Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cea mai aproape statiune pe plaja...

[UNDE] Prelungitor cablu 3-PINI

Duminica, "sportivii ♧&...

Infecția cu virusul Epstein-Barr
 Metropola lui Pandele se orientea...

oprirea taximetristilor pe singur...

Curatat viniluri. Cand? Cum? Cu ce?

Ajutor informații Bucure5...
 Poor Things - 2023

Delphin Palace vs Sunis Elita

Apartament 3 camere, proprietari ...

An constructie bloc din Bucuresti
 Masina de spalat rufe Slim Beko W...

Sfat achizitie telefon dimensiuni...

Setare limba tastatura laptop.

Lenovo Ideapad 3-15ALC6 LCFC HS46...

Samsung Watch Active 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
713 replies to this topic

Seraph

Seraph

Member

• Grup: Members
Cred că omul întreabă de Galaxy Watch (succesorul lui Gear S3) comparat cu Active 2 și nu cu Active lansat în februarie.
https://www.gsmarena...3=9784#*,42mm,*

alex9480

alex9480

Member

View PostSeraph, on 09 decembrie 2019 - 06:30, said:

Cred că omul întreabă de Galaxy Watch (succesorul lui Gear S3) comparat cu Active 2 și nu cu Active lansat în februarie.
https://www.gsmarena...3=9784#*,42mm,*

Folositor site-ul, apreciez. Nu știam ca au și ceasuri în baza de date. Din ce am observat între watch și watch active 2 pe partea de hw diferențele ar fi Bluetooth ul și dimensiunea ecranului. Pe partea de sw nu cred ca sunt diferențe, nu? Parca as opta pentru galaxy watch chiar dacă este un model mai vechi, însă imi place ca arată mai mult ca în ceas "clasic".

Seraph

Seraph

Member

Nu stiu ce diferente de software sunt intre ele, eu am Galaxy Watch de care sunt foarte multumit si pe care l-am ales pentru bateria mai mare si pentru aspect. Watch Active 2 are si un senzor de monitorizare a pulsului mai avansat care va putea sa faca si o ECG, asta cand vor debloca optiunea in Samsung Health, daca are vreo importanta pentru tine.

Mr_Hara

Mr_Hara

Very Active Member

• Grup: Senior Members
Topicul fiind pentru Watch Active 2,eu am ales sa fac comparatia intre Active si Active 2

Intre Watch si Active 2 e diferenta de design,greutate,bluetooth,baterie,gps si senzorul de masurare,care la Active 2 poate face si ECG(un fel de EKG) dar care nu este activat software inca....din 2020 cica il vor activa.

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View PostCarmenBoiciuc08, on 08 decembrie 2019 - 11:22, said:

Multumesc mult pentru sfaturi si cuvintele frumoase.
Miercuri cumpar ceasul, abia astept.
O zi frumoasa!
Cu placere, si eu trebuie sa fac comanda la unul zilele acestea. De maine, miercuri cel de vreme pina cel tarziu luni.
Sa fie cu noroc.
Posted Image

Edited by GT_Xpress, 10 December 2019 - 19:33.

kofe

kofe

Member

Al meu ceas a mers din nou la esd la garantie. A inceput din nou sa se cojeasca vopseaua de pe margini.
Dupa cate intrari in service pentru acelasi defect poti cere banii inapoi sau alt produs?

PS: de ceas in general sunt multumit. Bateria tine cel putin cat Galaxy Watch, Il tin conectat tot timpul la telefon, doar ca noaptea nu il port la mana.

Attached Files

Edited by kofe, 10 December 2019 - 22:25.

CarmenBoiciuc08

CarmenBoiciuc08

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostGT_Xpress, on 10 decembrie 2019 - 19:32, said:

Cu placere, si eu trebuie sa fac comanda la unul zilele acestea. De maine, miercuri cel de vreme pina cel tarziu luni.
Sa fie cu noroc.
Posted Image
Asa sa fie! La fel si la tine!
Multumesc inca o data pentru sfaturi!

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View Postkofe, on 10 decembrie 2019 - 22:21, said:

Al meu ceas a mers din nou la esd la garantie. A inceput din nou sa se cojeasca vopseaua de pe margini.
Dupa cate intrari in service pentru acelasi defect poti cere banii inapoi sau alt produs?

PS: de ceas in general sunt multumit. Bateria tine cel putin cat Galaxy Watch, Il tin conectat tot timpul la telefon, doar ca noaptea nu il port la mana.
Si e mai bine sa inchizi aplicatiile de pe telefon ca sa mai econimisesti bateria. In privinta aspectului telefonului, trebuie avut grija ca se poate zgaraia sau "decoji".

Edited by GT_Xpress, 11 December 2019 - 18:01.

kofe

kofe

Member

Nu înțeleg postul tau. Eu vorbeam de ceas, in schimb tu scrii despre telefon.

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View Postkofe, on 11 decembrie 2019 - 23:24, said:

Nu înțeleg postul tau. Eu vorbeam de ceas, in schimb tu scrii despre telefon.
Scuze, vroiam sa scriu "ceas" si nu "telefon".  :(

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

@CarmenBoiciuc08 - Salut. Ai primit ceasul ? Cum este ? Iti place ?

kofe

kofe

Member

Am luat azi ceasul de la ESD. S-au miscat mai repede de data asta, ca era gata de ieri.
Au inlocuit din nou ecranul si capacul. Sa vedem cum va fi de data asta.

CarmenBoiciuc08

CarmenBoiciuc08

Junior Member

View PostGT_Xpress, on 13 decembrie 2019 - 11:36, said:

@CarmenBoiciuc08 - Salut. Ai primit ceasul ? Cum este ? Iti place ?
Buna!
N-am primit ceasul inca. Intentionez sa il iau in rate prin Orange, insa nu-l aveau in stoc (versiunea 44 mm sau 40mm gold, stainless steel). Am facut comanda si am inteles ca saptamana asta spre final voi avea ceasul. Abia astept!
Revin cu impresii dupa ce-l primesc :)
O zi buna!

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View PostCarmenBoiciuc08, on 16 decembrie 2019 - 08:30, said:

Buna!
N-am primit ceasul inca. Intentionez sa il iau in rate prin Orange, insa nu-l aveau in stoc (versiunea 44 mm sau 40mm gold, stainless steel). Am facut comanda si am inteles ca saptamana asta spre final voi avea ceasul. Abia astept!
Revin cu impresii dupa ce-l primesc Posted Image
O zi buna!
Buna. Bine ai revenit cu raspunsul, iti multumesc frumos  Posted Image . Pina la urma, bine ca mai este o sansa sa il achizitionezi.
Stateam si ma gineam, cat de mult s-a ajuns cu tehnologia: de la ceasuri electronice gen Casio si pina in prezent la cele iteligente ca cele de la Samsung si Huawei.  
Si tie iti doresc o seara frumoasa si linistita.  Posted Image   :heart:

Edited by GT_Xpress, 16 December 2019 - 23:41.

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

@CarmenBoiciuc08 - Buna seara, Carmen !   Uite prezentare comerciala reusita la Samsung Watch Active 2: https://youtu.be/YtgUHPl56bw?t=4
Dar si o prezentare cu o despachetare de la George Buhnici:  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9dBfsKzFO5c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si dupa ce il vei primi si utliza,in caz ca ai nelamuriri sau vrei sa sti ceva, ma poti intreba oricand. Te ajut cu drag, iti stau la dispozitie. Imi poti scrie si in privat.  
Ii poti cumpara set curea pe care ai vrea in caz ca cea cu care vine nu iti place sau te-ai plictisit.
Noapte buna si placuta.  Posted Image

Edited by GT_Xpress, 17 December 2019 - 23:59.

CarmenBoiciuc08

CarmenBoiciuc08

Junior Member

View PostGT_Xpress, on 17 decembrie 2019 - 23:57, said:

@CarmenBoiciuc08 - Buna seara, Carmen !   Uite prezentare comerciala reusita la Samsung Watch Active 2: https://youtu.be/YtgUHPl56bw?t=4
Dar si o prezentare cu o despachetare de la George Buhnici:  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9dBfsKzFO5c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si dupa ce il vei primi si utliza,in caz ca ai nelamuriri sau vrei sa sti ceva, ma poti intreba oricand. Te ajut cu drag, iti stau la dispozitie. Imi poti scrie si in privat.  
Ii poti cumpara set curea pe care ai vrea in caz ca cea cu care vine nu iti place sau te-ai plictisit.
Noapte buna si placuta.  Posted Image
Buna dimineata!
Multumesc pentru informatii!
O zi frumoasa!

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
De unde luam o curea bună?

GT_Xpress

GT_Xpress

Active Member

View PostMembruAnonim, on 18 decembrie 2019 - 19:43, said:

De unde luam o curea bună?
Incearca aici:
emag.ro/accesorii-smartwatch/brand/very-dream/filter/brand-compatibil-f6920,samsung-v-3734575/tip-produs-f8677,curea-v-3736316/c###lst_leftbar_8677_-3736316

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate