Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Surface Duo

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008
Greu de gasit aria corespunzatoare, produs Microsoft, sistem Android, e si tel si tableta
Recunosc ca sunt impresionat.

Ce credeti?




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kU78s9ExFFA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cat vine kilu ?

#3
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008

View PostPaz, on 02 octombrie 2019 - 22:59, said:

Cat vine kilu ?
probably come in around the $1,000
https://www.shacknew...pre-order-guide

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
1000 nu e mult, atata sunt flagships (S10, iPhone, Note 10, Huawei Mate Pro, etc).

Ce sa zic... sunt surprins. Eu unul folosesc launcherul lor de cateva luni de cand am trecut la android. As zice ca e cel mai complet mai ales daca folosesti si serviciile lor.

Si overall, arata mult mai bine, si conceput ca OS mai bine, decat Samsung Fold.

E bine ca nu mi-am luat Galaxy Tab 6, ca-mi place jucaria de la inceputul filmuletului, Neo.

Ei au integrat oricum Windows cu Andoid, cel putin cu samsung. Am toate deviceurile conectate.

la Neo inca nu mi-am dat seama daca e Android sau o noua versiune de Windows. Dar overall, de cativa ani, chiar imi place directia MS.

Edited by Lex404, 03 October 2019 - 00:17.


#5
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,329
  • Înscris: 28.07.2008

View PostLex404, on 03 octombrie 2019 - 00:11, said:

1000 nu e mult, atata sunt flagships (S10, iPhone, Note 10, Huawei Mate Pro, etc).

Ce sa zic... sunt surprins. Eu unul folosesc launcherul lor de cateva luni de cand am trecut la android. As zice ca e cel mai complet mai ales daca folosesti si serviciile lor.

Si overall, arata mult mai bine, si conceput ca OS mai bine, decat Samsung Fold.

E bine ca nu mi-am luat Galaxy Tab 6, ca-mi place jucaria de la inceputul filmuletului, Neo.

Ei au integrat oricum Windows cu Andoid, cel putin cu samsung. Am toate deviceurile conectate.

la Neo inca nu mi-am dat seama daca e Android sau o noua versiune de Windows. Dar overall, de cativa ani, chiar imi place directia MS.

It runs a new version of Windows called Windows 10X

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WrR5KApQnsg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Atreides7, 03 October 2019 - 00:44.


#6
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Sa vezi acum "graurii" .... ca nu le mai ajungea ca stateau cu tableta la ureche, acum au sansa sa mai deschida si ei o carte...

#7
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
In comparatie cu Galaxy Note 10 si Xiaomi Mi Mix alpha...pare primitiv. Tot respectul pentru eforturile care le-au depus cu surface, dar respectivul terminal sincer aduce aminte a Nintendo 2DS, e un design nereusit.
Trebuie vazut cum se prezinta acele hingeuri la eventuale teste de stres mecanic, sunt multi factori care trebuiesc luati in calcul. Eu unul nu cred ca aceste telefoane foldable au un viitor, crezul meu esta ca modelul revolutionar impus de Xiaomi Mi Mix Alpha va fi adoptat de intreaga industrie, acolo s-a facut un mare salt inainte in privinta designului si pare totodata ceva mult mai robust decat Galaxy Fold.

Edited by doxan, 03 October 2019 - 01:04.


#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
una e sa "indoi" din balamale, ca orice laptop de altfel, alta e sa indoi ecranul cum e la fold. asadar comparatia ta este mai mult decat fortata, e chiar pe langa.

la xiaomi, desi pare futurist, nu il vad si practic. ramane doar atat, futurist. desi e o chestie de gusturi, cred ca timpul imi va da dreptate.

#9
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostDany_Darke, on 03 octombrie 2019 - 01:34, said:

una e sa "indoi" din balamale, ca orice laptop de altfel, alta e sa indoi ecranul cum e la fold. asadar comparatia ta este mai mult decat fortata, e chiar pe langa.

la xiaomi, desi pare futurist, nu il vad si practic. ramane doar atat, futurist. desi e o chestie de gusturi, cred ca timpul imi va da dreptate.
xiaomi vine in decembrie la 3000 de dolari bucata
nu o sa prinda niciodata la public, un telefon trebuie sa fie practic, nu bibelou

Surface Neo pare finut

#10
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
vorbiti de 2 lucruri diferite:

neo e o tableta de 9 inch, arhitectura intel, ruleaza windows.
doue mult mai mic, 5.6 inch, ruleaza android. are procesor snapdragon 855 in acest prototip.

vor exista pe piata la finele anului 2020 (stia veorica ceva :)  )

Ambele sunt prototip, pana la lansare eu cred ca se vor schimba substantial.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/omyZvH7aMtg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

eu zic ca al doua sau a treia iteratie va fi ceva f. interesant.

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,567
  • Înscris: 15.06.2004
Mda, deja am deschis si eu topic dar pe aria de Alti producatori de telefoane...
O sa-l sterg.

#12
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
E bine ca a lamurit cineva problema Neo si Duo sunt prototipuri care se vor lansa candva in 2020 probabil .
Ce lanseaza MS anul acesta sunt doar Surface Pro, ProX , Laptop 3 si castile wireless.
Ar fi mai interesant sa discutam de Pro X ceva palpabil anul acesta.

#13
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Oamenii astia sunt destepti, Microsoft cred ca va scoate acest telefon foldabil care se poate transforma usor in tableta si va oferi variante cu sistem de operare Android sau Windows, in functie de model, probabil ca au rezolvat deja problemele hardware si urmeaza sa atace pe segmentul mid-hi si business.

Edited by spooky51, 03 October 2019 - 08:01.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate