Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung Watch Active 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#37
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013
Incercati de la Smart Protection. Nici nu va dati seama ca aveti o folie pe ecran.

#38
cosroman

cosroman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.03.2018
Salutare,
Ma bate si de mine gandul sa iau un active watch2 44mm , am un S3 classic acum, cel mai mult ma intreseaza partea de ECG.. e vreo aplicatie care merge in prezent pe el...?
Aveti Idee ..?

#39
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 05.12.2016
Ecg nu e activ acum. La început de 2020 va activa samsung funcția

#40
CarmenBoiciuc08

CarmenBoiciuc08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 13.04.2019
Buna seara.
As avea o intrebare pentru cei care detin acest ceas si-l utilizeaza impreuna cu alte tipuri de telefoane in afara de Samsung: conexiunea intre dispozitive este stabila, ceasul monitorizeaza corect pulsul , somnul, etc? Puteti efectua apeluri de pe ceas, respectiv raspunde la apeluri? Puteti vizualiza si raspunde la notificari?
Intreb pentru ca ma intereseaza sa achizitionez acest ceas dar detin telefonul Huawei Mate lite si nu doresc sa imi schimb telefonul daca acesta nu se poate conecta cu ceasul.

Multumesc frumos.
O seara buna!

#41
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,025
  • Înscris: 23.01.2010
Salutare,

De azi sunt si eu posesorul unui Active 2 44mm aluminiu aqua black.
Ceasul arata si se misca super bine,imperecherea cu S10+ a durat foarte putin si sunt super multumit de el.
E primul meu smart watch,nu ca nu mi-am permis dar nu am simtit nevoia de asa ceva,am prins oferta de black friday si l-am luat sa fie acolo :D
Ca si protectie,momentan mi-am comandat asta (sunt in UK)nu stiu cat de bine arata pe telefon dar sper sa-l protejeze si sa arate ok,daca nu da bine ii pun folie pe display si gata dar cu siguranta il voi zgaria mai ales ca este din aluminiu.
Am gasit ceva folii care acopera tot dispaly-ul pana la amrgine dar momentan astept sa vad cum se comporta acele huse de silicon.

Nu prea l-am ''butonat'' asa mult dar pot zice ca pulsul merge ok,sport nu practic iar notificarile vin instant in acelasi timp cu cele de pe telefon.
Nu am incercat buds-urile sa vad cum merg cu el dar cred ca se descurca ok.

#42
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,025
  • Înscris: 23.01.2010

View PostCarmenBoiciuc08, on 21 noiembrie 2019 - 22:25, said:

Buna seara.
As avea o intrebare pentru cei care detin acest ceas si-l utilizeaza impreuna cu alte tipuri de telefoane in afara de Samsung: conexiunea intre dispozitive este stabila, ceasul monitorizeaza corect pulsul , somnul, etc? Puteti efectua apeluri de pe ceas, respectiv raspunde la apeluri? Puteti vizualiza si raspunde la notificari?
Intreb pentru ca ma intereseaza sa achizitionez acest ceas dar detin telefonul Huawei Mate lite si nu doresc sa imi schimb telefonul daca acesta nu se poate conecta cu ceasul.

Multumesc frumos.
O seara buna!

Buna,

Ceasul functioneaza cu orice telefon android sau ios prin aplicatia Galaxy Wereable pe care o descarci din Google Play Store asta daca nu cumva se descarca automat atunci cand conectezi ceasul cu telefonul tau prin bluetooth....eu detin S10+ si aplicatia vine preinstalata pe telefon,deci nu stiu cum e dar in orice caz o poti descarca manual.
Ceasul functioneaza foarte bine si conexiunea e stabila(cel putin in cazul meu),pulsul il monitoreaza corect iar legat de somn inca nu l-am testat dar cred ca e ok....da poti efectua si primi apeluri de pe ceas atata timp cat e conectat cu telefonul.
Este un smart watch superb iar daca il cumperi iti recomand versiunea de 40 mm pentru ca din cate observ esti femeie,deci maini mai subtiri.....versiunea gold arata super cel putin pentru femei.Dar poti lua linistita si versiunea 44 mm asta daca vrei sa fie un pic mai mare ;)

Sper ca ti-am fost de folos....numai bine!

#43
CarmenBoiciuc08

CarmenBoiciuc08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 13.04.2019

View PostAdL84, on 24 noiembrie 2019 - 00:29, said:

Buna,

Ceasul functioneaza cu orice telefon android sau ios prin aplicatia Galaxy Wereable pe care o descarci din Google Play Store asta daca nu cumva se descarca automat atunci cand conectezi ceasul cu telefonul tau prin bluetooth....eu detin S10+ si aplicatia vine preinstalata pe telefon,deci nu stiu cum e dar in orice caz o poti descarca manual.
Ceasul functioneaza foarte bine si conexiunea e stabila(cel putin in cazul meu),pulsul il monitoreaza corect iar legat de somn inca nu l-am testat dar cred ca e ok....da poti efectua si primi apeluri de pe ceas atata timp cat e conectat cu telefonul.
Este un smart watch superb iar daca il cumperi iti recomand versiunea de 40 mm pentru ca din cate observ esti femeie,deci maini mai subtiri.....versiunea gold arata super cel putin pentru femei.Dar poti lua linistita si versiunea 44 mm asta daca vrei sa fie un pic mai mare Posted Image

Sper ca ti-am fost de folos....numai bine!
Multumesc frumos pentru raspuns!
La cel gold de 40 mm ma uitam si eu.

O seara frumoasa!

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am și eu nevoie de ajutor. I-am luat soției un active 2 watch din ala de otelx auriu.

Acum îmi cere sa ii pun Google pay pe ceas. Ca a zis ca asta chiar ar ajuta o.

Știe cineva cum se face?

#45
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 05.12.2016
Pe cele aurii nu merge

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bine ca merge pe cele negre 😁

Am citit câte ceva pe net...

Alta întrebare: bmw connected megre pe active watch 2? Pare ca e numai pe gear ceva de genul.

#47
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
50% reducere la Orange

#48
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018

View PostMembruAnonim, on 30 noiembrie 2019 - 21:55, said:

Bine ca merge pe cele negre ��
Am citit câte ceva pe net...
Alta întrebare: bmw connected megre pe active watch 2? Pare ca e numai pe gear ceva de genul.
Ar trebui sa mearga ca e Android ( open source ) si cauta in Google Play sau Magazinul Huawei sa fie vre-o aplucatie BMW.

#49
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006

View Postmorogan, on 06 decembrie 2019 - 12:39, said:

50% reducere la Orange

Sigur, asta daca pui in cos si un Note 10+ cu prelungire de abonament. Cel putin mie asa-mi arata. In rest...pret intreg.

#50
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
@CarmenBoiciuc08 - AI facut bine ca ti-ai luat ceas digital ( smart watch ). Asa nu mai trebuie sa scoti telefonul ca sa vezi cat este ora sau ce notificare ai.
Ma gineam si eu ca in aceste zile sa cumpar un smart watch de la Huawei ( versiunea GT1 cu curea din piele ).
Cat despre vorbit prin telefon, este util dar si... amuzant.
Ai sa ai grija de ceas.  Sa te bucuri de el zi de zi, spor la folosit. Si grija mare, nu pune aplicatii "necunoscute" ca sa nu ai probleme.

#51
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
@cristimate Google pay nu poți pune pentru că ceasul nu are android os, ci tizen. În schimb poți pune Samsung pay. Cum ăsta nu e suportat oficial la noi, o variantă ar fi să îți faci un card Curve și pe ăsta să-l înrolezi în Samsung pay (asta folosesc eu pe un Gear Sport). Încearcă cu tutorialul de aici:https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-sport/changing-region-samsung-gear-sport-r600-t3771324
Știu că e pentru Gear Sport, dar teoretic ar trebui să fie aceeași chestie. Anunță te rog și pe aici dacă ai reușit.

#52
CarmenBoiciuc08

CarmenBoiciuc08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 13.04.2019

View PostGT_Xpress, on 06 decembrie 2019 - 14:46, said:

@CarmenBoiciuc08 - AI facut bine ca ti-ai luat ceas digital ( smart watch ). Asa nu mai trebuie sa scoti telefonul ca sa vezi cat este ora sau ce notificare ai.
Ma gineam si eu ca in aceste zile sa cumpar un smart watch de la Huawei ( versiunea GT1 cu curea din piele ).
Cat despre vorbit prin telefon, este util dar si... amuzant.
Ai sa ai grija de ceas.  Sa te bucuri de el zi de zi, spor la folosit. Si grija mare, nu pune aplicatii "necunoscute" ca sa nu ai probleme.
Multumesc mult pentru sfaturi si cuvintele frumoase.
Miercuri cumpar ceasul, abia astept.
O zi frumoasa!

#53
alex9480

alex9480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 09.01.2014
Salutare
Nu știu dacă a mai fost pusa întrebarea asta, dar dacă da, să-mi fie rușine ca nu am căutat 😁
Sunt tentat sa cumpăr un galaxy watch,dar am observat ca nu este diferența de preț foarte mare între el și un watch active 2. Întrebarea mea este care din aceste doua modele ar fi o alegere mai buna? Galaxy watch vad ca a fost lansat anul trecut, în schimb al doilea în aceasta toamna. Care ar fi diferențele majore între aceste doua ceasuri?
Mulțumesc

#54
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,025
  • Înscris: 23.01.2010
Diferenta e in primul rand la display,la active 2 e mai mare display-ul.
Active are bluetooth 4.0 pe cand active 2 are 5.0
Si mai sunt diferente hardware pe care le poti vedea in clipul de mai jos.
Parerea mea este sa mergi pe active 2 ;)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9qzcVKfZM2o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate