Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Cu masina spre slovenia

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005

View Postalecsus27, on 10 iulie 2020 - 22:10, said:

Ai trecut spre Romania, nu dinspre, or <portofeu> nu e Ăźn situația ta, deci i se aplica (ultimul update 8 iulie) ceea ce scrie Ăźn link-ul de la #33.
Nu-i control între Ungaria si Slovenia. Nimic. Controale sunt la frontiera cu Italia, Austria si Croația.
Slovenia are si Franta pe lista portocalie.

#38
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005
Am verificat ce ai zis cu update-ul pe 8 iulie, ca sa tranzitezi ai nevoie de acte doveditoare ca locuiești/lucrezi unde vrei sa mergi.

#39
balauru_zumzum

balauru_zumzum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.11.2005

View Posthustyus, on 03 octombrie 2019 - 16:20, said:

Din dorinta mea de a fii cat mai sigur de transport, am gasit cateva firme ce asigura asistenta rutiera internationala, care au anumite beneficii si as vrea sa stiu daca le-a folosit cineva sau poate sa imi recomande una mai de incredere?
Eu am vazut pe internet ceva cu 9695 sau asa ceva.


Salut, sunt ok cei de la 9695, mai ales la ce costuri sunt in afara la asistenta rutiera.
Eu am card anual la ei de 3 ani si am avut un eveniment.
Am ramas fara ambreiaj, am sunat in call center am transmis locatia, in 5 minute am fost contactat de catre un tractator, in 30 de minute acesta a ajuns la masina. In alte 45 de minute eram in parcarea service-ului.
Am fost foarte multumit de cum a decurs interventia.

#40
portoseu

portoseu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.05.2007
Are cineva idee daca sunt problema la tranzitul sloveniei din ungaria spre italia? Ma refer la situatia generata de covid.

Edited by portoseu, 18 June 2021 - 17:19.


#41
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
Nu sunt. A scris @o_dor pe topicul “cu masina in Franta” despre tranzitarea Sloveniei spre Italia.

#42
portoseu

portoseu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.05.2007

View Postdariuscha, on 18 iunie 2021 - 19:17, said:

Nu sunt. A scris @o_dor pe topicul “cu masina in Franta” despre tranzitarea Sloveniei spre Italia.

Multumesc

#43
portoseu

portoseu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.05.2007
O intrebare. Un duster intra la categoria  I ,  2 A ?

#44
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
Pentru ce anume categoria?

#45
portoseu

portoseu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.05.2007

View Postdariuscha, on 05 iulie 2021 - 12:03, said:

Pentru ce anume categoria?

vigneta

#46
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
Am banuit, dar nu stiam daca intrebi pt Hu sau Slo. Nici acum nu stiu. 🙂
Daca intrebi pt Slo, te incadrezi la cea de 15€/saptamana. Nu stiu clasificarea categoriilor.

#47
portoseu

portoseu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.05.2007

View Postdariuscha, on 05 iulie 2021 - 13:10, said:

Am banuit, dar nu stiam daca intrebi pt Hu sau Slo. Nici acum nu stiu. ��
Daca intrebi pt Slo, te incadrezi la cea de 15€/saptamana. Nu stiu clasificarea categoriilor.

Multumesc batrane!
e  2A
La Hu a mai simpla si mult mai clara clasificarea. Nu inteleg cum de nu pot fi luate si online vignetele in Slovenia. Se pare ca au si ei gradul lor  de inapoiere...

Edited by portoseu, 05 July 2021 - 17:49.


#48
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
Pt ca ei nu le vand pe nr de masina, bifeaza doar perioada. Iar sticker-ul musai trebuie lipit pe geam! Poate vor schimba si ei sistemul...
Austria a introdus si ea vigneta electronica insa (ce sa vezi?) online doar cu minim 18 zile inainte sa o iei!

#49
portoseu

portoseu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.05.2007
Destul de ciudat.

#50
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Am facut de 1 dec un drum Buc-Budapesta-Ljubljana. Am luat vignete online, cu vreo 2 zile inainte, 82 de lei Ungaria si 19.20 Slovenia, cu oaresce comision cred. Am plecat la 8.30 din Bucuresti, pe 29 noiembrie si am ajuns la Timisoara la 17, ne-am oprit sa vedem targul de Craciun. Drumul bun, nu foarte aglomerat, s-a circulat bine si pe Valea Oltului si pe portiunea Margina - Ilia. Am alimentat la Rompetrol si am iesit din tara pe 30 pe la Nadlac 2, era o maaare de masini care astepta, am fost norocosi ca dupa 45 min de asteptare au deschis 2 porti pe sensul de iesire al camioanelor( ne-au injurat toti soferii...) si noi am fost fix in zona. Mai statea cel putin juma de ora daca nu era asta.
Ne-a plouat tot drumul, pe la Balaton doar mai burnita, apoi la intrare in Slovenia au reinfiintat punctul vamal, doar s-a uitat la nr masinii, noi am deschis geamul in caz ca voia buletinele dar ne-a urat doar drum bun. A inceput iarasi ploaia torential, autostrada aglomerata, plecati la 9 de la Arad am ajuns la 17.30 ora locala la hotel.
Pe 1 dec am fost la Postojna, ne-a plouat pana aproape de oras, apoi s-a oprit, 6 euro parcarea, cand ne-am intors la Ljubljana ne-a prins lapovita si un vant de a daramat tomberoanele benzinariei unde ne-am oprit sa facem plinul, 1.65 E/l a fost.
La plecare spre casa am trecut un pic prin Budapesta, am plecat la 9 fix din fata hotelului, vreo 3 ore am stat in oras si la 8 seara eram la Arad. Foarte, foarte aglomerata autostrada, o gramada de bivoli pe ea, nu-s cum dracu se face cand ne apropiem de casa uitam de regulile de circulatie.
De la Arad am plecat la 9, la 12 eram la Boita, pana la Pitesti am facut 4 ore, a fost teroare! Sa nu mai spun ca de la Pitesti la Bucuresti am facut 2 ore jumate! Pliin de cretini care mergeau cu 80-90 pe banda a 2-a, pur si simplu erai obligat sa depasesti pe banda 1 pentru ca ei nu se dadeau neam. Oricum, de la Corbii Mari stateai, ca mers 2-3 m si apoi stateai iarasi nu se cheama ca mergi. Am ajuns acasa la 7.30 seara.

#51
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
O precizare: 19.20 euro (nu lei) pentru Slovenia.

#52
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Da, da, euro!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate