Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Sean Bean nu mai vrea sa moara

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Sean Bean nu mai vrea sa moara
https://www.cinemagi...in-filme-44309/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Lnzk5qAaNLk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
adevarul e ca are fata de plictisit de viata

#3
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
saracul ........ Posted Image Posted Image Posted Image

#4
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
La banii lui poate cere din cand-in-cand cate ceva, nu?

#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Acum 2 ani a facut si a 5 a nunta...e haiduc omuPosted Image Posted Image

#6
fobic

fobic

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.09.2019
a murit si in jocuri precum CIVILIZATION 6

#7
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Deci nu s-au mulțumit ăștia să îl omoare doar in filme l-au omorât și în jocuri...

#8
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
In Bravo Two Zero n-a murit :D

#9
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,215
  • Înscris: 02.09.2014
Imi pare rau pentru Sean Bean, dar a murit si in serialul Medici: Masters of Florence, ultimul film cu el pe care l-am urmarit Posted Image A jucat magnific (sic!) rolul lui Jacoppo de Pazzi rivalul politic al lui Lorenzo Magnificul.

#10
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am vazut parca 1 sezon din serial...dar nu mai retin sfarsitul lui sean bean
Oricum omu e o figura interesanta pentru filmele istorice...parca-i direct din peisaj
Sean Bean e unu dintre actorii mei preferati,pacat ca-i dau astia aproape tot timpu rolulri in care trebuie sa moara

Edited by I2O, 13 August 2020 - 08:14.


#11
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,215
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 13 august 2020 - 08:13, said:

Am vazut parca 1 sezon din serial...dar nu mai retin sfarsitul lui sean bean
Oricum omu e o figura interesanta pentru filmele istorice...parca-i direct din peisaj
A fost spanzurat, parca la sfarsitul sezonului doi, cand este revolta familiei Pazzi impotriva celor din familia Medici. Filmul a fost bun, iar Sean Bean a jucat exceptional ca personaj negativ, plin de ura si invidie la adresa Medici-lor. Asta desi istoria spune altceva, ca batranul Jacoppo Pazzi nu a vrut sa participe la revolta, fiind foarte greu convins de nepotul sau Francesco sa se implice. Bine, tot filmul are niste personaje de tip maniheist, creionate in alb si negreu, fara nuante, dar asta e alta discutie. Oricum, repet, Sean Bean a fost exceptional in rol de de bad guy.

#12
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cred ca o sa caut sezonu 2 sa ma uit la el,ca nu mai stiu sigur daca l-am vazut sau nu

#13
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,215
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 13 august 2020 - 08:45, said:

Cred ca o sa caut sezonu 2 sa ma uit la el,ca nu mai stiu sigur daca l-am vazut sau nu
Merita, pentru jocul actorilor si frumusetea actritelor Posted Image Nu te astepta la acuratete istorica, in schimb, dar serialul merita vazut.
Mie imi pare rau ca nu l-au continuat (se termina cu moartea lui Lorenzo Magnificul) familia Medici a dat doua regine ale Frantei, doi papi si alti 3 cardinali, mari duci de Toscana, au fost activi in politica europeana pana prin secolul al XVIII-lea.
Mi-ar fi placut si daca serialul ar fi exploatat rivalitatea cu o alta familie celebra, Borgia. Viitorul Papa Leon al X-lea (Giovanni, fiul lui Lorenzo Magnificul) a avut ceva de furca cu Papa Alexandru al VI-lea (Rodrigo Borgia) pe care nu l-a votat ca Papa pe cand era cardinal. Iar Papa Clement al VII-lea, (Giulio de Medici, fiul ilegitim al lui Giuliano, fratele Magnificului)a fost inselat si el de catre cei din familia Borgia care ii promisesera ca ii vor trimite trupe de mercenari care sa il apere de asaltul trupelor lui Charles al V-lea, dar nu s-au tinut de cuvant. Mercenarii lui Charles al V-lea vor devasta astfel orasul.

Edited by Costel2014, 13 August 2020 - 09:51.


#14
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Costel2014, on 13 august 2020 - 09:49, said:

Merita, pentru jocul actorilor si frumusetea actritelor Posted Image Nu te astepta la acuratete istorica, in schimb, dar serialul merita vazut.
Mie imi pare rau ca nu l-au continuat (se termina cu moartea lui Lorenzo Magnificul) familia Medici a dat doua regine ale Frantei, doi papi si alti 3 cardinali, mari duci de Toscana, au fost activi in politica europeana pana prin secolul al XVIII-lea.
Mi-ar fi placut si daca serialul ar fi exploatat rivalitatea cu o alta familie celebra, Borgia. Viitorul Papa Leon al X-lea (Giovanni, fiul lui Lorenzo Magnificul) a avut ceva de furca cu Papa Alexandru al VI-lea (Rodrigo Borgia) pe care nu l-a votat ca Papa pe cand era cardinal. Iar Papa Clement al VII-lea, (Giulio de Medici, fiul ilegitim al lui Giuliano, fratele Magnificului)a fost inselat si el de catre cei din familia Borgia care ii promisesera ca ii vor trimite trupe de mercenari care sa il apere de asaltul trupelor lui Charles al V-lea, dar nu s-au tinut de cuvant. Mercenarii lui Charles al V-lea vor devasta astfel orasul.

Primu sezon mi-a placut foarte mult
Au fost tari pe piata cei din familia de medici

Cred ca ar fi fost foarte interesant daca ar fi bagat si rivalitatea cu borgia

#15
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,215
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 13 august 2020 - 10:44, said:

Primu sezon mi-a placut foarte mult
Au fost tari pe piata cei din familia de medici

Cred ca ar fi fost foarte interesant daca ar fi bagat si rivalitatea cu borgia
Cu siguranta. Cred ca mai aveau materiale pentru cel putin 3-4 sezoane: cate un sezon pentru cei doi Papi, care au avut un pontificat foarte tumultuos fiecare, plus un sezon macar pentru ceilalti membri importanti ai familiei (reginele Frantei, marii duci de Toscana etc.). Iar daca adaugam ca au mai fost doi Papi dintr-o alta ramura a familiei Medici (Pius al IV-lea si Leon al XI-lea) cred ca serialul ar fi putut capata proportii. Dar stii cum este, asemenea intreprinderi cer bani si timp, probabil si actorii aveau alte proiecte...Producatorii s-au concentrat pe Lorenzo Magnificul care este principalul protagonist in doua dintre cele trei sezoane realizate.

Edited by Costel2014, 13 August 2020 - 11:02.


#16
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Costel2014, on 13 august 2020 - 11:01, said:

Cu siguranta. Cred ca mai aveau materiale pentru cel putin 3-4 sezoane: cate un sezon pentru cei doi Papi, care au avut un pontificat foarte tumultuos fiecare, plus un sezon macar pentru ceilalti membri importanti ai familiei (reginele Frantei, marii duci de Toscana etc.). Iar daca adaugam ca au mai fost doi Papi dintr-o alta ramura a familiei Medici (Pius al IV-lea si Leon al XI-lea) cred ca serialul ar fi putut capata proportii. Dar stii cum este, asemenea intreprinderi cer bani si timp, probabil si actorii aveau alte proiecte...Producatorii s-au concentrat pe Lorenzo Magnificul care este principalul protagonist in doua dintre cele trei sezoane realizate.

Astia fac sezoane fara numar din subiecte de kkt si din subiecte cum e familia de medici se opresc la jumate...

Vezi ca este un serial misto despre papa borgia cu jeremy irons in rol principal,e beton serialu

#17
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,215
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 13 august 2020 - 11:17, said:

Astia fac sezoane fara numar din subiecte de kkt si din subiecte cum e familia de medici se opresc la jumate...

Vezi ca este un serial misto despre papa borgia cu jeremy irons in rol principal,e beton serialu
Mare dreptate ai! Unde ruleaza serialul cu Jeremy Irons, pe Netflix sau pe vreun post tv?

#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Costel2014, on 13 august 2020 - 11:53, said:

Mare dreptate ai! Unde ruleaza serialul cu Jeremy Irons, pe Netflix sau pe vreun post tv?

E mai vechi,il gasesti online pe google

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate