Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Recuperarea unor date Whatsup

  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut!

Sper sa fie bine postat, nu stiam unde mai exact, am zis ca apartine de telefon, probabil.

Sa va spun asa pe scurt sa intelegeti:
Acuma o satapamana mi s-a stricat telefonul iphone xs, l-am dus la reparat, mi-au dat altul nou nout, l-am instalat, am dat sa faca backup din icloud, toate aplicatiile/poze/mesaje etc, s-au instalat, mai putin la whatsup, de ce  zic de whatsup, ideea e ca acolo am ceva fisiere/documente de la casa trimise de la cineva, si am nevoie de ele sa le am, problema ca tot timpul cand instalez whatsup-ul si dau "Recuperati" se incarca putin si apoi imi spune "Nu s-a putut restaura istoricul conversatiilor" si tot asa...
Pana sa-mi vina telefonul respectiv, am folosit alt telefon, acolo cand am facut chestia asta  cu backup-ul mi s-a luat totul din prima, initial nici nu am observat,doar m-am trezit ca am totul exact ca pe celalalt, dar telefonul ala, culmea, a murit deodata FIX !!!(nu se mai aprinde, nu stiu ce are, Iphone 6) in ultima zi cand mi-a venit acesta.

Deci, credeti ca exista vreo posibilitate sa-mi recuperez datele de pe icloud=> Whatsup, faza e ca backup clar are in icloud la whatsup, ca pe celalalt a s-a facut, dar nu vrea sa mi le bage pe asta, nu inteleg...

M-am gandit ca daca as da o restaurare la telefon din nou totala, iar apoi ii dau sa faca backup-ul iara din icloud ar merge, dar nu stiu....

Attached Files


Edited by Calypsso, 04 October 2019 - 11:12.


#2
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Tocmai mi-am bulit telefonul din nou cred, am incercat sa fac ultima chestia ce am spus'o, sa ii dau un restore, am intrat itunes, am dat restore iphone, a inceput sa prepare instalarea, telefonul a intrat in restore mode, si in itunes, cand sa inceapa reinstalarea imi da eroare, iar telefonul ramane asa, nu se incarca super, tre' sa ma duc cu el iara acuma la astia, toate astea pentru o prostie de aplicatie.

Attached Files


Edited by Calypsso, 04 October 2019 - 11:35.


#3
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
cel mai recomandat este sa mergi de unde ai luat telefonul si sa le spui lor problema.sigur il vor trimite in service pt ca este in garantie

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ce este aia Whatsup?Posted Image

#5
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 11.03.2010
Daca iei un laptop cu windows si tu il stergi, mergi la garantie?
Da-i restaurare din dfu apoi vezi daca e de garantie.


View PostCalypsso, on 04 octombrie 2019 - 11:35, said:

tre' sa ma duc cu el iara acuma la astia, toate astea pentru o prostie de aplicatie.

Am convingerea ca problema e in alta parte, nu la program/aparat.

Edited by trandafirdoru, 04 October 2019 - 11:49.


#6
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Posthelen76, on 04 octombrie 2019 - 11:38, said:

cel mai recomandat este sa mergi de unde ai luat telefonul si sa le spui lor problema.sigur il vor trimite in service pt ca este in garantie
În service că ce ?

View PostCalypsso, on 04 octombrie 2019 - 11:35, said:

Tocmai mi-am bulit telefonul din nou cred, am incercat sa fac ultima chestia ce am spus'o, sa ii dau un restore, am intrat itunes, am dat restore iphone, a inceput sa prepare instalarea, telefonul a intrat in restore mode, si in itunes, cand sa inceapa reinstalarea imi da eroare, iar telefonul ramane asa, nu se incarca super, tre' sa ma duc cu el iara acuma la astia, toate astea pentru o prostie de aplicatie.
Bagă-l în DFU (goagăl it) și dă-i restore .

#7
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Am incercat cu DFU, dar nu vrea sa ia, nu inteleg, pentru ca mie acuma imi apare pe ecran doar  asa:
Sau cum se intra in DFU mai exact pe un xs?in stadiu asta...

Attached Files


Edited by Calypsso, 04 October 2019 - 11:56.


#8
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Asteapta sa-l legi la un calculator cu iTunes unde esti tu logat, pentru a face restore.

Edited by mannick, 04 October 2019 - 12:24.


#9
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018

View Postarab, on 04 octombrie 2019 - 11:43, said:

Ce este aia Whatsup?Posted Image
Whatsapp dar asa s a obisnuit lumea sa scrie Whatsup

View Postgenius, on 04 octombrie 2019 - 11:51, said:

În service că ce ?

Bagă-l în DFU (goagăl it) și dă-i restore .
sa i repare softul .

#10
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Am rezolvat, nu stiu cum, dar am rezolvat, nu mai imi trebuie nimic.
Imi stric telefonul pentru o aplicatie.

#11
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

View PostCalypsso, on 04 octombrie 2019 - 12:28, said:

Am rezolvat, nu stiu cum, dar am rezolvat, nu mai imi trebuie nimic.
Imi stric telefonul pentru o aplicatie.

iti strici telefonul pentru ca nu astepti sa primesti un raspuns la o intrebare, ai luat si ai facut de capul tau, desi nu ai habar. nu aplicatia este vinovata, ci utilizatorul. aparent unele telefoane sunt prea sofisticate pentru unii Posted Image

Edited by Vladuut, 04 October 2019 - 12:43.


#12
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011
Ca e deschis subiectul, va lasa companiile sa discutati secrete de servciu/etc (s trimiteti date confidentiale etc) pe whatsapp, fara vreo politica prealabila? Thanks. Am vazut dropbox folosit asa...

Edited by aaaa4567, 04 October 2019 - 13:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate