Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Merita sa le vand?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#19
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postjimi91, on 23 septembrie 2019 - 18:48, said:

nu stii niciodata de unde sare iepurele...daca le pui pe OLX si le gaseste cineva, un colectionar, ii lipseste fix acele console si iti da 1 mil de euro pe ele...nu stii niciodata, stii ce zic ?
Le gaseste pe ebay la 40-50 de dolari, daca chiar ar vrea asa ceva, dar nu prea exista colectionari la noi in tara, iar cei din strainatate cam evita sa cumpere din Romania ca se dau multe tepe la noi si transportul poate sa coste destul de mult.

Edited by PopaXXX, 23 September 2019 - 18:59.


#20
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Pai am gasit un DSi XL la 250 de lei,plina cu jocuri luate pe cai "neortodoxe" :)

#21
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
PSP a fost o consola cu mult inaintea erei in care a aparut, tin minte si azi cat de fascinat eram de grafica care era remarcabila pentru epoca respectiva! Si asta cu un amarat de procesor single core de 333 mhz !

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,619
  • Înscris: 07.02.2003
Nu cumpara nimeni vechituri se serie ca n-au valoare, sunt peste tot... valoare au doar piesele unicat/customizat etc...

Edited by andreic, 23 September 2019 - 20:19.


#23
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Pune o etichetă cu fabricat în RSR și poate ți le cumpără DJI Posted Image

Edited by eugeniusro, 23 September 2019 - 23:01.


#24
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postdoxan, on 23 septembrie 2019 - 19:32, said:

PSP a fost o consola cu mult inaintea erei in care a aparut, tin minte si azi cat de fascinat eram de grafica care era remarcabila pentru epoca respectiva! Si asta cu un amarat de procesor single core de 333 mhz !
Si eu am fost putin socat la vremea respectiva mai ales de faptul ca DS avea dualcore de 100mhz iar psp-ul saracu facea toata treaba cu un amarat de MIPS4000(ce era si pe PS1,PS2 si N64) la 333,si culmea,mult mai bine!Acum nu stiu ce sa zic,in general dualcore sunt mai bune,dar depinde si de arhitectura,DS-ul avea o arhitectura sofisticata,PSP era mai simplu de programat si cu toate astea mult mai puternic

#25
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007

View Postdorin_2k, on 23 septembrie 2019 - 17:50, said:

Daca iti da careva 50 lei, da-le repede.
Nu e nicio teapa. E mai bine decat nika si sa stea in pod.
Eu am 4 PC-uri, 2 laptopuri, PSP, STB, video, casetofoane, pick-up, 3 TV, vreo 10 telefoane, toate depozitate la soacra-mea.
Nici nu ma chinui sa le mai pun pe olx.

djl stie ce ai tu in pod?Posted Image

#26
Nervoz

Nervoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.04.2006
Colecționez console de prin 2000 și ce îți pot spune e ca îți pierzi timpul aici cu thread-ul. Dacă DSi-ul dacă nu este complet și aici ma refer la cutie, manuale șamd, iar el sa fie într-o stare foarte foarte bună, fără display zgâriat, îngălbenit... te sfătuiesc sa nu îți bați capul cu vanzarea. Piața este plină de asa ceva, iar pentru o simpla consola folosita, mai mult de 80-100 lei, și ăștia cu indulgenta nu vei lua.

Cu psp-ul este fix aceeași poveste.

Prețul ambelor console depinde însă de ce jocuri ai. Dacă ai vreo raritate, sigur, va creste prețul, dar sincer ma îndoiesc.

Părerea mea este sa nu îți pierzi timpul, păstrează consolele si mai târziu îți va face placere sa te joci 5 minute. Vei regreta, ca le-ai vândut și pentru 200 de lei eu cred ca nu merita :)

Edited by Nervoz, 24 September 2019 - 07:21.


#27
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012
a mai zis un coleg: donează-le unui cămin de copii mici!
bucurie ca acolo rar mai vezi
iar bucuria lor vor compensa cei 50 de lei pe care-i vei lua DACĂ vei da peste vreun amărât de colecționar care n-are ce face cu beciul/podul său...

#28
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Domne,am mai 'donat' si eu la nepoti.Casa de copii?Nici vorba.Nici nu vreau sa imi imaginez in ce hal ar ajunge.Am bagat o gramada de bani in ele,ca sa ma joc 1 ora pe zi.Deja am pus anunt pt DSi,pret negociabil,astept sa fiu contactat :)

View PostNervoz, on 24 septembrie 2019 - 07:19, said:

Colecționez console de prin 2000 și ce îți pot spune e ca îți pierzi timpul aici cu thread-ul. Dacă DSi-ul dacă nu este complet și aici ma refer la cutie, manuale șamd, iar el sa fie într-o stare foarte foarte bună, fără display zgâriat, îngălbenit... te sfătuiesc sa nu îți bați capul cu vanzarea. Piața este plină de asa ceva, iar pentru o simpla consola folosita, mai mult de 80-100 lei, și ăștia cu indulgenta nu vei lua.

Cu psp-ul este fix aceeași poveste.

Prețul ambelor console depinde însă de ce jocuri ai. Dacă ai vreo raritate, sigur, va creste prețul, dar sincer ma îndoiesc.

Părerea mea este sa nu îți pierzi timpul, păstrează consolele si mai târziu îți va face placere sa te joci 5 minute. Vei regreta, ca le-ai vândut și pentru 200 de lei eu cred ca nu merita :)
Amandoua consolele sunt impecabile ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate