Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Batwoman (2019)

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019
Hai sa va zic o parere dupa primele 2 episoade.

1 - Este vina barbatilor, bulangiul de Batman a plecat de cativa ani, imi pare stupid cum se subliniaza asta ca i-a parasit si ca ei au nevoie de o femeie sa-i salveze.
2 - Efecte speciala de buget.
3 - Ce stupid este facut costumul.
4 - Antrenament, a invatat sa zboare, manuieste armele, totul in cateva secunde.
Ala a modificat repede costumul, a transformat costumul lui batman in costumul ei.
Pe ce dracu de logica se face treaba asta?
Sunt cateva faze interesante in serial dar este facut zob de mesajele cretine din film. Iei aia este casatorita, iei, batman este lesby.

Tatal ei este de vina pentru toate, are  2 fete(3 cu asiatica), deci THE FUCK!

Am vazut desenele animate batman(si pe cele vechi, si pe cele cu justice league, si pe cele cu batman cand este tanar sau cand a predat stafeta pustiului), toate au la baza ceva cu antrenament, avansat, personajul. Tipa a sarit de pe o cladire, totul se invata repede.

Si mai este chestia ca nu se leaga aspectul ei, ce dracu scrie WOAMN dar ea este copila, este fata aluia, de ce dracu nu au scria BatGirl, asta sa atraga ciudate dalea cu ganduri de barbati is de vina pentru tot.

Si partea legata de aspect
Attached File  batwoman-cw.jpg   507.89K   27 downloads
Si cum arata in prezentarea serialului
Attached File  batwoman-ruby-rose-1549381420.jpg   134.82K   27 downloads

Si mai are rost sa zic ca sta cocosata si cu capul intr-o parte?

Deci o sa se faca roscata.

#38
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu am fost ieri la Maleficent și am rămas surprins că au ales că un personaj feminin sa fie ăla rău și ceilalți personaje bune inclusiv bărbați în roluri de personaje bune
Incepe sa se clatine corectitudinea politică din interiorul Disney?

#39
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Și aici avem o femeie personaj negativ. Ba chiar 2. S-au mai temperat și ei, însă cam ca la STD. Nu mai spun direct, ci pe ocolite așa. Încearcă... Serialul are totuși 3.2 nota, cu toate eforturile. Rar vezi ceva de genul.
Singurul lucru care îmi place la filmul ăsta, este Alice. Dar cum e cucu, ar trebui nici ea.

#40
Faustine

Faustine

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.12.2019
Imi place doar personajul negativ. In rest cam plictisitor.

#41
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
buurati-va...cum s-au unit "multiversurile" acum batwoman e prietena buna cu supergirl. si ce-i mai interesant e ca supergirl are o sora lesbiana :)

#42
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Aceeasi treaba ordinara cu Terminator Dark Fate... am crezut ca ma uit la o telenovela spaniola...

#43
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
pai na...politically corectness

#44
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
That sucks ! la fel au stricat si Star Wars... astia chiar nu se uita ce note le dau oamenii pe imdb etc... ?

#45
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Vedeti voi de ce ma uit eu la filme vechi de dinainte de anii 60?
Ca sa nu o iau razna de la atata jegosenie ce fac astia cu filmele in ziua de azi

Edited by I2O, 18 January 2020 - 00:16.


#46
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
las ca nici alea nici '60 nu's lapte si miere :) pe mine ma umfla rasul cand vad efectele sau replicile alea siropoase

ps: l-au bruscat cu finalul si pe asta din cauza covid?

#47
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Clar ca din cauza de Covid. Acum sa vedem pe cine baga in locul lui Ruby Rose, ca aia si-a luat jucariile si a plecat.

#48
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
pe bune? sper ca una mai "apetisanta"

ps: acu vad ca ruby a jucat si in triplu x si jhon wick...prolifica fata

#49
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Ruby Rose pleaca dupa primul sezon, parerea mea e ca va fi spre bine.

Mi-e simpatica actrita in filmele de actiune in care e nevoie de o femeie dura in rol secundar, dar in Batwoman e neconvingatoare. Nu imi inspira nimic in afara de plictiseala de cate ori apare pe ecran.

N-am idee daca scenariul urmareste ceva benzi desenate din anii '60, dar asta e nivelul de inteligenta la care opereaza.

Initial a fost interesant misterul cu Alice, dar dupa ce am aflat tot ce era de aflat a murit serialul.

Nici in crossover nu i-am simtit prezenta.

Bat man are niste calitati, e om de stiinta, cercetator, om de afaceri, are un trecut tragic, mai multe lucruri il fac real si interesant. Batwoman e o tipa lezbiana plictisita.

Edited by Mizu, 24 June 2020 - 14:55.


#50
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Mi s-a părut mereu că au ales-o pentru că o prindea bine rău masca. Atât.

#51
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
a revenit. chiar nu se mai gasesc femei albe care sa stie karate in gothamu ala?? :)

#52
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
S-ar gasi si femei albe, dar e mai usor sa gasesti o asiatica deoarece toti asiaticii se nasc cunoscand kung-fu.

#53
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004
Costumul ala se pare ca trage la lesbiene...

#54
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
eu zic ca au continuat cat de cat decent, sper ca noua bw sa nu fie lesbiana! :))
putin cam trasa de ureche faza cu no body but suit, dar no, treaca-vino, n-a fost vreo capodopera nici primu sezon :)
pare cat de cat ok noul personaj, are poveste cat de cat ok in spate pt a deveni supererou. sa vedem, ii mai dau o sansa

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate