult mai placut decat postul Etno.Daca se face o balanta intre favorit si etno,cred ca etno este de doi bani.

#18
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 LR, on Mar 13 2006, 20:30, said:

Asta nu stiu daca este legal. Conform legii uniunile sindicale nu cred ca au voie sa aiba in proprietate ziare sau televiziuni proprii. Sau stiu eu prost ?
Atunci cum se face ca in ultimii 2 ani Realitatea TV, Alpha TV, Radio Total, etc. au fost detinute "in acte" de catre Petromservice, unde actionarii erau (la fel, "in acte") sindicalistii de la Petrom? Intreb si eu, ca nici eu nu stiu exact. Poate ai tu dreptate. Dar s-a scris in presa ca BNS este interesat de achizitionarea N 24.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate