Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Se scumpesc abonamentele

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2750 replies to this topic

#1891
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Cum adica cresc? Nu pot sa creasca decat daca anunta in prealabil. Asa pot sa zic si eu ca o sa mai creasca odata incepand cu 15 august.

#1892
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,189
  • Înscris: 07.08.2003
Eu îmi doresc sa îmi crească și mie, dar de 6 luni ii aștept și ei nimic ;))

#1893
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu ti-am spus din surse sigure, se vorbea prin sediu de un email cu o viitoare campanie B2C de crestere a pretului serviciilor cu 1 euro.

#1894
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Unde la CGS  ? la ei presupun ca lucrezi  .

#1895
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Cresterea asta cu 1 euro e benefica - fugim la altii :) Sau tot la ei pe prepay/Yoxo.

#1896
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Singurul operator la care poți fugii este Digi , ca la ceilalți  ai șanse mari sa pățești același lucru dupa 6 luni

#1897
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013
Orange sau Vodafone, maresc pretul in functie de inflatie dar conform hotararii ANPC, trebuie sa informeze in prealabil ( 30 zile ) beneficiarul, oferindui posibilittaea de a continua sau nu colaborarea, in cazul Refuzului putand fi reziliat contractul fara a plati vreo taxa.
aceasta informare va fi inclusa in cadrul facturii, undeva in subsolul paginii, scris marunt

#1898
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este o campanie care incepe in 23 mai de crestere a preturilor serviciilor cu 1 euro fiecare.
Campania se desfasoara in mai-iunie si o sa fie anuntati clientii in factura. Marirea se face undeva in iunie-iulie.
Daca clientul nu e de acord, mai intai se ofera un bonus de 20GB celor cu abonamente  cu resurse limitate, sau daca detineti 2-3 abonamente, se poate face roll-back (anuleaza cresterea) cu 1 euro, sau puteti rezilia.

#1899
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Cresterea asta vor sa o aplice doar la telefonie mobila sau o sa fie valabila si pentru CATV si net? :D

Ca pana la urma e o veste buna, putem sa reziliem chiar daca mai avem perioada contractuala.

#1900
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru toate serviciile, nu toata lumea o sa fie impactata, nu stiu cum au facut ei calculele si ce tipuri de clienti o sa aiba marirea.
Poti rezilia daca nu esti de acord, insa daca ai rate o sa le platesti integral.
Initial se incearca convingerea cu acel bonus sau cu roll-back daca ai mai multe abonamente, iar in ultima instanta poti rezilia.
Sper sa fiu si eu printre ei, macar scap de mizeria asta de retea :)

#1901
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
1.000.000 acceptă mărirea, 1.000 renunță. Câștig pe termen scurt/mediu = Orange.
Sau câți clienți are Orange, eu am zis un milion ca idee. Așa făcea Astral la un moment dat prin anii 2000 și un pic.

Edited by badmania98, 19 May 2023 - 19:49.


#1902
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
Ține șmecheria până când nu mai ține. Dar când nu mai ține, s-a dus dracului bragageria.

#1903
Masonu

Masonu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 30.03.2018

View PostMembruAnonim, on 19 mai 2023 - 19:28, said:

Este o campanie care incepe in 23 mai de crestere a preturilor serviciilor cu 1 euro fiecare.
Campania se desfasoara in mai-iunie si o sa fie anuntati clientii in factura. Marirea se face undeva in iunie-iulie.
Daca clientul nu e de acord, mai intai se ofera un bonus de 20GB celor cu abonamente  cu resurse limitate, sau daca detineti 2-3 abonamente, se poate face roll-back (anuleaza cresterea) cu 1 euro, sau puteti rezilia.

Roll back doar pt 1 abonament sau pt toate abonamentele impactate, gen cont cu 1 ab voce , tv+net ? Încă nu am primit notificare, dar “mă pregătesc” :)
Multumesc anticipat!

Edited by Masonu, 20 May 2023 - 13:32.


#1904
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

View Postdariusgherman, on 19 mai 2023 - 08:48, said:

Cresterea asta cu 1 euro e benefica - fugim la altii :) Sau tot la ei pe prepay/Yoxo.

Asta cu cresterea este cu 2 taisuri, va merge un timp la unii altii se vor muta din prima zi cel mai probabil la DIGI sau vor tece la XOYO.

#1905
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Maine se emit la unii facturile, vedem ce surpriza ne face portocala. M-as bucura sa bage marire, care e motiv de renegociere sau plecare in alta parte.

#1906
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Factura mea s-a emis pe 20 fara nicio surpriza.

#1907
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001
Idem, fără.

#1908
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 19 mai 2023 - 19:38, said:

Pentru toate serviciile, nu toata lumea o sa fie impactata, nu stiu cum au facut ei calculele si ce tipuri de clienti o sa aiba marirea.
Poti rezilia daca nu esti de acord, insa daca ai rate o sa le platesti integral.
Initial se incearca convingerea cu acel bonus sau cu roll-back daca ai mai multe abonamente, iar in ultima instanta poti rezilia.
Sper sa fiu si eu printre ei, macar scap de mizeria asta de retea :)
Dupa cum am specificat, abia in perioada iunie-iulie se va aplica marirea, si nu sunt afectati toti clientii. Cei afectati o sa primeasca incepand cu data de azi, carora li se emite factura o notificare de crestere a pretului fiecarui serviciu cu 1 euro.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate