Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Se vor mai semna si alte iOS-uri pt iPhone 5s?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salut. Am un iPhone 5s care itiaial a avut iOS 10, iar anul acesta in urma upgrade-ului la iOS 12 i-a aparut o disfunctie, anume dupa ce intra in standby sau il sting mintra rge in DFU Mode, si nu il mai pot aprinde decat cu home + power, dar apoi problema reincepe.
Toata lumea stie cum se intelege iPhone 5s-ul cu iOS 12 , la cate unii le cade senzorul de amprenta, la altii acceasi eroare ca si la mine etc...
Am asteptat pana sa apara 13-le, insa surpriza..... nu este pentru 5s, iar pentru el ultima versiune este 12.4.1.
Stie cineva daca lucrurile or sa ramana asa, sau se vor mai semna pe parcurs si alte versiuni pentru acest model? Am vazut ca la 4s s-au mai semnat 9.3, si altele. Oare se mai modifica ceva sau asa ramane?
Multumesc celui care stie...

#2
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 22.10.2007
asa ramane, a fost tras pe linie moarta alaturi de 6.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,666
  • Înscris: 13.07.2011
dai downgrade macar la ios11, actualizari nu o sa mai primesti

#4
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 22.10.2007
nu cred ca are cum sa faca downgrade.

#5
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,486
  • Înscris: 22.12.2015
Din cate stiu eu, Iphone 5 e ultimul model caruia puteai sa-i mai faci downgrade.

#6
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 07.01.2011
Daca va plac si aveti 5/5s, de ce nu va cumparati se? Se gasesc in stare f buna, unele chiar si cu garantie la preturi foarte ok si au hardware de 6s.

Edited by silviu03, 25 September 2019 - 10:30.


#7
liviu121314

liviu121314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 12.09.2017

View Postsilviu03, on 25 septembrie 2019 - 10:29, said:

Daca va plac si aveti 5/5s, de ce nu va cumparati se? Se gasesc in stare f buna, unele chiar si cu garantie la preturi foarte ok si au hardware de 6s.
Intrebarea e ce sa facem noi cu se la urmatorul upgrade? eu il tin pina nu mai primeste ios nou si pina il buguiesc Apple

#8
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,414
  • Înscris: 01.08.2006
Probabil upgrade nu mai primeste. Ideea e sa primeasca aplicatiile update, sa nu fie si alea trase pe linie moarta. Ceea ce nu cred ca o sa se intample inca vreo 2 ani.

#9
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 07.01.2011

View Postliviu121314, on 25 septembrie 2019 - 10:57, said:


Intrebarea e ce sa facem noi cu se la urmatorul upgrade? eu il tin pina nu mai primeste ios nou si pina il buguiesc Apple

Ce faci si cu 5s, doar ca mai primeste un an sau doi.

#10
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Telefonul meu este nou. Doar ce i-am facut acel upgrade nenorocit. L-am primit in garantie de la service in schimbul altuia. Cred ca de-aia l-au dat aia, ca nu se grabesc sa dea ce e bun...

Nu vreau neaparat upgrade, ci un downgrade de la 12-le asta nenorocit. Ori 11, ori 10 cat a avut din fabrica.

#11
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,666
  • Înscris: 13.07.2011

View Post_-livio-_, on 24 septembrie 2019 - 17:04, said:

nu cred ca are cum sa faca downgrade.

Ba da, 5s-ul inca merge. Dar este putin mai complicat. Normal trebuie sa dea downgrade la versiunea care a avut-o ultima oara de 10, de acolo isi face backup si dupaia upgrade la o versiune de 11, de acolo un backup nou pe 11.

La iOS daca ai backup de 12 sa spunem si faci downgrade nu iti mai recunoaste backup. Deci step-by-step.

#12
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

View Postbusiness11, on 25 septembrie 2019 - 15:45, said:


Ba da, 5s-ul inca merge. Dar este putin mai complicat. Normal trebuie sa dea downgrade la versiunea care a avut-o ultima oara de 10, de acolo isi face backup si dupaia upgrade la o versiune de 11, de acolo un backup nou pe 11.

La iOS daca ai backup de 12 sa spunem si faci downgrade nu iti mai recunoaste backup. Deci step-by-step.
Nu inteleg. Cum vine asta cu downgrade-ul? Cun se face treaba asta? Pe IPSW scrie clar ca 12.4.1 este singura versiune semnata la 5s. Ce altceva pot sa mai instaez din moment ce nu este semnat? Cu jailbreak nu vreau sa fac ca e o prostie.

#13
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,666
  • Înscris: 13.07.2011
Acum observ, la 5s nu au mai lasat semnate versiunile anterioare, la 5 merge sa treci pe ios10.
Cred ca doar jailbreak-ul mai este posibil.

#14
cristimihai19

cristimihai19

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.08.2019
Probleme cu iOS 12 pe iPhone 5s?
Ciudat o.O
Eu n-am avut nicio problema cu ultima versiune de ios 12 pe iPhone 5s.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate