Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Discuții despre boxul Mondial profesionist

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Am tot urmărit pe aici topicurile și am observat că nu există un topic specializat de această natură astfel că am decis să deschid un topic de discuții despre boxul profesionist dar și amator profesionist

În topic mi-am propus pe lângă discuții să vin cu știri despre lupte pentru centurile mondiale, știri generale despre box și multe multe alte subiecte despre ceeace înseamnă boxul.

In acest weekend capul de afiș în boxul Mondial o reprezintă meciul dintre pugilistul kazah gennady golovkin și ucraineanul Sergiy Derevyanchenko pentru centurile mondiale vacante IBF și IBO la categoria mijlocie.

#2
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pe ce canal se da?

#3
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Din păcate la noi în Romania nu se va vedea..

Ultimul meci de box transmis în România a fost meciul pierdut de către Cristian Ciocan cu Luis Ortiz la categoria grea. Meciul a fost transmis de către ProTV în primăvara acestui an.

Meciul dintre golovkin și Sergiy Derevyanchenko va fi produs de către platforma DAZN



#4
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Toate meciurile astea au un ,,Don King,,in spate.  Cred ca am zis tot.Valabil si la alte sporturi!

#5
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
La WBC cand este lupta?

#6
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Campionul Mondial WBC jermall charlo va boxa cu Dennis Hogan în data de 7 decembrie anul curent pentru titlul Mondial WBC la categoria mijlocie.

#7
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Lista cu toți campionii Mondiali poate fi vizualizată în linkul de mai jos

https://www.espn.com...-champions-list


https://www.google.c...ember-2019/amp/

Edited by AaronRodgers1993, 02 October 2019 - 22:05.


#8
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
toata copilaria si adolescenta ma uitam la box cu sufletul la gura. ma trezeam diminetile sa il vad pe Doroftei cum e furat ca in codru cu Spadafora dupa ce l-a batut fara drept de apel samd.
am renuntat sa ma mai uit dupa meciul dintre De la Hoya si Mayweather, atunci cand argentinianul a facut meciul vietii si l-a batut, dar decizia a fost in favoarea lui May. acela a fost ultimul meci de box urmarit, am considerat ca au manjit si acest sport.

#9
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Primii mei pași în boxul profesionist ca telespectator îl reprezintă meciul lui Doroftei cu Raul balbi de pe 5 ianuarie 2002 pentru titlul Mondial la categoria ușoară în versiunea WBA care pur și simplu m-a fascinat modul cum boxa un meci încheiat printr-o decizie împărțită 2 la 1 pentru Mosul astfel că pentru a spulbera orice fel de urma de îndoială i-a oferit revanșa lui balbi astfel că după 5 luni Doroftei îl spulberă în meciul revanșa cu o decizie în unanimitate pentru Doroftei imi aduc aminte că stăteam copil fiind pe Marius Tucă show unde comentau si analizau îndelung partida lui Mosu din America..dacă îmi aduc aminte bine meciurile alea ambele au fost transmise de ProTV..după care a venit marele meci de unificare cu Paul spadafora unde moșul a bătut la spadafora ca la turci și cum spune colegul de mai sus rezultatul indubitabil trebuia să fie o decizie în unanimitate pentru Doroftei.. vine acel cântar nenorocit iar cariera lui Doroftei se părea a fi încheiată..revine și urcă în greutate la super ușoară și dă peste stâncă Arturo gatti pentru.titlul Mondial wbc iar acesta este făcut KO iar aici se încheie cariera lui la profesioniști

#10
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Charlie Edwards, campion Mondial în versiunea WBC la categoria muscă (flyweight) vacanteaza centura pe care o deține și urcă în categorie la super-flyweight (super muscă - 52 kg)

#11
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
https://www.sport.ro...bani-decat.html Ruiz vs Joshua, sambata, in direct, PRO TV

Edited by robert90bh, 05 December 2019 - 16:00.


#12
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
Anthony Joshua vs. Kubrat Pulev, în această seară, în direct pe DAZN.

Edited by robert90bh, 12 December 2020 - 17:49.


#13
yany29

yany29

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.12.2019
Meciul de box Manny Pacquiao v Conor McGregor se transmite si la noi daca stie cineva? Pe 31 Decembrie ora 14

#14
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Unde ai văzut anunțul că se luptă manny cu conor

Au fost niște zvonuri însă nimic mai mult

#15
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
Super gală de box în această seară în direct și exclusiv pe Voyo de pe Tottenham Hotspur Stadium.
Două meciuri la categoria grea pentru titlul mondial. De la ~23:30 main eventul Tyson Fury vs Derek Chisora pentru centura WBC. De la ~22:00 Daniel Dubois vs Kevin Lerena pentru centura WBA Regular.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate