Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum e cu 'sistem' la casa pariurilor?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019
Buna la toti. A mai incercat cineva sa-mi explice dar nu am inteles exact, cica e vrajeala. Deci la casa pariurilor e bilet simplu si sistem. Sistemul ala iti da voie sa pierzi cateva meciuri de pe acel bilet castigil fiind mai mic de fiecare data.
Sa zicem ca pun 6 meciuri pe bilet de 10 lei. Si aleg toate optiunile 1/6 2/6 3/6 4/6 5/6 in afara de 6/6 pt ca sunt sigur ca nu le iau pe toate. La castig eventual imi arata 49.42 lei. Asta inseamna ca daca imi iese 1 meci de pe bilet iau aia 49 de lei, daca imi iese 2 meciuri tot 49 lei, daca imi ies 3 meciuri tot 49,etc
Asta inseamna ca orice ar fi eu tot castig 49 de lei?
Sau nu inteleg eu acest 'sistem'? Va rog sa-mi explicati ca la prosti.

#2
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
Pana la urma o sa intelegi.
Doar ca vei pierde cam tot ce ai.

#3
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postromvic, on 03 octombrie 2019 - 14:48, said:

Pana la urma o sa intelegi.
Doar ca vei pierde cam tot ce ai.

Tot ce am? Adica 10 lei. Nu e mare lucru daca pierd 10 lei dar totusi daca nu stii nu raspunde ca nu ajuti pe nimeni.

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 11.08.2003
Daca imi aduc aminte, parca suma afisata era castigul maxim. Daca nu ies niste cote se scade din aia.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
10 lei de fiecare dată.

#6
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
49 e suma daca prinzi toate. cu cat mai putine, se imparte.
pe bilet trebuie sa scrie macar minim si maxim

#7
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postpastel3005, on 03 octombrie 2019 - 14:58, said:

49 e suma daca prinzi toate. cu cat mai putine, se imparte.
pe bilet trebuie sa scrie macar minim si maxim

Pai daca prind toate 6 iau 188 de lei dar ce rost ar mai avea din moment ce scrie 1/6 nu 6/6.
Am impresia ca nici voi nu prea stiti sa raspundeti.

Voiam sa-mi raspunda cineva pe indelete cu exemple si tot.

#8
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Vei plati bilete independente de cate 10 lei in functie de numarul de meciuri si de tipul de sistem ales.

Daca ai 6 meciuri pe bilet si joci sistem 3 din 6, sa spunem, vei avea mai multe bilete independente de combinatii de cate 3 meciuri pe fiecare bilet

Astfel, la sistem 3 din 6 ai combinari de 6 meciuri luate cate 3 pe bilet, adica 6!/(3!x3!), adica 20 de bilete de cate 10 lei...
La 3/5 ai 10 combinatii adica 10 bilete independente.

Deci, tu chiar daca joci un bilet unificat (un singur bilet) aplicand sistemul, platesti pentru toate biletele independente din sistemul respectiv, pentru ca calculatorul le combina intre ele.

Edited by Kres, 03 October 2019 - 15:11.


#9
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostKres, on 03 octombrie 2019 - 15:09, said:

Vei plati bilete independente de cate 10 lei in functie de numarul de meciuri si de tipul de sistem ales.

Daca ai 6 meciuri pe bilet si joci sistem 3 din 6, sa spunem, vei avea mai multe bilete independente de combinatii de cate 3 meciuri pe fiecare bilet

Astfel, la sistem 3 din 6 ai combinari de 6 meciuri luate cate 3 pe bilet, adica 6!/(3!x3!), adica 20 de bilete de cate 10 lei...
La 3/5 ai 10 combinatii adica 10 bilete independente.

Deci, tu chiar daca joci un bilet unificat (un singur bilet) aplicand sistemul, platesti pentru toate biletele independente din sistemul respectiv, pentru ca calculatorul le combina intre ele.
De parca nu stiu persoane care au pus si nu e asa...

#10
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostArlechinohh, on 03 octombrie 2019 - 15:23, said:

De parca nu stiu persoane care au pus si nu e asa...

Tu vrei sa pui un sitem in care sa-ti iasa si cu 1 si cu 2 si cu 3 si cu 4 ... etc..  Iti dai seama ca un astfel de sistem exista dar el presupune tot bilete independente.. deci banul tot il scoti.

Se poate paria si in felul asta dar vei avea bilete intre multe si foarte multe.. la 6 meciuri.. ca sa prinzi toate combinatiile pe bilet..

Deci nu te scoti

Citeste si pe aici daca vrei sa intelegi.

https://pariurix.com...la-pariuri.html

#11
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006

View PostArlechinohh, on 03 octombrie 2019 - 14:28, said:

Sa zicem ca pun 6 meciuri pe bilet de 10 lei. Si aleg toate optiunile 1/6 2/6 3/6 4/6 5/6 in afara de 6/6 pt ca sunt sigur ca nu le iau pe toate. La castig eventual imi arata 49.42 lei. Asta inseamna ca daca imi iese 1 meci de pe bilet iau aia 49 de lei, daca imi iese 2 meciuri tot 49 lei, daca imi ies 3 meciuri tot 49,etc
Asta inseamna ca orice ar fi eu tot castig 49 de lei?
Sau nu inteleg eu acest 'sistem'? Va rog sa-mi explicati ca la prosti.
Daca pui suma totala de 10 lei pe un bilet care are toate optiunile, tu de fapt joci asa:
1 bilet cu 6 meciuri
6 bilete cu 5 meciuri
15 bilete cu 4 meciuri
20 bilete cu 3 meciuri
15 bilete cu 2 meciuri
6 bilete cu 1 meci
In total, 63 de bilete, pe fiecare miza fiind 0.138 lei (10 lei din care scazi aia 15% taxa de pariuri si suma ramasa o imparti la 63).
Daca ti-ar iesi toate 6 meciurile, in total ai castiga cei 49 lei. Daca iti ies 5 meciuri castigi pe biletele care contin doar meciurile alea, s.a.m.d.

#12
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Daca ai timp cand mergi la agentie pune un pariu la loto ,,, la keno 20/80 cu miza un leu si joaca sistem ... 4 din 6 sau 2 din 3 si iti apare pe bilet clar daca joci sistem cat este castigul.Cum scade sau creste castigul in functie de sistem.Daca joci simplu sa zicem patru din patru : pui patru numere si ies toate patru castigul este undeva la 280 lei.Daca pui sistem chiar daca ies toate patru castigul este mult mai mic, adicatelea daca alegi 3 din 4 la 60 lei, 2 din 4 la  13 lei iar daca alegi 3/4 si 4/4 si ies toate cele patru undeva la 110 lei.
Nu sa poate ca persoana de la agentie daca intrebi sa nu iti permita o simulare ... te uit pe ecran cand bifeaza sistemul care este castigul.
Daca este aglomerat pa sfarsit de saptamana alege o zi de luni, marti sau miercuri *fara cupe europene si intreaba : nu sa poate sa nu aiba rabdare doua, trei minute si sa faca o simulare fara sa scoata biletul.

#13
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu exista bilet la pariuri sportive pe care sa dai 10 lei si sa joci zeci de combinatii pe el.  La pariurile sistem, chiar daca joci un singur bilet ai, de fapt, mai multe bilete separate fiecare cu cate o miza si o cota, deci practic trebuie sa bagi minim 5 lei pe bile x 20 bilete = 100 lei iar castigul e crescator proportional cu cate meciuri ies, existand un minim pe bilet in functie de sistemul jucat 3/5, 4/6, etc. adica daca nu ai prins minimul de meciuri castigi o laye.

#14
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View PostArlechinohh, on 03 octombrie 2019 - 14:28, said:

Asta inseamna ca orice ar fi eu tot castig 49 de lei?
Sau nu inteleg eu acest 'sistem'? Va rog sa-mi explicati ca la prosti.
Ok, iti explic eu cum ai cerut: nu-i vorba de castig aici, ai sa pierzi tot si o sa te ratezi.

#15
mcdima

mcdima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2007
E pe formula combinarilor la matematica. Daca spre exemplu ai luat 8 meciuri din 10 si ai pariat 10 lei. Matematic sunt posibile 45 de combinari. Astfel tu vei avea 45 de bilete cu opt meciuri, fiecare cu mize de 0.22 lei (10lei/45). Daca iti ies toate cele 10 meciuri, atunci vei avea 45 de bilete castigatoare. Daca iti ies doar 9 meciuri, atunci vei avea 35 de bilete castigatoare. Daca iti ies doar 8 atunci vei avea doar un bilet castigator miza de 0.22 lei. Sper sa fie corect dpdv matematic !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate