Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Alpine Tour 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Dar fiind rozalii sunt chiar drăgălaşi.


Sănătate şi tcb !

#56
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
@Brainie - absolut incantator si elegant povestit.

Felicitari pentru frumoasa excursie !... Posted Image

#57
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010
@Brainie, frumos circuit ati facut si o gramada de locuri faine ati vazut. Vad ca va plac vacantele astea mai elaborate. Ceva in genul (doar ca fara orasele mari) am facut si noi in 2018.  Din pacate n am ajuns la Vaduz pt ca ploua si am zis ca nu are sens. Nu stiu ce e mai frumos, Dolomitii sau Alpii elvetieni...
Da, elvetienii iriga pasunile la greu. :)

#58
it_is_me

it_is_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 11.02.2006
Felicitări pentru vacanță și pentru detaliile prezentate. Ai făcut un super road-trip! Cam ce buget total orientativ ar fi  necesar?

#59
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
Fără 3000-3500 nu te gândi. Pe mine m-a costat mai puțin fiindcă am economisit cazări și mâncare. Depinde și de pretenții, obiceiuri (cât, cum, unde mânânci și dormi). Dar poți să-ți estimezi bugetul fiindcă cam toate costurile le găsești pe net (combustibil, taxe auto, cazări, obiective turistice), mai puțin mâncatul, unde sunt limite mai largi.

#60
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007

View PostBrainie, on 18 octombrie 2019 - 12:08, said:

Pentru drumul de întoarcere l-am ales pe cel prin pasul Furka. Până să înceapă urcarea se merge destul prin valea Ronului și prin sate și văi. Casele din sate sunt predominat maro, iar unele din ele sunt așezate la colțuri pe pietre rotunde; n-am înțeles de ce, nici cum e asigurată stabilitatea. Din păcate nu am decât o poză cam neclară (din mers), iar mașinuța google n-a trecut pe acolo. Dacă are cineva fotografii cu casele astea, îl rog să le încarce aici.

Uite că am avut noroc, și pot să pun o poză cu case asemănătoare (din altă zonă). Mulțumiri @camelia19 - de la ea am furat poza.

Attached File  Capture.JPG   216.65K   10 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate