Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Abuzuri sexuale in seminarul Husi

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
205 replies to this topic

#19
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Interesant, zic eu:

- Fac homosexualii parade. BOR: huooo! În iad cu voi! Huooo!

- Corneliu  Onilă face sex cu băieți pe alese. Profită în cel mai abject mod de faptul că tinerii nu știu să se apere. BOR: hmmm, trebuie să-l pedepsim exemplar.
Aha! Am gasit! Îl vom exila într-o vilă de la munte, mâncare la discreție de la mănăstire, va avea șofer cu Touareg, îi lăsăm salariul de episcop.
Să stea acolo până-i vine mintea la cap!

#20
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004

View PostAlireza, on 20 septembrie 2019 - 19:26, said:

Mare ispravă ce facu inaltul popo.nar!
Parca nu voi v-ati pus la mișto sutien si pene-n coor să le apărați "drepturile" si sa le cantati osanale pe la Gayfest.
E de-al vostru, iubiti-l acum!
Stai asa, n-a fost de-al vostru, si l-ati iubit?!?
Nici acum nu l-a repudiat BOR, deci...
Sa vi-l bagati in kur!!!

#21
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View PostRhesus, on 20 septembrie 2019 - 18:34, said:

De ce nu le taie nimeni piula pentru totdeauna, acum si pururea si in vecii vecilor, amin?
Ar putea fi una din conditiile admiterii la teologie. Si uite-asa ar disparea religia, biserica, popii,...(chiar si aia cu treixuri in coada)

#22
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Sa stiti ca si la seminar nu toti baietii de acolo sunt usa de biserica, unii fac de buna-voie ca sa intre in gratiile superiorilor si sa puna mana apoi pe posturi, functii si parohii importante.

#23
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,016
  • Înscris: 11.09.2017

View PostSerpent, on 20 septembrie 2019 - 19:35, said:


Stai asa, n-a fost de-al vostru, si l-ati iubit?!?
Nici acum nu l-a repudiat BOR, deci...
Sa vi-l bagati in kur!!!
Sarpe, de ce il discriminati pe unii din popo.narii vostri? Parca erați extaziati de ei, când dansati la Pride Parade. V-a cuprins rusinea? Sunteti homofobi?

BOR l-a repudiat pe bulangiu dar tu fie nu stii, fie o faci pe prostu.

Citeste aici:"Fostul episcop al Hușilor, Corneliu Bârlădeanu, este un om pedepsit, e simplu monah, nu va mai sluji niciodată, nu mai reprezintă biserica, iar această situație este ireversibilă. Episcopul Devei i-a oferit posibilitatea să locuiască lângă un schit, într-o casă de la țară și nu va mai primi salariu de la stat, pentru că nu mai are nicio funcție clericală, a declarat luni, pentru Libertatea, purtătorul de cuvânt al Patriarhiei Române, Vasile Bănescu"

#24
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
iar isi dau in petec confratii de dat la rozeta ai lui delireza?

#25
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Ia da si-o sursa credibila pt. informatia asta....
Ca de declaratii pur "orale" sunt satul!

Si dupa ce l-ati iubit (in toate felurile...) mai mult de un deceniu sa spui ca nu-i al vostru, si nu voi l-ati... in.cur.ajat si sustinut si protejat e cam prosteala pe fata.
Hai, strange-ti hora, nu fi-ti hoti...
Posted Image

#26
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostAlireza, on 20 septembrie 2019 - 18:52, said:

Pentru ca pe oamenii bisericii îi judeca biserica.
mictionam cu bolta pe oamenii bisericii

niste poponauti imputiti cu sutane

Edited by marcusdefeis, 20 September 2019 - 20:59.


#27
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,016
  • Înscris: 11.09.2017

View Postmarcusdefeis, on 20 septembrie 2019 - 20:55, said:

iar
Niciun "iar".
E acelasi rahat prăjit și pe-o parte si pe alta, la foc mic, molfait de ateii iubitori de popo.nari :)

View Postmarcusdefeis, on 20 septembrie 2019 - 20:57, said:

niste poponauti imputiti cu sutane...
Sunt tot poponauti si ei.
Trebuie sa-i aperi, sa lupți pentru drepturile lor, impotriva habotnicilor homofobi.
Si apoi sa-i pupi.

Ei bine ăla e momentul lor de glorie, te vor invata si-ti vor face felul.
Dar ce tot vorbesc eu pe aici, ca tie s-ar prea putea să-ți placă :lol:

View PostSerpent, on 20 septembrie 2019 - 20:57, said:

Ia da si-o sursa credibila pt. informatia asta....
Hai fii troll serios! Esti cu dizabilitati?
Baga-ti destele la înaintare și cauta-ti singur!
Ce, nu stii sa găsești pe net o informație simpla?

Da copy/ paste pe google si vei primi toate linkurile!

#28
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
O idee geniala, niste ong-isti lgbt să-i recupereze. It's a win-win situation !


#29
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,016
  • Înscris: 11.09.2017

View PostSerpent, on 20 septembrie 2019 - 20:57, said:

Hai, strange-ti hora, nu fi-ti hoti...
Posted Image
Hai, du-te si pune-te cu burta pe carte, ca esti in ultimul hal!
Serios, începe chiar in seara asta!

View PostXlander, on 20 septembrie 2019 - 21:19, said:

O idee geniala, niste ong-isti lgbt să-i recupereze. It's a win-win situation !
E musai ca toti salvatorii ong-isti lgbt-isti sa fie atei :)

#30
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostAlireza, on 20 septembrie 2019 - 21:26, said:

E musai ca toti salvatorii ong-isti lgbt-isti sa fie atei :)
Exact cum sunt si falsii popi, doar nu-si inchipuie cineva altceva. Nimic nu se pierde, totul se transforma, pe cale administrativa de data asta.

#31
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

View PostAlireza, on 20 septembrie 2019 - 21:18, said:

Baga-ti destele la înaintare și cauta-ti singur!
Ce, nu stii sa găsești pe net o informație simpla?

Mi-am băgat eu deștele, dar nu ca domnul Onilă, prin pantaloni de puberi, ci pe tastatură.
Ia să vedem ce apare la o căutare rapidă:

1. „Statutul oficial al PS Corneliu este, deocamdatã, de episcop care s-a retras, la cererea sa, din funcţie. Ca atare, are dreptul de a primi, în mod statutar, precum oricare alt episcop care nu ar mai fi în funcţie, o astfel de locuinţă. Acum dânsul locuieşte într-o parte (ca spaţiu, e vorba de mai puţin de o treime) a Casei „Episcop Partenie Ciopron” de la Mănăstirea Vãratec, cea pe care putea să o pună la dispoziţie Mitropolia Moldovei şi Bucovinei în această situaţie”, se arată în document.

Deci eu am dezinformat, nu are acces la toată vila. Pedeapsa e mai dură decât credeam...

2. ,,Superiorii săi l-au trimis la Mănăstirea de maici Văratec. Conform site-ului stiriest.ro, fostul episcop homosexual se plimbă zilnic prin mănăstire, are un salariu de 20.000 de lei, iar maicile de aici îl slugăresc. Corneliu Onilă stă la Mănăstirea Văratec cu fratele său care îi este şi şofer. La palat are servitori, personal care îi pregăteste bucate alese, separat de hrana făcută pentru vieţuitorii de rând din mănăstire."

Cât de câine să fii să trimiți un iubitor de băieți la o mănăstire de maici?! Chiar nu aveți inimă deloc? Rezistă, Onilă, rezistă!

3. ,,În realitate, venitul net al PS Corneliu nu se apropie nici măcar la un sfert din suma amintită (de altfel nici un șef de cult din România nu are un salariu de 20.000 lei)"...zice un reprezentant BOR, încercând să dreagă busuiocul.

Deci ia doar vreo 4.000 - 5.000 (zic ei) ca să se plimbe prin pădure. Oricum, viața printre femei e o povară mult prea grea...

Rezumat:
Un preafericit violează minori. Alți preafericiți, mai puțin preafericiți, de fapt, îl șantajează și intră la pușcărie.
Preafericitul violator e pedepsit de superiori (adică cei mai preafericiți decât el) așa:
- vilă la munte, plimbări prin natură, mâncărică, șoferică, salariu de vreo 1000 de euro. Fără muncă, să fim înțeleși!

Cel mai haios e că, atunci când presa a spus că jegul ia 20.000 pe lună, în loc să fie la închisoare, biserica a sărit în sus și a reacționat, spumegând că e minciună sfruntată, ia doar niște amărâți de aproximativ 5.000 de lei. :D Film cu proști, nu alta.

Dar știți ce e culmea? Cred că Onilă ar fi mai fericit la pușcărie. Acolo ar putea experimenta multe fantezii cu colegii de cameră.
Cine știe, poate că norocul îi va surâde...

P.S. Văd că nu pot pune linkuri. Informațiile sunt de pe ortodoxinfo, evz, adevărul etc.









#32
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

View PostSerpent, on 20 septembrie 2019 - 19:35, said:

Sa vi-l bagati in kur!!!

vezi ca intre ei, asta se pune ca mesaj de sustinere ����

#33
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,016
  • Înscris: 11.09.2017

View PostSabinatu, on 21 septembrie 2019 - 08:15, said:

Mi-am băgat eu deștele, dar nu ca domnul Onilă, prin pantaloni de puberi
Dupa cum scrii, nu e 100% sigur, dar e treaba ta!

View PostSabinatu, on 21 septembrie 2019 - 08:15, said:

Deci eu am dezinformat, nu are acces la toată vila. Pedeapsa e mai dură decât credeam...
Cât de câine să fii să trimiți un iubitor de băieți la o mănăstire de maici?! Chiar nu aveți inimă deloc? Rezistă, Onilă, rezistă!
...zice un reprezentant BOR, încercând să dreagă busuiocul.
Deci ia doar vreo 4.000 - 5.000 (zic ei) ca să se plimbe prin pădure. Oricum, viața printre femei e o povară mult prea grea...
Dupa ce ai turnat minciuni grosolane, acum te tii de țățisme.
Urat, foarte urat! Posted Image

View PostSabinatu, on 21 septembrie 2019 - 08:15, said:

Rezumat:
Un preafericit violează minori. Alți preafericiți, mai puțin preafericiți, de fapt, îl șantajează și intră la pușcărie.
Se pare ca pana aici e corect. Nu se stie sigur. Sunt niste acuzatii.
Justitia trebuie sa le demonstreze.

View PostSabinatu, on 21 septembrie 2019 - 08:15, said:

Preafericitul violator e pedepsit de superiori (adică cei mai preafericiți decât el) așa:
In postarea ta urmeaza niste minciuni prostesti, de indivizi ignoranti si certati cu legea.
Hai s-o luam incetisor, ca pentru gaste:
1. Biserica sau politia sau magistratura sunt institutii distincte, fiecare cu responsabilitatile ei si cu jurisdictia ei.
2. Biserica NU are dreptul de a baga pe cineva in puscarie, dar gastele ateiste nu detin nici macar acest adevăr elementar.

Asadar sunt lucruri pe care trebuie sa le faca Biserica si altele care sunt in sarcina politiei, a judecatoriei, etc.
Asadar inteligent ar fi din partea voastra sa nu cereti Bisericii sa faca ceea ce trebuie sa faca politia si judecatoria!

OK, haideti sa vedem acum ce poate face Biserica:
- daca Biserica ajunge la concluzia ca un episcop a gresit in mod grav, vinovatul trebuie pedepsit. Cea mai mare pedeapsa pe care o poate da biserica este retragerea tuturor drepturilor si destituirea din toate functiile, pana episcopul devine simplu monah.  Asta e TOT.

In situatia bulangiului Corneliu Onila, situatia e mai complicata: el s-a retras singur din toate functiile.
Este asadar un un fel de statut de ofiter in rezerva.
Cel mai probabil ca el nu a mai putea reveni vreodata in slujire, tinandu-se cont de scandalul pe care l-a provocat.
Insa in prezent el este un episcop care s-a retras. Asta e statutul lui.
Iar conform statutului lui prezent, are niste drepturi.
Ca sa nu mai aiba niciun astfel de drept, justitia trebuie sa-si faca treaba si sa-l bage la parnaie.
Abia atunci e gata cu el.

#34
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
1. Gâște sunt babele care pupă poala (sau tinereii seminariști care pupă ceva care seamănă cu ,,poala") unuia ca Onilă (că doar nu e cineva atât de firav mental să creadă că Onilă e o excepție).
2. Când am zis că am dezinformat eram ironic. Cam prea ironic, se pare.
3. Ceva-mi zice că Onilă ăsta al vostru e mai ateu decât mine. Apropo, nu sunt ateu. Dar consider că cel mai mare dar pe care mi l-a dat Dumnezeu e rațiunea. Iar rațiunea dată de El mă ajută să mă feresc de imbecilități ca ,,fă ce spune popa, nu ce face popa" și altele.
4. Doar cineva din BOR sau din clubul lor de fani ar spune că informațiile acelea sunt ,,minciuni prostești" sau ,,țățisme".Pentru ceilalți sunt niște lucruri evidente.
5. Eu nu cer BOR să facă treaba justiției și cred că nimeni nu cere așa ceva. Nu știu de unde ai ajuns la concluzia asta. Probabil ai stat cam mult în fum de tămâie. Îți recomand o cură de aer curat, de munte, cum savurează Onilă. Sau asta e pedeapsă la voi?
6. Fapt: BOR mustește de ipocrizie. Spurcă homosexualii din comunitatea lgbtetc, dar pe ai lor îi ,,pedepsește" cu stat la pensiune la munte. Mai mult, îi plătește regește pentru asta. Și se dă peste cap să mușamalizeze cazul.
7. Totul se reduce la bârnă și pai.
8. Nu vă mai mirați că turma e tot mai mică, atâta timp cât Onilă e trimis în vacanță sau cât un jeg ca informatorul Sidorovici e acum înțeleptul Pimen.
9. Eu consider că BOR e una din cauzele principale pentru care am fost, suntem și vom fi mereu în urma Vestului.
10. Am pus și punctul 10 doar ca să fie ca un decalog, să te simți confortabil. :D


#35
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSabinatu, on 21 septembrie 2019 - 14:50, said:

Eu consider că BOR e una din cauzele principale pentru care am fost, suntem și vom fi mereu în urma Vestului.
asa a zis si Parteneru Strategic cand o venit sa-si intinda corturile aciia pe plaiurile mioritice. Ca avem doo vulnerabilitati mari:
1. PSD
2. BOR

cu PSD au terminat, urmeaza BOR, faza 1: impozitarea.

Parerea mea, daca ma intrebi, e ca nu mai apuca. :)

#36
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
tare va mai place....o dedicatie pentru toate "instantele morale" [valabil pentru toata lumea]:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZGWcvJELOt4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate