Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Emisiuni romanesti de calitate

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
limonfire

limonfire

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 25.09.2019

View Postprimuministru, on 06 octombrie 2019 - 10:10, said:

Sa mentionam si Horoscopul cu Nety Sandu, Gazda Perfecta  si Te vreau langa mine !
Emisiuni de o mare calitate.
Ma trollezi cumva?Posted Image

Eu am enumerat emisiunile cele mai de calitate la ora actuala.
Inteleg ca va uitati doar la emisiuni americane, si eu ma uit, dar am enumerat toate astea pentru romanii care nu cunosc engleza.

Ca veni vorba, vad ca nu spuneti nimic despre posturile Digi.

Edited by limonfire, 06 October 2019 - 10:14.


#20
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postwagmich, on 05 octombrie 2019 - 23:24, said:

Daca ai probleme cu a intelege ce citesti sau cu gramatica, sunt foarte calitative emisiunile romanesti. Si asa au aparut manelele si manelistii.Pentru oameni normali, sunt cam gunoaie.
Si ce fac oamenii normali,ca tine?Stau pe forum ? ;)

Starea natiei e chiar foarte ok.Relaxant,chiar.

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004

View Postsandel1, on 06 octombrie 2019 - 08:23, said:

super speed îi emisiunea aia cu ăia doi hipsteri super enervanți și care nu se pricep la mașini?

Decomadată văd că ăştia 2 sunt. Mă întreb cum de i-a lăsat Ţiriac să conducă maşinile alea.
Cred că unul dintr ei e şi la maşina asta. Niciunul dintre ei nu are talent (îmi amintesc emisiunile auto de pe vremuri, unde erau prezentatori mult mai calitativi). În domeniul auto, atât "pe sticlă" cât şi în vlogguri se pare că mai toţi de la noi sunt foarte enervanţi. La I.T. nu mă pricep chiar aşa de bine ca să ştiu cât de obiectiv e cel cu "Zona"


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TQ1BHucN7k8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ep1rLUPgiS0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
limonfire

limonfire

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 25.09.2019

View Postdjl, on 06 octombrie 2019 - 10:37, said:


La I.T. nu mă pricep chiar aşa de bine ca să ştiu cât de obiectiv e cel cu "Zona"



De la un timp s-au lasat de telefoane chinezesti si reclame proaste la PC GARBAGE  si au inceput sa faca reportaje interesante.
A devenit o emisiune tot mai buna.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-MVx3tNOw3M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nxPMrVBfvCY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by limonfire, 06 October 2019 - 11:20.


#23
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View Postutopium, on 06 octombrie 2019 - 00:37, said:

Nu ma uitam pentru Iantu la emisiune, ci pentru intrebari. N-am nici o problema cu Teo Trandafir, mi se pare ok si ea, ce mi se pare aiurea e ca emisiunea e pusa la ora 23. Bine, o inregistrez de multe ori si ma uit cand am vreme, dar tot mi se pare ca se pierde mult public potential din cauza orei la care e programata.
Nu pierde nimic Dintr-o emisiune digerabila, au reusit sa faca un rahat, care ocupa degeaba grila. Cand o vezi pe teo cum se screme sa traga de timp, doar asa ca sa treaca,......

View Postlimonfire, on 06 octombrie 2019 - 10:14, said:

Ma trollezi cumva?Posted Image

Eu am enumerat emisiunile cele mai de calitate la ora actuala.

Parerea ta, ca calitate. La nivelul tau de intelegere. Si la nivelul tau de pretentii, functie de nivelul de cultura generala.
Dar sa stii ca exista si alte nivele, alte cunostinte, alte pretentii,.....Si mai sus si mai jos de baremurile tale.

Edited by wagmich, 06 October 2019 - 11:25.


#24
limonfire

limonfire

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 25.09.2019

View Postwagmich, on 06 octombrie 2019 - 11:28, said:



Parerea ta, ca calitate. La nivelul tau de intelegere. Si la nivelul tau de pretentii, functie de nivelul de cultura generala.
Dar sa stii ca exista si alte nivele, alte cunostinte, alte pretentii,.....Si mai sus si mai jos de baremurile tale.



Vezi ca vorvbesti cu cineva care mananca documentare History si NATGEO  la micul de jun.
Iar la cina mananc Crash Course si Kurzgesagt, plus o varietate de canale You Tube despre istorie,  stiinta si gaming.

#25
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Ce spun românii :)

#26
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru mine ar fi

[ https://www.amosnews.ro/sites/default/files/styles/large/public/pictures/Stiri/Stirea-zilei/TVR-Mira-revizie-tehnica.jpg?itok=nekA5IGi - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din pacate au scos-o din grila de programe :(

#27
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Dar ce folosesc acum în loc de miră?   :blink:

Apropos de ce am postat în postul #21, cică primul automibil ale cărui componente au fost produse în fabrica în care a fost şi asamblat. M-aş mira să fi fost primul de genul.

Edited by djl, 07 October 2019 - 10:25.


#28
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View Postwagmich, on 06 octombrie 2019 - 11:28, said:

Nu pierde nimic Dintr-o emisiune digerabila, au reusit sa faca un rahat, care ocupa degeaba grila. Cand o vezi pe teo cum se screme sa traga de timp, doar asa ca sa treaca,......
Asa facea si Iantu, chiar cand era emisiunea la Prima. De asta nu m-a atras niciodata prea mult. Formatul e prea monoton si sunt prea putine intrebari intr-o emisiune. La fel e si la Zidul pe A1 (nu stiu daca mai exista emisiunea aia, am vazut un episod si era sa ma ia somnul :ciocan:)

Teo n-a schimbat nimic esential. In plus nu trebuie misai sa stie ea raspunsurile, ca le are pe monitor. Trebuie doar sa intretina atmosfera.

View PostCinevadragsiiubit, on 06 octombrie 2019 - 17:29, said:

Ce spun românii Posted Image
Asta e fain ca joc, merge sa "omori timpul" dupa-masa. Dar mi-ar placea totusi un concurs de cultura generala in locul lui, ceva dinamic gen Questions pour un champion.

#29
kamikaze41

kamikaze41

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.11.2019
Calitatea emisiunilor a scazut enorm de mult si la televiziunile occidentale in ultimii ani, nu doar in Romania.

Televiziunea americana asa cum a fost prin anii 50-80' nu o sa mai fie niciodata de calitate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate