Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @fiuny!

Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...
 Navigatie Octavia 3

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete
 A murit Vasile Diba 1954-2024

A postat pe tiktok o varianta cu ...

Sfat curațare TEI

Shell script pentru 3 update-uri ...
 Pareri plita cu inductie cu hota ...

"Incident" in mall

Credit si avans cu plata cash - l...

alternativa pentru artelac night ...

aboutyou.ro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

allureg

allureg

New Member

• Grup: Junior Members
Și eu am returnat mai multe produse. Am primit mail ca a ajuns returul la ei in data de 18.10.2019 și niciun alt semn pana acum. Bătaie de joc. Ar trebui reclamați la OPC. La fashiondays primeam banii in 2-3 zile maxim.

EPoX

EPoX

Senior Member

• Grup: Senior Members
Am sunat astazi.. mi-a raspuns o tipa si mi a zis ca defapt in 14 zile lucratoare se dau banii inapoi si cum ei au confirmat primirea returului pe 21.10 asa ca mai dureaza.. 14 zile lucratoare...

rumegus

rumegus

Guru Member

Vad ca pt unii returul e sport national. Inteleg ca odata, de doua ori, cumperi ceva ce nu-ti place, sau nu e buna marimea, dupa asta ai invatat lectia, fienu mai comanzi de acolo, fie stii ce marime iti trebuie. Cand faci retururi pe bandarulantalamaimulte magazine online,ceva nu-i in regula cu tine, sau comajzi doar sa-ti faci poze, savadatot facebookul ce garderoba bogata ai.

allureg

allureg

New Member

Rumegus, ce ar fi sa scoată returul toate site urile care vând online? Oare cum ar sta cu vânzările? Ar mai vinde cineva ceva? Multe site uri oferă retur gratuit tocmai pentru a  atrage clientela, sa putem comanda mai mult și sa rămânem cu ceva din comanda respectiva. Asta e shopping online, nu la mall. Uite ca eu vreau sa încerc firme noi de îmbrăcăminte și nu mereu se potrivesc mărimile. Chiar și la un brand de unde ma îmbrac regulat se întâmpla sa nu vina cum trebuie un anumit produs. Mereu va fi o problema cu mărimile, nu toți suntem fotomodele.
     In plus care e problema ta de la câte site uri și câte comenzi fac eu?? Atât timp cât site urile oferă un serviciu sunt obligate sa îl și îndeplinească pana la capăt.
     Eu ma confrunt cu o problema și nu numai eu...se pare ca suntem mai mulți, apar reclamații și pe pagina de fb, iar tu vorbești in necunoștință de cauza.
    Comand online de ani de zile, acum e prima data când am o problema reala. Sunt firme mult mai serioase, care își respecta clientela decât acest about you.

EPoX

EPoX

Senior Member

rumegus, on 01 noiembrie 2019 - 10:29, said:

Vad ca pt unii returul e sport national. Inteleg ca odata, de doua ori, cumperi ceva ce nu-ti place, sau nu e buna marimea, dupa asta ai invatat lectia, fienu mai comanzi de acolo, fie stii ce marime iti trebuie. Cand faci retururi pe bandarulantalamaimulte magazine online,ceva nu-i in regula cu tine, sau comajzi doar sa-ti faci poze, savadatot facebookul ce garderoba bogata ai.

Eu inteleg ce spui tu, dar in situatia mea nu este cazul. Rar se intampla sa fac retur.

Dar Cand intri pe piata o dai cu mucii in fasole avand numai porbleme... totusi e cam de rahat.

Ropuim

Ropuim

New Member

• Grup: Members
Atenție, la lege este menționat 14 zile și atâta timp cât nu se face precizarea ca sunt lucrătoare, ele sunt calendaristice. ce încearcă acum About you este sa te ducă cu zăhărelul și sa tragă de timp. Din păcate și eu m am lovit de același retur lipsit de transparenta și aștept în continuare returnarea banilor. dacă nu ii primesc în termen, direct ANPC și ECC. Nu recomand acest magazin din considerentele de mai sus.

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Boss, tu nu ai auzit de Emag? Magazinul care detine si Fashion Days. Si-n Romania, si-n Bulgaria. Pana si astia au depasit legile tarii noastre, de poti returna produsele in 30 de zile.

Ioan1993

Ioan1993

New Member

• Grup: Candidate Members
Buna,inainte sa-mi iau ceva de pe about you as vrea sa aud ce parere aveti despre calitatea produselor,am gasit niste bocanci(panama jack) la un pret mai bun decat pe siteul oficial,sunt la reducere,am dubii daca sunt originali sivin cat timp primesc coletul?ati avut probleme cu ei?merita sau nu?

mioara_2020

mioara_2020

New Member

Am cumparat camasi pentru sotul meu, produsele la reducere au fost resigilate neglijent si fusesera purtate. Fiind scumpe am crezut ca vor fi de caliatate. Niste mizerii, imi este sila sa le returnez dupa cate probleme au avut cei care au avut de a face cu acest mag online. O rusine, nu recomand

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Datorita acestui site am invatat ce inseamna molton. Indiciu: Naketano.

danysl05

danysl05

New Member

Salut. Am făcut și eu o prima comanda la about you.  Cam dezamăgit de produsele lor nu au la unele produse  material de calitate și par puțin am diferite de cum sunt în poza, insa o sa fac retur la unele produse și ma interesează cum se procedează mai exact cum returnez coletul trebuie scris ceva? Sau bag formularul de retur în cutie  și lipesc autocolantul pe cutie și asta e tot?

marga32

marga32

Senior Member

Vedeti ca e a doua zi de reduceri  mari. Alegeti cu grija. Sa nu ziceti ca nu v-am zis. Posted Image Posted Image Posted Image

exoblivione

exoblivione

New Member

V-ati luat blugi de pe site-ul asta, vi s-au potrivit marimile?

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Ce legatura are site-ul cu masurile? Oricum difera de la producator la producator. Daca ai mai cumparat de la firma respectiva si stii masurile, cumpara cu incredere. Altfel, mai bine te duci la mall.

PS: te duci la mall dupa ce trece nebunia asta, da? Acum stai cuminte-n casa.

ErosvariBazy

ErosvariBazy

Member

Fugiți de ei, sunt niște țepari ordinari.
Am returnat niște blugi de altă culoare decât cea comandată de mine. Am primit confirmarea returului de o lună și jumătate.
De atunci sunt tot amânat cu plata cu niște explicații demne de niște oameni cu handicap mental sever.
Nu mai știu ce să mai cred. În timpul asta rulează la televizor reclamele lor. Sunt niște amatori, este diferență de la cer la pământ între ei și concurența lor directă. Mai sunt și nemți cică...
Cred că pun cruce banilor.

Cagula

Cagula

Member

Aboutyou sunt nemti cum sunt eu arab, sunt doar niste gainari care au un site si firma deschisa prin Germania vand numai mizerii contrafacute am luat adidasi de la ei cotrafacuti nu se putea purta era doar pentru ultimul drum sa arate bine mortul in cosciug

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate