Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Program printare foto, inserare automata si layout template

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dantan204

dantan204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.02.2007
Salut, am si eu nevoie de putin ajutor Posted Image
  Am gasit un program care face exact ce am nevoie , Epson Easy Photo Print, dar nu pot printa cu acesta pe alt model de imprimanta decat epson. ( nu am reusit eu pe DNP )
clip youtube cu easy photo print
Iti permite sa selectezi mai multe fotografii inserandu-le automat in layout, poti sa creezi template cu numarul ,pozitia si marimea dorita pt fotografe , scriere text. background cu foto,etc
Si cel mai important  permite adaugare unei fotografii sigla care apare pe toate printurile, si insereaza automat celelalte fotografii selectate in pozita creata in layout.
Stiti alt program asemanator sau cum sa folosesc  Easy Photo Print pe alta imprimanta decat epson?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Incearca-l pe asta.

#3
dantan204

dantan204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.02.2007
Am incercat  nu inseereaza automat fotografiile in layout ,,

#4
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
eu fac așa ceva în Lightroom.

#5
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Și Canon are Professional Print & Layout, cu mai mulți ani în urmă am luat o imprimantă Canon împreună cu un soft similar.

În Linux folosesc ceva foarte simplist, Photoprint, dar poți printa, pe o pagină, toate pozele doar la aceeași dimensiune și fără să poți suprapune.
Glabels însă permite o mulțime de combinații, suprapuneri, texte, rame...

#6
dantan204

dantan204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.02.2007
platforma este windows , nu am gasit un tutorial unde sa vad cum sa fac in Lightroom  inserarea automata a fotografiei intr.un template creat de mine , nu in ceva prestabilit.

Edited by dantan204, 30 September 2019 - 19:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate