Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Ordine canale implicita Digi Tv cablu

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

 sags, on 04 iunie 2020 - 10:08, said:

Cum ce sa testezi? Sa ordonezi manual canalele, direct pe televizor.(...)
Am făcut-o de nenumărate ori! 40-50 de canale (ceea ce uzual folosesc) îmi iau mai puțin de 10 minute să le aranjez! Cu o telecomandă clasică, evident...

#20
estroe

estroe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 11.07.2006

 crislacor, on 04 iunie 2020 - 07:57, said:

Ce să testez, fratele meu?!

ChanSort, evident. Iti ia mult mai putin de 10 minute si poti folosi pe mai multe televizoare. Am 3 LG-uri in casa si doar unul stie de DIGI la cautare.

#21
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
L-am testat. Știu ce și cum. Și nu mă interesează de Digi, eu scanările întotdeauna le fac pe Alți operatori!

#22
ilikeEv

ilikeEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 25.10.2019

 xeon550, on 28 septembrie 2019 - 16:06, said:

Ce Id retea, Frecventa, Rata simbolurilor si Modulare trebuie sa pun la un televizor Horizon ca sa am ordinea canalelor Digi Tv cablu implicita? Acuma mi le ordoneaza aiurea.

In timp ce căutarea continuă, poate apărea un mesaj care vă va întreba dacă doriţi să sortaţi canalele în funcţie de LCN(*).
  Selectaţi Da şi apăsaţi OK pentru a confirma.
LCN este sistemul de numere de canale logice care organizează transmisiile disponibile în conformitate cu o secvenţă de canal recognoscibilă (dacă există).

#23
zapatilla

zapatilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.06.2008
Azi m-am lovit de problema inversa: cum sa sortez canalele in ordinea digi dupa cum vreau eu pe un LG55CX. Daca selectez digi ca provider televizorul nu ma mai lasa sa sortez canalele. Dupa ce am scanat canalele manual selectand other ca provider a aparut si optiunea de move in program manager. Nu stiu cui sa-i umplu frigiderului de carne - LG sau Digi ?

#24
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Pînă la urmă tu ce vrei, că eu unul nu am înțeles?!
Dacă faci scanarea pe Digi, canalele vin așa cum sînt aranjate de către Digi (inclusiv pe STB-urile Digi), iar această ordine nu poate fi schimbată! Dacă o faci pe Alți operatori, canalele vin aranjate în ordinea frecvențelor și ai posibilitatea să le muți în grilă cum vor mușchii tăi!
Deci, e mai clar acum?

#25
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010
Probabil vrea să-și sorteze canalele manual, dar să aibă ordinea Digi ca punct de plecare.

#26
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,115
  • Înscris: 21.05.2019

 zapatilla, on 28 martie 2021 - 08:02, said:

Azi m-am lovit de problema inversa: cum sa sortez canalele in ordinea digi dupa cum vreau eu pe un LG55CX. Daca selectez digi ca provider televizorul nu ma mai lasa sa sortez canalele. Dupa ce am scanat canalele manual selectand other ca provider a aparut si optiunea de move in program manager. Nu stiu cui sa-i umplu frigiderului de carne - LG sau Digi ?

LG. Mie la Phillips, ma lasa. Si eu scanez cu Digi si apoi, fac modificari in grila :)
Tu se pare ca alta varianta decat sa scanezi cu alti operatori, nu ai...

#27
zapatilla

zapatilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.06.2008

 crislacor, on 28 martie 2021 - 10:03, said:

Pînă la urmă tu ce vrei, că eu unul nu am înțeles?!
Dacă faci scanarea pe Digi, canalele vin așa cum sînt aranjate de către Digi (inclusiv pe STB-urile Digi), iar această ordine nu poate fi schimbată! Dacă o faci pe Alți operatori, canalele vin aranjate în ordinea frecvențelor și ai posibilitatea să le muți în grilă cum vor mușchii tăi!
Deci, e mai clar acum?
E clar. Doream sa fac scanarea cu digi si apoi sa-mi ordonez eu canalele cum vreau eu. De fapt vroiam sa copiez ordinea de pe alt televizor LG ; dar nu merge .

Edited by zapatilla, 28 March 2021 - 14:27.


#28
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă vrei să copiezi lista de pe alt televizor LG, scanează CX-ul pe Alți operatori, copiază lista de canale din celălalt televizor și apoi bagă stick-u' cu această listă în fund la CX. Dacă sînt generații compatibile s-ar putea să recunoască lista și atunci îi faci pur și simplu copiere! Pac și rața!:)

#29
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
@zapatilla: De incercat (eu nu am facut-o) daca lista scanata pe Digi poate fi salvata si apoi folosita in ChanSort ca lista de referinta pentru a sorta o lista salvata dupa scanare pe ‘Altii’/‘Full’. ChanSort are aceasta functie, sa ordoneze lista dupa de una mai veche apoi doar modifici unde e cazul, de exemplu muti posturile noi. Odata ordonata, pastrezi lista sa o folosesti ca referinta in viitor.

#30
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Evident că se poate, nu scrie pe ea „listă Digi”!:)

#31
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Va salut.
Pe tv philips se pot sterge ori motifica ordinea canalelor din meniu?
Vreau sa ajut un batran sa ii aranjez programele in ordinea dorita de el, evident HD si restul sa i le sterg.
Un mic tutorial ar fi binevenit

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate