Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Preturi momeala ? (dar care e sme...

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte
 Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic
 ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Imprimanta HP nu recunoaste cartus 652 tri-colour

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

marcgm

marcgm

Active Member

• Grup: Members
Detin o imprimanta HP DeskJet Ink Advantage 2130 si nu recunoaste cartusul 652 tri-colour nou folosit cateva pagini cred ca am tras cu ele si cel black este nou.
Cartusul vechi il recunoaste daca il introduc, oare care o fi problema?

Attached Files

mirel3003

mirel3003

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cartusul nou cumparat e original HP?

iladi

iladi

Guru Member

• Grup: Moderators
1. incearca sa cureti, daca ai accces, cu alcool izopropilic si carpa care nu lasa scame, contactele cartusului si cele ale carului.

2. chip defect -> cere inlocuirea produsului

marcgm

marcgm

Active Member

Cartusul este nou si original cumparat de la emag, ma gandesc sa-l duc inapoi sa primesc altul.

OpelAstra2002

OpelAstra2002

Member

• Grup: Banned
Ajutor si eu: imprimanta mea HP LaserJet ba merge, ba nu merge. Ce am obsevat ca nu mai apare listata in Control Panel/Programs dar in Devices and Printers apare.

Edited by OpelAstra2002, 23 September 2019 - 13:44.

ldpe

ldpe

Guru Member

marcgm, on 23 septembrie 2019 - 13:33, said:

Cartusul este nou si original cumparat de la emag, ma gandesc sa-l duc inapoi sa primesc altul.
Au o politica ciudata la cartuse , am asistat la o discutie cu o imprimanta , cartusul color nu mergea , pentru ca erau desigilate nu au primit imprimanta numai daca se pun in cutie cartuse noi sigilate ...
Incearca dar inainte de asta curata contactele cum ti-a fost sugerat si doi NU mai atinge contactele cu mana ca te descarci electrostatic in contacte si se duce cipul , sunt sensibile exact ca memoriile de la pc .

marcgm

marcgm

Active Member

Eu am cumparat doar cartusele separat ambele pe factura, imprimanta este cumparata din altex cred anterior.

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
Eu am patit ceva de genul cand dupa ce am bagat cartusul, a mers, am avut nevoie sa umblu un pic in imprimanta si l-am atins - a sarit din locas.
Pus la loc nu-l mai recunostea.

Se pare ca odata scoase din locas, nu mai sunt recunoscute.

ldpe

ldpe

Guru Member

Altex sunt mai ciudati la retur si garantii dar incercarea moarte nu are .
Folosesc cartuse , cerneala, toner de ani buni de la ei http://www.printpro....86-hp-302-302xl , foarte seriosi inclusiv la retur si garantie - nu este reclama , este o recomandare dupa ani de tepe pe diverse magazine . La cartuse Hp21 si 22 m-am ars cel mai rau , am luat de la ei xl compatibil (atentie, nu original ) si nu am avut probleme nici dupa 10 refill-uri cu cerneala tot de la ei . Cartusele noi mai ales de la hp si canon sunt "super inteligente" , dupa reancarcari (de maxim 2-3 ori) ori se ard ori curg in imprimanta .

Edited by ldpe, 23 September 2019 - 14:06.

marcgm

marcgm

Active Member

Cartusele sunt cumparate din emag | imprimanta din altex dar nu intra in discutie am testat-o cu cartusul vechi si pe acela il recunoaste.

AdrianHH

AdrianHH

Senior Member

Il duci la garantie in cutie si cu actele de cumparare.
Astepti cateva zile si vezi ce iese.
Important e ca banda de contacte sa fie curata atat pe cartus cat si pe imprimanta.
PS : se intampla des la tipul asta de cartuse.

marcgm

marcgm

Active Member

Va multumesc pt raspunsuri voi preda cartusul in magazin emag.

trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

Guru Member

Retur - NU
https://www.emag.ro/...-drept-de-retur
Retur in showroom eMAG
....consumabile de orice fel (returul se accepta doar daca sunt sigilate),...

Garantie - DA

elvaligreco

elvaligreco

Junior Member

Mie mi-a facut la fel cu un cartus trimis de cei de la HP (am un contract cu ei si pana la 15 copii pe luna nu platesc nimic si ce depaseste e 10 centi copia) si pana la urma dupa ce au verificat pe net imprimanta ( e wifi ) au zis ca e gol si mi-au trimis alt cartus.

marcgm

marcgm

Active Member

Ii fac retur pt garantie oricum comada am ridicat-o pe 1 aprilie. Am printat cateva pagini nici nu mai stiu cate nu mi se pare normal din senin sa raman fara cartus.
Am platit 92 lei ambele cartuse sa printez maxim 10 pagini?

Imprimanta o tin sa-mi fac treaba cu ea acasa sa nu mai umblu prin xerox-uri. Am scaner si imprimanta, nu printez mult.

PopaXXX

PopaXXX

Senior Member

OpelAstra2002, on 23 septembrie 2019 - 13:43, said:

Ajutor si eu: imprimanta mea HP LaserJet ba merge, ba nu merge. Ce am obsevat ca nu mai apare listata in Control Panel/Programs dar in Devices and Printers apare.
Ce coincidenta, chiar azi am cumparat si eu o imprimanta HP LaserJet, n-am putut sa instalez driverele ca cica nu aveam Windows original. Am deschis cu WinRAR fisierul executabil auto-extractor cu driverele si am pus totul intr-un folder. Pe urma am dat update la drivere din Device manager si acum merge fara probleme.

xeleron

xeleron

Suflet de campion...

Am eu un cartus original HP 652 tricolor stă pe mobilă și nu-l folosesc, de unde ești poate putem proba imprimanta.

ldpe

ldpe

Guru Member

"cartus original HP 652 tricolor"
Era foarte bine sa fie 652 dar e cu petarzile din seria 300, respectiv 302 sau moartea pasiunii .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate